115 ogledov

Winnipeg prekinil neverjetno serijo Kopitarjevih kraljev

NHL Profimedia
Los Angeles Kings so po sedmih zaporednih zmagah v severnoameriški hokejski ligi NHL prvič okusili bolečino poraza. Na gostovanju pri Winnipegu so sicer šele v podaljšku izgubili z 2:3. Anže Kopitar ni dosegel točk za trenutno peto moštvo pacifiške divizije.

Za zmago Winnipega je po 32 sekundah podaljška zadel Mark Scheifele. Ta je uspel s strelom iz levega kroga za bulije za prvi zadetek v tej sezoni.

"Prejel sem odlično podajo. Zelo dobro je bilo končati tekmo, ki je bila prava bitka ... Če želiš uspeti, moraš v tej ligi takšne tekme zmagati," je dejal Scheifele.

Domačini so v 13. minuti zadnje tretjine uspeli izsiliti podaljšek z golom z igralcem manj, za 2:2 je zadel Dylan DeMelo. Pred tem so kralji v drugi tretjini z zadetkom Brendana Lemiuxa prišli do vodstva z 2:1.

"Trenutno smo razočarani, da smo izpustili takšno priložnost. Še toliko bolj, ker smo večinoma dobro igrali. Morda je bila to celo naša najboljša predstava v gosteh," je za LA Kings Insider ocenil trener Los Angelesa Todd McLellan. "Tekmo sta odločili dve posebni situaciji: neuspešen napad z igralcem več in naša igra ob začetku podaljška," je dodal.

Začetek tekme sicer ni bil najboljši za moštvo iz Los Angelesa. Že po manj kot dve minuti igre je domačine v vodstvo popeljal Kyle Connor. Sledil pa je hiter odgovor črno-belih, v 5. minuti je za 1:1 zadel Carl Grundstrom.

Kralji se domov vračajo po turneji s štirimi zaporednimi gostovanji, na kateri so trikrat zmagali in zabeležili ta poraz v podaljšku. "Če gledamo celotno sliko, je bila to zelo dobra turneja. A sigurno bomo za krajše obdobje zdaj po tekmi slabe volje," je še pristavil McLellan.

Kopitar v skoraj 21 minutah igre na ledu ni dodal k 16 doseženimi točkami v tej sezoni. Naslednjo priložnost bo imel v v noči iz srede na četrtek, ko bo njegovo moštvo doma gostilo Washington Capitals Aleksa Ovečkina. Ta je v noči na soboto postal četrti najuspešnejši strelec lige NHL vseh časov.

V pretekli noči je bilo v ligi odigranih kar 13 tekem. Poleg Winnipega so v podaljšku z enakim izidom zmagali še moštvi Detroita in lanski prvaki Tampa Bay Lightning. Slednji so za sedme zaporedne točke v floridskem derbiju bili boljši od Florida Panthers, za zmago v podaljšku je zadel Brandon Point. Florida kljub porazu ostaja na vrhu atlantske divizije s 23 točkami, Tampa je četrta.

Do najboljšega izkupička lige (11:2) pa so z zmago prišli Carolina Hurricanes. Na domačem ledu so s 3:2 premagal St. Louis Blues, odločilni gol je tri minute pred koncem tekme zadel Brendan Smith.

* Izidi:
New Jersey Devils - Boston Bruins         2:5
Winnipeg Jets - Los Angeles Kings         3:2 (podaljšek)
(Anže Kopitar brez doseženih točk v 20:56 minute igre)
Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs      4:5
Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins     6:3
Detroit Red Wings - Montreal Canadiens    3:2 (podaljšek)
Tampa Bay Lightning - Florida Panthers    3:2 (podaljšek)

- centralna skupina
1. Minnesota     10   4    0   48:43    20
2. Winnipeg       8   3    3   46:38    19
3. Nashville      9   5    1   44:39    19
4. St Louis       8   3    2   45:34    18
5. Colorado       6   5    1   43:39    13
6. Dallas         5   6    2   32:41    12
7. Chicago        4   9    2   33:51    10
8. Arizona        1  13    1   23:60     3