42 ogledov

Zorman znova evropski prvak

Uroš Zorman EPA
Rokometaši ekipe Vive Tauron Kielce so zmagovalci rokometne lige prvakov.

V napetem finalu zaključnega turnirja v Kölnu so Poljaki, za katere igra tudi Uroš Zorman, premagali madžarski Veszprem Gašperja Marguča po streljanju sedemmetrovk z 39:38. Po rednem delu se je tekma končala z 29:29 (13:17), po podaljšku pa 35:35.

Za Zormana je to četrti naslov evropskih prvakov, Marguč je ostal brez prvega. Prav tako pa je brez prvega mesta v svojem tretjem finalu ostala tudi madžarska ekipa, ki je imela v drugem polčasu že devet golov prednosti, a jo zapravila, poljska pa je bila uspešna že ob svoji prvi uvrstitvi v finale.

Rokometaši francoske ekipe PSG pa so osvojili tretje mesto. V malem finalu so premagali nemški Kiel z 29:27 (15:11). V sobotnem polfinalu je poljska zasedba premagala Paris St. Germain z 28:26, Veszprem pa Kiel po podaljšku z 31:28.