Šport > Zimski športi
1083 ogledov

Slovenska aduta nazadovala v finalu, polom Laniška

Epa
Slovenski skakalci se tokrat niso uspeli vmešati v boj za stopničke. Najboljši orel je bil Žiga Jelar na sedmem mestu.

Norveški skakalni as Halvor Egner Granred (257,7) je zmagal na prvi posamični tekmi v Lillehammerju in s tem v skupnem seštevku turneje Raw-Air še povečal prednost pred danes drugouvrščenim Avstrijcem Stefanom Kraftom (255,4).

Zahtevne vetrovne razmere je s pridom izkoristil Avstrijec Manuel Fettner (235,9), ki se je na stopničke zavihtel s 16. mesta po prvi seriji.

| Avtor: Epa Epa

Granerud je z zmago še povečal prednost tako v seštevku turneje, kjer je povedel po kvalifikacijah Lillehammerja, kot v svetovnem pokalu. Kraftu je do 29. zmage v svetovnem pokalu zmanjkalo zgolj 2,3 točke.

Avstrijec je zabeležil 93. stopničke svetovnega pokala, s čimer je na večni lestvici najboljših prehitel Poljaka Adama Malysza, večkrat je bil od njega na stopničkah le legendarni Finec Janne Ahonen (108).

Žiga Jelar | Avtor: Epa Epa
V finalu je nastopilo pet Slovencev. Najbolje je po polovici kazalo Žigu Jelarju, ki je imel tretje izhodišče, nato pa je v finalu klonil pod težo težkih pogojev in se moral zadovoljiti s končnim sedmim mestom.

"Sedmo mesto je zelo lep rezultat, a mogoče je malo grenkega priokusa. Vseeno mislim, da sem danes prikazal dva zelo, zelo lepa skoka. A to je šport v naravi, včasih se 'poklopi', včasih ne. V četrtek nas čaka že nova tekma in zelo se veselim nadaljevanja turneje," je dejal Jelar.

Nazadoval je tudi Timi Zajc, s šestega mesta po prvi seriji je padel na deseto. "Spet sem zelo zadovoljen s svojimi skoki, rezultat je tudi soliden. Veselim se prihodnjih tekem," je povedal dvakratni svetovni prvak iz Planice.

Največji osmoljenec tekme je bil Anže Lanišek, ki je s skromnim 18. mestom izgubil realne možnosti za zmago v skupnem seštevku turneje. Lanišek je sicer v drugi seriji popravil svojo uvrstitev, potem ko je bil po prvem skoku šele na 27. mestu.

Lanišek je imel to smolo, da so se razmere v prvi seriji poslabšale tik pred njegovim nastopom, zaradi česar je moral z zaletišča. Ko se je vrnil in dobil zeleno luč, se mu je skok ponesrečil.

"Za nami je dobra tekma. Malo sreče je v finalu zmanjkalo, da bi bila Žiga in Timi v igri za stopničke. Sicer pa je predvsem Žiga danes odskakal zelo lepo, Timi solidno. Mogoče to še ni ta raven, ki si jo želimo. Malo smole pri Anžetu v prvi seriji, v drugi pa je naredil popravek in pokazal, da je v dobri formi. Čestitke seveda tudi Roku za odlično 22. mesto, za nabiranje točk in izkušenj. Gremo naprej, jutri so kvalifikacije, skušali bomo popraviti te napake."

selektor Robert Hrgota

Točke svetovnega pokala sta osvojila še Domen Prevc, ki je v finalu zadržal 21. mesto po prvi seriji, in Rok Masle, ki je pridobil tri mesta in tekmo končal tik za najmlajšim od bratov Prevc (22. mesto).

Lovro Kos se s 46. rezultatom prve serije ni uvrstil v finale.