Šport > Zimski športi
12 ogledov

Zmaga Krijukovu in Kowalcykovi, Višnarjeva 11.

Caspersen Falla Kowalczyk Kylloenen     EPA
Poljakinja Justyna Kowalczyk in Rus Nikita Krijukov sta dobila sprinterski tekmi v Asiagu. Od slovenskih predstavnic in predstavnikov je do polfinala pritekla le Katja Višnar, ki je končala na 11. mestu.

Poljakinja Justyna Kowalczyk je zmagovalka tekme svetovnega pokala smučarskih tekačic v sprintu v klasični tehniki na 1,25 km v italijanskem Asiagu. Druga je bila Finka Anne Kylloenen, tretja pa Maiken Caspersen Falla. Slovenke so ostale brez finala, najboljša je bila Katja Višnar na 11. mestu.

Od štirih Slovenk na startu se je le Višnarjeva uvrstila v polfinale, a je bila prepočasna za sklepni nastop. Vesna Fabjan je v četrtfinalu zasedla 28. mesto, Anamarija Lampič je obstala v kvalifikacijah na 51. mestu, Nika Razinger pa je bila 61. od 64 tekmovalk.

Krijukov pred Poltoraninom

Nikita Krijukov je dobil moško sprintersko tekmo v Asiagu. Rus je bil najhitrejši v finalu preizkušnje v sprintu v klasični tehniki na 1,65 km, na stopničke sta se uvrstila še Kazahstanec Aleksej Poltoranin in Švicar Gianluca Cologna.

Oba Slovenca na startu, Rok Tršan in Boštjan Klavžar, sta obstala v kvalifikacijah. Tršan je bil 55., Klavžar pa 71.