Šport > Zimski športi
3946 ogledov

Žan Kranjec do visoke uvrstitve v Bolgariji

Žan Kranjec Epa
Alpski smučarji se še drugič v dveh dneh merili na veleslalomu, ki ga je gostilo Bansko.

Francoz Mathieu Faivre je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Banskem. Drugo mesto je osvojil Švicar Marco Odermatt (+0,75), tretji je bil Francoz Alexis Pinturault (+0,81). Žan Kranjec (+1,59) je tekmo končal na šestem mestu. Štefan Hadalin je boj končal že v prvi vožnji na 36. mestu.

Zmagovalec sobotnega veleslaloma Hrvat Filip Zubčić, ki je v finalu sobotnega veleslaloma premagal Faivreja, je tokrat končal na 14. mestu.

Do konca sezone sta še dva veleslaloma. Boj za mali kristalni globus v seštevku discipline se bo lahko razpletel že pred finalom v Lenzerheideju, in sicer v Kranjski Gori, ki bo moško svetovno karavano gostila na veleslalomu in slalomu za pokal Vitranc 13. in 14. marca.

Na vrhu seštevka je Pinturault s 550 točkami, Odermatt je znova drugi, njegov zaostanek znaša 25 točk, na tretjem mestu je Zubčić, ki zaostaja 64 točk za vodilnim. Najboljši Slovenec Kranjec je pridobil dve mesti in je po novem sedmi z 219 točkami. Kranjec je v soboto osvojil 12. mesto.