85 ogledov

Avstrija do 185. zmage, ničla Slovencev

Vincent Kriechmayr Epa Vincent Kriechmayr.
Alpski smučarji so se merili na smuku v Saalbachu.

Zmagovalec smuka za svetovni pokal alpskih smučarjev v Saalbach-Hinterglemmu je predstavnik domače vrste. Vincent Kriechmayr je za Avstrijo osvojil še 185. moško smukaško zmago v svetovnem pokalu. Švicar Beat Feuz je na drugem mestu zaostal 17 stotink sekunde. Za avstrijski dan je s tretjim mestom poskrbel Matthias Mayer (+0,27).

Kriechmayr je v odlični formi. Devetindvajsetletni Avstrijec je prišel do svoje devete zmage v svetovnem pokalu, tretje smukaške. To je njegova prva smukaška zmaga v svetovnem pokalu po več kot dveh letih.

Čeprav niso dobili boja za zmago, so zadovoljni tudi v švicarskem taboru. Feuz bo v Lenzerheide pripotoval oblečen v rdečo majico vodilnega smukača. V boju za četrti smukaški globus vodi s prednostjo 68 točk pred Mayerjem.

Jean-Baptiste Grange Alpsko smučanje Šport Še eno odmevno slovo od svetovnega pokala

Med osmoljenci današnje tekme je Italijan Dominik Paris, ki je pristal tik pod stopničkami na četrtem mestu (+0,42). Paris je namreč v petek vodil po devetih tekmovalcih, a so prvi smuk po več prekinitvah nato odpovedali zaradi megle. Paris (-148) na tretjem mestu v smukaškem seštevku zime nima več niti teoretičnih možnosti za mali kristalni globus v posebnem seštevku discipline.

Le še ob nastopu Marca Odermatta s številko 18 je najboljši trojici za malenkost zastal dih. Švicar je bil ob drugem in tretjem vmesnem času celo najhitrejši, a je nato proti cilju zapravil prednost ter se na petem mestu izenačil z domačinom Maxom Franzem (+0,79).

Za Slovenci je nova izgubljena priložnost. Najbližje trideseterici je bil tekmovalec s startno številko 50 Miha Hrobat, ki je vsaj točko na 31. mestu (+2,25) zgrešil za tri stotinke sekunde.

Martin Čater je nastopil s startno številko 6, a ni bil konkurenčen. Zaostanek 2,46 sekunde je pomenil 38. mesto. Celjan, ki je zmagal na uvodnem smuku sezone v Val d'Iseru, je v nadaljevanju zbral le še 11 točk. Bo pa Čater kot 17. smukač sezone vseeno nastopil na finalnem smuku v Švici. Na finalnem ženskem smuku bo nastopila tudi Ilka Štuhec.

Boštjan Kline se s številko 38 ni uvrstil med najboljšo trideseterico. Uvrstil se je tik za Čatrom (+2,52; 39.). Mariborčan ni izkoristil dobrih pogojev na progi, ko so se kar trije tekmovalci tik pred njim prebili v top 30, dva celo v prvo petnajsterico.

Saalbach-Hinterglemm je nadomestno prizorišče za odpadle moške preizkušnje v hitrih disciplinah v Kvitfjellu.

Gre za zadnje moške preizkušnje v hitrih disciplinah pred finalom sezone svetovnega pokala v Lenzerheideju. Zadnji moški tekmi pred švicarskim finalom bosta veleslalom in slalom 13. in 14. marca za 60. pokal Vitranc v Kranjski Gori.

Na tem prizorišču na Solnograškem bodo v nedeljo izpeljali še superveleslalom, na katerem je prvi favorit Kriechmayr, ki je dobil zadnje tri superveleslalome v vrsti, vključno s tistim v Cortini.