Šport > Zimski športi
117 ogledov

V kraljevski disciplini o zlatu odločila stotinka

Vincent Kriechmayr Epa Vincent Kriechmayr.
Prvi vrhunec svetovnega prvenstva v alpskem smučanju v Cortini d'Ampezzo je pripadel Avstrijcem.

Vincent Kriechmayr je svetovni prvak v smuku. Na progi Vertigine (Vrtoglavica) je kot prvi na startu postavil najboljši čas in ga obranil do konca. Nemec Andreas Sander je zaostal zgolj stotinko za srebro. Švicarju Beatu Feuzu je pripadel boj za bron. Zaostanek Feuza je na tretjem mestu znašal 18 stotink sekunde.

To je druga zlata kolajna na svetovnem prvenstvu v Cortini d'Ampezzo za Kriechmayrja. V četrtek je dobil že uvodno preizkušnjo prvenstva moški superveleslalom na progi Vertigine.

Na startu so bili trije Slovenci. Boštjan Kline je osvojil 15. mesto (+1,45). Uvrstitev v petnajsterico mu prinaša tudi dragocene točke za startno listo za prihodnjo sezono svetovnega pokala.

Miha Hrobat je bil z zaostankom 2,20 sekunde 23. Savinjčan Nejc Naraločnik je svoj smukaški debi na SP tako kot na superveleslalomu končal pred ciljem, ni ujel naslednjih vrat, in je odstopil.

Maxence Muzaton Video Šport Vsi zavpili od strahu, sledil je čudežen manever

Šestinštirideseti zmagovalec smukov na svetovnih prvenstvih Kriechmayr je postal komaj tretji Zemljan, ki je na istem svetovnem prvenstvu zmagal v obeh hitrih disciplinah. Pred njim je ta prestižni dvojček zmag v istem koledarskem letu uspel slovitemu rojaku Hermannu Maierju (1999) in prav tako slovitemu Američanu Bodeju Millerju (2005).

Na 46 smukih na svetovnih prvenstvih so Avstrijci najboljši s kar 17 svetovnimi smukaškimi prvaki, kar je ekipni rekord po številu naslovov svetovnega prvaka v posamični disciplini. Švicarji jih imajo 13.

Velik podvig je uspel Sanderju, ki je Nemčiji prismučal prvo smukaško kolajno po letu 2001. Enaintridesetletnemu smučarju je uspela skoraj popolna senzacija. Pred SP v svetovnem pokalu še ni bil na stopničkah. Od prve zmage pa ga je ločila le stotinka sekunde oziroma 27 centimetrov na progi dolgi 2610 metrov.