8 ogledov

Enakovredni do polčasa

Igralci Gorenja iz Velenja so popustili v drugem polčasu. Žurnal24 main
Rokometaši Gorenja iz Velenja so v četrtem kolu Lige prvakov gostili nemški Gummersbach, ki je naše predstavnike premagal z osmimi goli razlike. Končni rezultat je bil 29:21 v korist Nemcev.

Liga prvakov, 2. del, 4. kolo

Montpellier : C. Real 28:26
Gorenje : Gumm ersbach 21:29

Velenjska zasedba je v zadnji domači tekmi v drugem delu Lige prvakov dokaj prepričljivo izgubila z nemškim Gummersbachom , čeprav se je pred začetkom dvoboja - opogumljena po zmagah nad francoskim Montpellierjem in trebanjskim Trimom - nadejala novega odmevnega mednarodnega skalpa. V zadnjih dveh kolih jo čakata še dve težki in vroči gostovanji: prihodnji teden v Ciudad Realu , nato pa še v Montpellierju .

Za Velenjčane je bil usoden drugi polčas. © Saša Despot

Nemška zasedba, ki je v zadnjem času v rezultatski krizi, je v Šaleško dolino pripotovala brez nekdanje "ose" Vedrana Zrnića in nevarnega islandskega krožnega napadalca Roberta Gunnarsson a, njegov rojak in strateg Alfred Gislason pa je lahko računal na nekdanjega člana velenjske zasedbe Momirja Ilića in slovenskega veterana Romana Pungartnika .

V trdem in izenačenem prvem polčasu je bila rezultatska prednost bolj ali manj vseskozi na strani gostov. Gostitelji so prvič na dvoboju povedli v 12. minuti (4:3), najvišjo prednost dveh golov pa so si priigrali minuto kasneje, ko so vodili s 5:3. Varovanci domačega stratega Ivice Obrvana so v nadaljevanju bolj ali manj gledali tekmecu v hrbet, gromozanske preglavice pa jim je povzročala trda nemška obramba 6-0 in razigrani Grk Alexis Alvanos , ki je v prvih tridesetih minutah dosegel pet od skupno osmih golov.

V prvi polovici tekme smo imeli obilo težav s trdo velenjsko obrambo, v drugi pa je naša igra vendarle stekla.

Momir Ilić

V drugem polčasu brez moči
Igra gostov je resda slonela na štirih igralcih, a Ilić, Alvanos, Oleg Kulešov in Gudjon Valur Sigurdsson so bili razpoloženi, tako da so nadomestili strelski izpad svojih soigralcev. Predvsem to velja za Pungartnika, ki je v prvem polčasu v prazno poslal pet strelov, nekatere prav iz lepih priložnosti, v drugem pa ni niti pogledal proti velenjskemu golu.

Velenjčani so bili v drugem polčasu povsem brez moči. Že v 36. minuti so zaostajali za štiri gole (12:16), kljub trudu in volji po preobratu pa v niso zmogli ogroziti vodstva gostov, ki so z rutinsko predstavo in dokaj racionalnim napadom v pravem trenutku dosegali gole. V 47. minuti so Velenjčani zaostali za pet golov (20:25), nato izkoristili manjšo nemško krizo za znižanje z 19:21 v 51. minuti, v finišu tekme pa niso imeli igralca, ki bi jo povlekel iz sivine in poskrbel za morebiten preobrat.

Obrvan je prepričan, da je zmaga Gummersbacha glede na prikazano odločno previsoka. © Saša Despot

Izjave po tekmi:
Ivica Obrvan, trener Gorenja: "Glede na potek tekme, je zmaga Gummersbacha odločno previsoka. Po napornih in številnih tekmah na mednarodnem in domačem prizorišču je mojim igralcem v končnici zmanjkalo moči, a tako slabega zaključka si vendarle ne smemo več privoščiti."
Matjaž Mlakar, igralec Gorenja:
"V prvem polčasu smo se povsem enakovredno kosali z gosti, nato pa nam je popustila zbranost v obrambi, pa tudi igra v napadu nam nikakor ni več stekla."
Momir Ilić, igralec Gummersbacha:
"V prvi polovici tekme smo imeli obilo težav s trdo velenjsko obrambo, v drugi pa je naša igra vendarle stekla. Hitro smo si priigrali varno prednost, ki jo nismo zapravili."