259 ogledov

Lou do prvenca, Lampič edina slovenska luč

Lou Jeanmonnot Epa Lou Jeanmonnot.
V slovenskem taboru je po dveh streljanjih kazalo na pravo katastrofo.

Francozinja Lou Jeanmonnot je zmagovalka ženskega biatlonskega sprinta za svetovni pokal v Östersundu na Švedskem. Pri 25 letih si je pritekla prvo posamično zmago v karieri. Slovensko čast je z dobrim tekom in 25. mestom rešila Anamarija Lampič, ostale tekmovalke so ostale celo brez zasledovanja.

Petindvajsetletna Francozinja se je dobro znašla v težkih pogojih na strelišču in bila ena od šestih tekmovalk, ki je zadela vse tarče. Norvežanka Karoline Offigstad Knotten je morala v kazenski krog enkrat in zaostala 8,5 sekunde, njena rojakinja Juni Arnekliev pa z enakim strelskim izkupičkom za 17,6.

Knotten si po današnjih stopničkah deli prvo mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala z danes četrtouvrščeno Nemko Franzisko Preuss. Obe sta osvojili po 125 točk.

Najboljša je bila po štirih kazenskih krogih Anamarija Lampič na 49. mestu. V zadnjih dveh kilometrih in pol pa je Gorenjka blestela v smučini in napredovala za 24 mest. Preostale Slovenke so nastope v Őstersundu, kjer bo v nedeljo na sporedu še zasledovanje, zaključile. Najbližje nedeljski tekmi je bila na 63. mestu Živa Klemenčič, Polona Klemenčič je zgrešila pet tarč in osvojila 74. mesto, mlada Lena Repinc pa je bila 83. med 99 uvrščenimi biatlonkami.