Šport > Zimski športi
1596 ogledov

Ilka Štuhec dobro formo kronala z izidom sezone

Ilka Štuhec Epa
Slovenska specialistka za hitre discipline Ilka Štuhec je na smuku v Val d'Iseru zabeležila svojo najboljšo uvrstitev v letošnji sezoni.

Ilka Štuhec je osvojila peto mesto na smuku za svetovni pokal alpskih smučark v Val d'Iseru. Na progo Oreiller-Killy se je pognala kot 12. A že od vrha na zahtevnem terenu ni bila tako hitra, da bi ogrozila prvo mesto Švicarke Jasmine Flury, za katero je zaostala 73 stotink sekunde. S petim mesto pa je vseeno prišla do najboljšega izida sezone.

Zmagovalka uvodnega smuka v St. Moritzu, Američanka Mikaela Shiffin, se je današnjemu smuku odpovedala. Tudi na drugem ženskem smuku na vrhu nista bili najboljši smukačici pretekle sezone, nosilka smukaškega globusa, Italijanka Sofia Goggia, in v minuli sezoni druga Štuhec.

Ilka Štuhec Kaj se dogaja? Šport Težavam ni videti konca, še več slabih novic za Štuhčevo

Tridesetletna Flury je februarja v Meribelu osvojila naslov svetovne prvakinje v smuku, ne da bi pri tem imela v žepu smukaško zmago v svetovnem pokalu. Po desetih mesecih je smukaško potrditev z zmago dobila tudi v konkurenci svetovnega pokala. To je druga zmaga za Flury v svetovnem pokalu, potem ko je bila pred šestimi leti najhitrejša na superveleslalomu v St. Moritzu.

Po osmih letih sta na prvih dveh mestih smuka v Val d'Iseru znova Švicarki, Flury se je na drugem mestu najbolj približala Joana Hählen (+0,22), leta 2015 sta prvo in drugo mestu na tem smuku osvojili takrat še Lara Gut in Fabienne Suter.

Flury je bila s časom 1:43,47 minute veliko hitrejša od najboljšega časa na petkovem treningu, ko je Štuhec progo od starta do cilja prevozila s časom 1:46,05 minute.

Ilka Štuhec Val d'Isere Šport Kakšna popotnica: Ilka Štuhec pred vsemi, Goggia zaostala skoraj sekundo

Tretje mesto na današnjem smuku je pripadlo Avstrijki Cornelii Hütter (+0,24). Pred Štuhec se je na četrto mesto prebila Goggia (+0,44), ki je za 29 stotink sekunde Slovenko potisnila na končno peto mesto.

Štuhec se je na progo pognala kot 12., ob prihodu v cilj pa pristala na četrtem mestu, tretje mesto je zgrešila za 49 stotink sekunde. Na četrtem smuku v Val d'Iseru je končala v najboljši peterici. Še 36. v karieri je tekmo končala v najboljši šesterici.

"Vsekakor sem bila danes bolj sproščena kot nazadnje v St. Moritzu, lahko sem se res osredotočila na smučanje in ne preveč razmišljala in tudi uživala med vožnjo, tako da sem vesela," je bila s svojim nastopom znova zadovoljna Štuhec.

"Današnji nastop je bil dokaj dober, moram reči, da sem imela kar nekaj dobrih občutkov med vožnjo, nekajkrat sem sicer bila malce izven idealne linije, malo zamudila, ampak ne glede na to nisem 'paničarila' in sem nesla hitrost s sabo. Vseeno pa so deli, kjer sem izgubila preveč in, da, zaradi tega tudi zaostanek in na koncu peto mesto," je Štuhec ocenila nastop.

V nedeljo bo na tem francoskem prizorišču na sporedu še drugi ženski superveleslalom v sezoni.

| Avtor: Epa Epa