395 ogledov

Prevc tokrat med najboljšimi

peter prevc
Dober obet za Petra Prevca.

Poljak Kamil Stoch je bil najboljši na kvalifikacijski preizkušnji za torkovo tekmo smučarjev skakalcev za točke svetovnega pokala v norveškem Lillehammerju. Od sedmih Slovencev je bil najboljši Peter Prevc, ki je kvalifikacije končal na petem mestu, na torkovo tekmo pa se ni prebil le Anže Lanišek.

Stoch, sicer vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega pokala, je skočil 139,5 m in zbral 153,3 točke. Drugi je bil njegov rojak David Kubacki (131,5 m/136,4 točke), tretji pa Norvežan Robert Johansson (131 m/136,3 točke).

Peter Prevc je skočil 132 metrov, s 133,9 točke pa zasedel peto mesto. Jernej Damjan (124 m/121,2 točke) je osvojil 23., Nejc Dežman (127 m/120,3 točke) 24., Tilen Bartol (125 m/119,0 točke) 28., Timi Zajc (123 m/114,2 točke) 34., Anže Semenič (120,5 m/108,1 točke) pa 43. mesto.

Lanišek (100 m/72,0 točke) je v kvalifikacijah v konkurenci 71 tekmovalcev zasedel 64. mesto in se ni prebil na torkovo tekmo, ki se bo pričela ob 17. uri.