Šport > Zimski športi
340 ogledov

Hrobat svetla slovenska točka v Kvitfjellu

Miha Hrobat Epa
Miha Hrobat je bil z 11. mestom najboljši slovenski smučar na smuku v Kvitfjellu. Preostali trije Slovenci niso osvojili točk svetovnega pokala. Zmagal je Švicar Niels Hintermann pred Avstrijcem Vincentom Kriechmayrjem. Tretji je bil Kanadčan Cameron Alexander.

Švicar Niels Hintermann je zmagovalec sobotnega moškega smuka za svetovni pokal v Kvitfjellu na Norveškem. V igri stotink je bil za drugo zmago v karieri 0,08 sekunde boljši od Avstrijca Vincenta Kriechmayrja. Tretje mesto je osvojil Kanadčan Cameron Alexander, ki je zaostal 0,19 sekunde. Najboljši Slovenec je bil Miha Hrobat na 11. mestu.

Hrobat je za zmagovalcem zaostal manj kot sekundo, natančneje 0,89 sekunde, a so se tekmovalci od 6. do 18. mesta zvrstili v zgolj 26 stotinkah razlike. Devetindvajsetletni Slovenec je bil predvsem v spodnjem delu med hitrejšimi na današnji preizkušnji.

V strnjeni množici od šestega mesta se je tokrat znašel tudi vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala in tudi vodilni v smukaškem seštevku Švicar Marco Odermatt. Z napako v srednjem delu proge se je moral zadovoljiti s sedmim mestom (+0,75).

Preostali Slovenci na startu danes niso osvojili točk. Martin Čater je bil 35. (+1,45), Nejc Naraločnik 48. (+2,14), Rok Ažnoh pa 59. z zaostankom 3,32 sekunde.

V nedeljo bo na vrsti še superveleslalom.