1173 ogledov

Neverjetna statistika Shiffrinove, Slovenke razočarale

Mikaela Shiffrin Lienz Epa Mikaela Shiffrin dominira v slalomu.
Alpske smučarke so se v avstrijskem Lienzu merile na slalomu. Na vrhu nič novega, Slovenke brez točk.

Mikaela Shiffrin je na slalomu v Lienzu nadaljevala svoj zmagoviti pohod. Američanka je v svoji karieri dobila 27 od 54 slalomov, na katerih je štartala, na zadnjih 23 preizkušnjah v tej disciplini je kar 22-krat stala na stopničkah.

Od štirih Slovenk sta dve odstopili, dve pa bili prepočasni za finale. Kljub temu je Ana Bucik ostala med prvo petnajsterico na štartni listi.

V petek bo v Lienzu še veleslalom.

Mikaela Shiffrin Nedotakljiva Šport Shiffrinova grozi Mazejevi

V prvi vožnji je po nastopu elitne petnajsterice pričakovano vodila Mikaela Shiffrin, Američanka je imela pred finalom več kot sekundo naskoka pred Švedinjo Frido Hansdotter (+1,14) in Švicarko Wendy Holdener (+1,28).

V finalu je Shiffrinova na močno načeti progi znova pokazala več kot dovolj za gladko zmago. Holdenerjeva (+0,89) je na drugem mestu prehitela Hansdotterjevo (+1,22).

Prva slovenska adutinja Ana Bucik je v prvi vožnji s številko osem odstopila po prvem merjenju vmesnega časa, vse ostale smučarke v prvi jakostni skupini so prišle do cilja. Maruša Ferk je s številko 25 nastopila skromno, po solidnem zgornjem vmesnem času je ob prihodu v cilj prehitela le eno predhodnico in na koncu z 31. mestom zgrešila finale (+3,37) za pet stotink. Klara Livk je odstopila, Meta Hrovat pa je bila prepočasna za drugo vožnjo, končala je na 54. mestu (+5,79).

"Rezultati so težko razumljivi, saj so bile predstave na treningih v zadnjih dveh dneh čisto drugačne. Zadevo moramo še podrobno analizirati, da bomo točno vedeli, kaj se je zgodilo. Danes je bila sprememba v tem, da je bilo zjutraj tu polno snega, tako da se ni dalo ogrevati, bila je le ena majhna enostavna progica. Ni bilo ogrevalk, tako da so punce prišle direktno na start in očitno jih je to zmedlo. Delati moramo na temu, da četudi ni ogrevalk, da pridejo na start zbrane. To se danes ni zgodilo. Ana je bila na notranji smučki, Maruša je bila v zgornjem delu dobro na poti, v spodnjem pa je nehala smučati napadalno. Za Klaro in Meto je s temi številkami bilo težko priti med trideset. Za te številke so bili malo slabši pogoji kot ponavadi. Ta dan moramo čim prej pozabiti, punce se morajo spočiti. Stanje pa je drugačno, kot se je danes zgodilo. Morda morajo priti tudi takšni dnevi, da nas na nek način streznijo. Z razpletom nisem zadovoljen, bomo pa jutri vsekakor poskušali popraviti vtis," je bil z razpletom nezadovoljen glavni trener slovenske ženske ekipe Denis Šteharnik.

Ana Bucik Lienz slalom | Avtor: epa Ana Bucik je padla na prvi progi. epa