Šport > Zimski športi
83 ogledov

Brez slovenskega finalista v Ga-Paju

Henrik Kristofferesen Profimedia
Žan Kranjec je bil prepočasen za finale slaloma v Garmisch-Partenkirchnu, Tijan Marovt je odstopil.

Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagal na slalomu alpskih smučarjev za svetovni pokal v Garmisch-Partenkirchnu. Drugi je bil Švicar Loic Meillard s 14 stotinkami zaostanka, tretji pa Avstrijec Manuel Feller (+0,51).

Žan Kranjec je nastop končal v prvi vožnji na 42. mestu, drugi Slovenec Tijan Marovt pa je odstopil.

Švicar Tanguy Nef je presenetljivo vodil po prvi vožnji, drugi je bil Kristoffersen (+0,07), tretji Meillard (+0,08), četrti pa rojak slednjega Daniel Yule, ki pa je imel že skoraj pol sekunde zaostanka (0,47). Slednjemu na zelo razriti finalni progi ni uspelo prevzeti vodstva, zaostal je za Avstrijcema Fellerjem, petim po prvi vožnji, in Johannesom Strolzem, devetim na prvi progi.

Meillard in Kristoffersen sta nato ohranila mesti na zmagovalnem odru. Nef pa ne, četudi je imel na prvih dveh merjenjih še prednost pred Norvežanom, nato pa je v zaključku napravil napako in odstopil. Tako kot tudi olimpijski zmagovalec iz Pekinga Clement Noel; Francoz je bil po prvi vožnji sicer 12. in z 1,18 sekunde zaostanka kar daleč od stopničk na dokaj kratkem slalomu.

Kristoffersen se je tako veselil petindvajsete zmage v svetovnem pokalu, obenem pa se je povzpel na drugo mesto v seštevku discipline. Dva slaloma pred koncem sezone ima za vodilnim Lucasom Braathenom, Norvežan tudi ni končal finalne vožnje, le točko zaostanka. Deset točk za vodilnim zaostaja Meillard, tudi za tretjim slalomistom zime pa je precejšnja gneča, 77 točk loči vodilnega in desetega na lestvici.

Kranjc je ostal brez finala, 2,93 sekunde je zaostal za Nefom, 78 stotink pa ga je ločilo od drugega nastopa. Marovt ni prišel skozi cilj na prvi progi, tak pa je bil slovenski izkupiček že na zadnjem slalomu pred OI, ki je bil 25. januarja na nočni tekmi v Schladmingu.

"Žan je peljal počasi, prepočasi za finale. Mislim, da ima več v nogah in sem prepričan, da bo jutri poskušal malce drugače. Tijan se je zgoraj lotil proge zelo dobro. Prvič je imel v karieri en odsek čas med trideseterico, žal pa je nato odstopil. Tudi zanj je jutri popravni izpit. On ima hitrost in tudi v evropskem pokalu dobro tekmuje. Upam, da mu jutri uspe to njegovo hitrost pripeljati do cilja," je po tekmi povedal slovenski trener za tehnični disciplini Klemen Bergant.

V nedeljo bo v Garmisch-Partenkirchnu še en slalom, ob 9.10 je na programu prva vožnja.