33 ogledov

Zlati vitezi ostajajo 100-odstotni

Vegas Golden Knights Profimedia
Vegas še do četrte zmage.

Hokejisti Vegas Golden Knights so zaenkrat najuspešnejša ekipa začetka v severnoameriški profesionalni ligi NHL. Danes so zmagali še četrtič, s 5:2 so bili boljši od Arizone, in ohranjajo stoodstotni izkupiček. Štiri zaporedne zmage na začetku doslej še niso zabeležili nikoli v svoji sicer kratki zgodovini.

Shea Theodore je k zmagi prispeval dva gola, Alex Tuch gol in podajo, svoj prvi gol za novo ekipo pa je dosegel Alex Pietrangelo, ki je letos v Las Vegas prišel po 12 sezonah igranja za St. Louis.

Zmaga Vegasa je bila tudi edina prepričljiva med sredinimi obračuni. Dva so morali odločiti kazenski streli, po njih sta se zmage veselila San Jose proti St. Louisu, po rednem delu in podaljšku je bilo 1:1, in Vancouver proti Montrealu, kjer je bil po 60 minutah izid 5:5.

Za zmagovalce, ki so prekinil niz treh zaporednih porazov, sta dva gola vknjižila Bo Horvat in Brock Boeser, pri tekmecih pa je tri dosegel njihov nekdanji soigralec in še prej tudi soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angelesu, Tyler Toffoli. Horvat je bil tudi strelec odločilnega kazenskega strela, medtem ko je po njem zadnjega zgrešil Toffoli.

Edmonton je s 3:1 ugnal Toronto, Nemec Leon Draisaitl je dosegel prvi gol v sezoni, Minnesota pa je bila v gosteh s 3:2 boljša od Anaheima. Tekmo je v zadnji tretjini odločil Joel Eriksson Ek, ki je pred tem v statistiko vpisal tudi podajo.

* Izidi:
Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers   1:3
St. Louis Blues - San Jose Sharks       1:2 (kazenski streli)
Anaheim Ducks - Minnesota Wild          2:3
Vancouver Canucks - Montreal Canadiens  6:5 (kazenski streli)
Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes  5:2

* Lestvice
- zahodna skupina:
1. Vegas          4   0    0   16:7      8
2. Minnesota      3   1    0   11:9      6
3. St Louis       2   1    1   10:15     5
4. Colorado       2   1    0   12:6      4
5. San Jose       2   2    0   13:14     4
6. Arizona        1   2    1   12:16     3
7. Anaheim        1   2    1    6:10     3
8. Los Angeles    0   1    2    8:11     2