364 ogledov

Fak še izboljšal svojo uvrstitev, trije Slovenci do točk

Jakov Fak Profimedia
Johannes Thingnes Boe do prve zmage v sezoni, Fak napredoval na 16. mesto.

Norvežan Johannes Thingnes Boe je zmagovalec biatlonske zasledovalne tekme za svetovni pokal v Hochfilznu, s čimer je serijski zmagovalec zadnjih let končno prišel do prvih stopničk v sezoni. Dobro je nastopil tudi Jakov Fak, ki je z 22. napredoval na 16. mesto.

Tekma je še enkrat pokazala, kako pomembni sta uvodni streljanji na zasledovanju. Med Slovenci je na prvem postanku dobro začel le Fak in s petimi zadetimi tarčami napredoval na 16. mesto, nato je po kazenskem krogu eno izgubil. Z novo ničlo in napako na zadnjem postanku pa je bil na koncu prav 16.

Anton Vidmar, Lovro Planko in Miha Dovžan so morali že po prvem streljanju v kazenski krog, Planko nato še enkrat, Vidmar dvakrat in slovenska trojka je bila po polovici naloge na 34., 35. in 36. mestu. Do konca so sledile nove napake in Lovro Planko je bil po petih kazenskih krogih 33., Miha Dovžan s tremi napakami na strelišču 35., Anton Vidmar pa je skupaj zgrešil kar šest strelov in na 41. mestu ostal brez novih točk svetovnega pokala.

Johannes Thingnes Boe | Avtor: Profimedia Profimedia

V ospredju je za mojstrovino poskrbel 17-kratni svetovni prvak Boe, ki je tekmo začel z 11. mesta. Kljub strelski napaki v uvodu je v smučini nadoknadil zamujeno in po treh streljanjih prevzel vodstvo, ki ga je na koncu le še potrdil. Za njim so se zvrstili rojaki Johannes Dale, starejši brat in zmagovalec sprinta Tarjei Boe ter Sturla Holm Laegreid.

Tarjei Boe je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, za nji je Laegreid, tretji pa je po današnji zmagi mlajši med brati Boe, ki je v zadnjih petih letih štirikrat osvojil skupni seštevek.

Popoldan bo v Hochfilznu še žensko zasledovanje, tudi z Anamarijo Lampič, Polono Klemenčič in Leno Repinc. Posebej dobro izhodišče ima Lampič, ki je bila v petkovem sprintu osma.