Šport > Zimski športi
176 ogledov

Mali globus oddan, Štuhčeva brez presežka

gut-behrami suter Epa Corinne Suter (desno) v objemu z Laro Gut-Behrami.
Ilka Štuhec je drugi smuk v Crans Montani končala na 13. mestu. Švicarka Corinne Suter si je z drugim mestom že zagotovila mali kristalni globus.

Švicarka Lara Gut-Behrami je zmagala tudi na drugem smuku pred domačimi navijači v Crans Montani. Drugo mesto je tako kot v petek osvojila njena rojakina Corinne Suter (+0,02), tretja je bila Avstrijka Nina Ortlieb (+0,05). Slednja je vpisala prve stopničke v karieri.

Edina slovenska predstavnica na startni vrsti Ilka Štuhec je osvojila 13. mesto (+0,98) in tako ponovno zgrešila uvrstitev med najboljšo deseterico. V petek je bila 12.

Ilka Štuhec Smuk Šport Ilka vzpodbudno na nesrečni progi, velika vrnitev šampionke

Mariborčanka si je po dveh vmesnih časih pridelala več kot pol sekunde zaostanka, ta je nato narasel na sekundo in 14 stotink. V srednjem delu je smučala zelo hitro in z drugim najhitrejšim časom na tistem odseku znižala zaostanek na 1,04, do cilja pa je pridobila še osem stotink in po nastopu 13 tekmovalk zasedla deveto mesto (+0,96). V nadaljevanju so jo prehitele štiri smučarke, vključno z zmagovalko Gut-Behramijevo.

Za Štuhčevo je bila to četrta najboljša uvrstitev sezone.

"Razplet je bil podoben kot včeraj. Moja današnja vožnja pa drugačna, pravzaprav preveč pravilna. Bila sem zelo pozorna, da le ne bi ponovila včerajšnjih napak. Ta pristop se ni izkazal za pravega, saj se v tistem pravem tekmovalnem duhu, ob konstantnem napadanju pač zgodijo tudi napake, ki so stranski učinek. Torej, s smučanjem in uvrstitvijo tudi danes nisem najbolj zadovoljna," je povedala dvakratna svetovna prvakinja.

ilka štuhec | Avtor: Epa Epa

Suterjeva, nosilka rdeče majice, ki je v seštevku kraljevske discipline branila 120 točk prednosti pred Čehinjo Ester Ledecko, si je s še eno dobro predstavo že zagotovila mali kristalni globus.

Ledecko je prehitela za 37 stotink sekunde, kar pomeni, da bo imela na zadnji smukaški tekmi v Cortini d'Ampezzo neulovljivo prednost. Za Suterjevo je to prvi mali kristalni globus v karieri. Ledecka je sobotno tekmo končala na petem mestu (+0,39).

V svetovni pokal se po smrti očeta še vedno ni vrnila Američanka Mikaela Shiffrin, ki ima pred skupno drugouvrščeno Italijanko Federico Brignone, danes četrto (+0,34), še 27 točk prednosti.

mikaela shiffrin "Ne vemo,..." Šport Kje je Mikaela Shiffrin?

Najboljša letošnja uvrstitev Ilke Štuhec osta šesto mesto na smuku v Garmisch-Partenkirchnu