Šport > Zimski športi
1166 ogledov

Najdaljši skočil 152 metrov, Slovenci skromni

Halvor Egner Granerud Epa Vodilni v svetovnem pokalu Halvor Egner Granerud je osvojil drugo mesto v kvalifikacijah.
Skakalci so v Willingenu opravili kvalifikacije za sobotno posamično tekmo svetovnega pokala.

Slovenski tekmovalci se niso najbolje odrezali, čeprav so se z izjemo debitanta Lovra Kosa vsi uvrstili na glavno tekmo.

timi zajc Zaskrbljujoč trend Šport "Prepričani smo, da je to začetek konca smučarskih skokov"

V zahtevnih in spremenljivih vetrovnih pogojih je bil še najboljši Tilen Bartol, ki je s skokom 137 metrov zasedel 22. mesto. Bor Pavlovčič je bil 27. (133,5), Anže Lanišek 34. (122), Žiga Jelar 36. (128,5), Timi Zajc 49. (118,5), Kos (106,5) pa je na 52. mestu premagal le tri tekmovalce.