54 ogledov

Zmaga na Norveško, Sloveniji ničla

Henrik Kristoffersen Adelboden slalom EPA
Norvežan Henrik Kristoffersen je dobil četrti slalom za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Adelbodnu.

Za Henrikom Kristoffersnom si je drugo mesto privozil Avstrijec Marcel Hirscher (+0,06), tretje pa vodilni po prvi vožnji Rus Aleksander Horošilov (+0,60).

Na slalomu v Adelbodnu so prva tri mesta zasedli isti smučarji kot na prvem slalomu po novem letu v Santa Caterini, s to razliko, da je tokrat Kristoffersen prehitel Hirscherja, ki je zaostal za šest stotink sekunde. Horošilov je bil še drugič letos tretji, za zmagovalcem pa je zaostal šest desetink sekunde. Trojica je bila na vrhu že po prvi vožnji.

Slovenci še naprej brez točk

Slovenci so tudi na četrtem slalomu v tej sezoni ostali brez točk, saj sta oba Slovenca na startu ostala pred vrati finala.

Matic Skube je startal po najboljših s startno številko 37 in je bil z zaostankom 3,15 sekunde na 36. mestu prepočasen za trideseterico, ki se bo pomerila v drugi vožnji. Miha Kürner je s startno številko 57 odstopil.

Slovenci tako po štirih slalomih ostajajo brez točk v tej disciplini. V slalomskem seštevku pa je vodstvo ubranil in še povečal zmagovalec uvodnih slalomov Kristoffersen, ki ima zdaj 40 točk naskoka pred Hirscherjem, zmagovalcem tretjega slaloma v tej sezoni v Santa Caterini. Tretji v slalomskem seštevku je Horošilov, ki zaostaja 206 točk za Norvežanom. Enaindvajsetletni Kristoffersen je vpisal še sedmo zmago v karieri ter tretjo v tej sezoni.

Sledi Wengen

V Adelbodnu so zaradi dežja in pretoplega vremena v soboto odpovedali veleslalom, tudi današnja slalomska prva vožnja je potekala v slabih razmerah ob sneženju, v finalu pa so se smučarji v spomladanskim razmerah merili na precej načeti progi ob megli v zgornjem delu.

Moška karavana ostaja v Švici. Konec prihodnjega tedna bodo na svoj račun prišli ljubitelji hitrih disciplin s tekmovanjem v Wengnu.