Šport > Zimski športi
1485 ogledov

Semeniču zmanjkala pika na i, Zajc popravil vtis

timi zajc Epa
Ryoyu Kobayashi je v Predazzu dobil še šesto zaporedno tekmo za svetovni pokal. Najboljši Slovenec je bil Anže Semenič na 10. mestu.

Skakalni šampion iz dežele vzhajajočega sonca Ryoyu Kobayashi (315,0) je na prvem prizorišču po novoletni turneji spet ugnal vso konkurenco in prišel do devete zmage v sezoni, šeste zaporedne. Dvaindvajsetletnik je poskrbel za najboljšo daljavo v obeh serijah in najbližjega zasledovalca premagal za 26,5 točke.

Kobayashi je nepremagan vse od 16. decembra, ko je slavil v švicarskem Engelbergu. V skupnem seštevku ima že 491 točk prednosti pred Poljakom Piotrom Žylo in še naprej nezadržno drvi proti rekordom Petra Prevca.

Drugo mesto je v Predazzu osvojil Poljak Dawid Kubacki  (288,5), tretje pa njegov rojak Kamil Stoch (282,9).

anže semenič Smučarski skoki Šport Vsi orli na tekmi, dva med deseterico

Od šesterice orlov so si drugo serijo izborili štirje. Najbolje je kazalo Anžetu Semeniču na šestem mestu. Za tretjim Stefanom Kraftom je zaostal 5,7 točke. Timi Zajc je  bil 17., Anže Lanišek 18., Jernej Damjan pa 23. Tilen Bartol (39. mesto) in Peter Prevc (40. mesto) se nista uvrstila v finale.

Semenič je v finalni seriji izgubil štiri mesta in pristal na desetem. Zajcu je po smoli v prvi seriji uspel precej boljši skok in osvojil je 12. mesto. Točke svetovnega pokala sta dobila še Lanišek na 18. in Damjan na 27. mestu.

anže semenič | Avtor: Epa Epa

Pred tekmo so opravili serijo za trening. Od Slovencev se je najbolje odrezal Zajc, za njim pa so se zvrstili Semenič, Prevc, Damjan, Lanišek in Bartol.

1. serija

Bartol je v bil v prvi seriji precej daljši kot na treningu, še bolje pa se je odrezal Semenič, ki je s 120,5 metra prepričljivo vodil po nastopu 15 tekmovalcev. Damjan je bil tri metre krajši, povsem pa se je nastop ponesrečil Prevcu, ki s 110 metri ni imel realnih možnosti za uvrstitev v finalno serijo. Odpadel je tudi Bartol.

Lanišek je z identično daljavo kot Damjan postal tretji slovenski finalist. Semeniča je na drugo mesto s številko 40 potisnil šele Roman Koudelka. Glavni slovenski adut Zajc je skočil le 114 metrov, a je zaradi izredno težkih vetrovnih razmer dobil kar 22 točk pribitka. Uvrstil se je tik pred Laniška.

Prvo serijo je dobil Kobayashi (135 m) pred Kubackim (122 m) in Kraftom (121,5 m). Pred Semeniča sta se uvrstila še Koudelka (120 m) in Kamil Stoch (121,5 m)

2. serija

Tekmovalna žirija je za finalno serija zvišala zaletno mesto. Damjan je skočil 123,5 metra in nazadoval po lestvici. Lanišek je bil 3,5 metra daljši od slovenskega veterana. Zajc je imel v finalu več sreče z vetrom, Skočil je 130 metrov in poskrbel za najboljši slovenski dosežek v drugi seriji. Semenič je imel solidne vetrovne razmere, vendar jih ni znal izkoristiti. Pristal je pri 128,5 metra in izgubil štiri mesta.

Na vrhu je bila samo še najboljša peterica. Stoch je za razliko od Semeniča izkoristil dobre pogoje in s 133,5 metra za debelo točko premagal Krafta (129,5 m). Koudelka je izpadel iz boja za stopničke. Kubacki (131,5 m) je prevzel vodstvo, a Kobayashija ni mogel ogroziti. Japonec je skočil 136 metrov in se veselil šeste zaporedne zmage.