1/16
Saša Despot
Alpske smučarke so se v Kranjski Gori podale v boj za slalomske točke.

S slalomom v Kranjski Gori je najhitreje opravila Slovakinja Petra Vlhova, vodila je že po prvi vožnji. Pred Nemko Leno Dürr je imela 72 stotink prednosti, pred Američanko A J Hurt pa 87 stotink.

Vlhova je prišla do 31. zmage v svetovnem pokalu, 22. slalomske, tretje na slalomih na progi Podkoren v Kranjski Gori. Hkrati je še tretjič po letih 2020 in 2022 osvojila seštevek Zlate lisice ter zlato broško, potem ko je bila na sobotnem veleslalomu četrta.

Najboljša Slovenka je bila Andreja Slokar (spodaj) na 14. mestu (+2,43). Druga slovenska finalistka Ana Bucik, deveta po prvi vožnji, je v drugo odstopila.

"Po dolgem času sem se počutila tako, da sem res lahko napadala in da sem bila po prvi vožnji na želenem izhodišču. Druga proga je bila precej težka, bila je dobra priložnost za dober rezultat, za potrditev, da grem v pravo smer. Te potrditve mi ni uspelo dobiti," je bila razočarana Bucik, ki sta ji dva zaporedna odstopa v finalih, kot pravi, načela samozavest.

Zlata Lisica slalom | Avtor: Saša Despot Saša Despot

Ameriški šampionki Mikaeli Shiffrin (spodaj) se je v prvi vožnji primerila klasična napaka, zajela je količek in odstopila. Shiffrin, ki je lovila 94. zmago v svetovnem pokalu, je prvič po olimpijskih igrah v Pekingu februarja 2022 odstopila na slalomih in se ni uvrstila v finale za svetovni pokal alpskih smučark v Podkorenu v Kranjski Gori.

Zlata Lisica slalom | Avtor: Saša Despot Mikaela Shiffrin. Saša Despot

Ana Bucik (spodaj) je s prvo vožnjo opravila solidno in za vodilno zaostala sekundo in 32 stotink, po prvem nastopu je držala deveto mesto. Počasnejša je bila Andreja Slokar, zaostala je dve sekundi in 14 stotink, kar je bilo dovolj za 17. mesto.

Neja Dvornik (spodajse je s številko 29 ob prihodu v cilj zvrstila na rep lestvice, zaostala je 3,42 sekunde in končala na 32. poziciji. Nika Tomšič je odstopila v zgornjem delu proge.

Na startu je bilo 66 smučark iz 24 držav.