169 ogledov

Sprememba v vodstvu boja za veliki kristalni globus, Slovenki pod pričakovanji

Lara Gut-Behrami Reševalni pas/Twitter
Lara Gut-Behrami še vedno vroča, Ilka Štuhec tokrat 26.

Švicarska alpska smučarka Lara Gut-Behrami je na nedavnem svetovnem prvenstvu v Cortini d'Ampezzo osvojila kolajni najbolj žlahtnega leska v superveleslalomu in veleslalomu ter bronastega v smuku, vso mednarodno konkurenco pa je pokorila tudi na današnji smukaški preizkušnji za točke svetovnega pokala v italijanski Val di Fassi.

Za 29-letno Švicarko, ki je danes dosegla 31. zmago na tekmah za svetovni pokal in jubilejno deseto v smuku, sta se uvrstili Avstrijka Ramona Siebenhofer (+0,02) in njena rojakinja Corinne Suter (+0,26).

Švicarka je tako vse bližje, da sezono po dveh naslovih svetovne prvakinje okrona še z osvojitvijo velikega kristalnega globusa. V skupnem seštevku je namreč prevzela vodstvo po mesecih vladavine Slovakinje Petre Vlhove.

Slednja je danes osvojila 9. mesto, tako da se je na prvo mesto zavihtela izjemno vroča Švicarka, ki je stala na stopničkah zadnjih osem preizkušenj, katerih se je udeležila. Gut-Behramijeva je do sedaj na svojo konto pospravila 1047 točk, Vlhova pa jih je zbrala 29 manj.

V soboto in nedeljo sta v Val di Fassi na sporedu še smuk in superveleslalom, tako da je za pričakovati, da bo Švicarka še povečala svojo prednost.

Na današnji tekmi sta sicer nastopili tudi dve Slovenki. Ilka Štuhec (+2,07) je med 48 tekmovalkami zasedla 26., Maruša Ferk (+3,16) pa 39. mesto.