Avto
1205 ogledov

Devet od desetih voznikov se ne zna razvrstiti v križišču

Komentarjev 32
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar čavez
    čavez 08:57 13.februar 2016.

    Za začetek bi naše inštruktorje in izpitno komisijo poslal opravit vozniški izpit nekje v Caracasu ali Sao Paulu, nato pa vse kandidate opravit vozniško v Trsu ali Munchnu, pa da jihpotem vidim.

  • JackD 11:36 13.februar 2016.

    Jaz pa nisem delal nobene raziskave, sem pa včeraj ravno nekoga čakal na avtobusni postaji pred UKC Ljubljana - tam pri prehodu čez cesto med glavno stavbo UKC in onkološkim inštitutom, kjer sta postavljena 2 semaforja na razdalji 10m. No ...prikaži več v 20 minutah sem videl enega voznika, ki se je dejansko ustavil na rumeni luči, drugače so čez rumeno vozili kar v kolonah - po dva ali 3. Hkrati pa sem videl še dva, ki sta šla z očitno previsoko hitrostjo v čisto rdečo. In to prek kliničnim centrom. Zdaj si pa predstavljajte, da bi skozi zeleno pripeljal kombi na nujni vožnji....Meni se zdi ta podatek dosti bolj zastrašujoč, kot to da se nekdo ne zna postaviti v križišču. Tam samo oviraš promet, tu pa ogrožaš varnost sebe in ostalih udeležencev v prometu!

  • zoro.bobi 15:31 13.februar 2016.

    Klobasariš kar nekaj sam zase. A ti ni jasno, da je kemijska sestava zimske guma prirejena, da se na mrzli podlagi boljše oprime cestišča. Taki škrteži lahko hitro povzročijo tudi kakšno resno nesrečo, potem pa joj.

  • jakec1575 10:11 13.februar 2016.

    Bravo za to objavo. To je resen problem. zdaj ali ljudje to počnejo zaradi strahu ali brezbrižnosti je pravzaprav vseeno. Nekateri tudi zaradi ega in zanalašč. Posebno kakšni taksisti. Če to pomeni, da stojiš 5 semaforjev namesto 2 je razlog, ...prikaži več da taksni ljudje gredo se enkrat na vozniski izpit. Tudi preverjanje v vzratnem ogledalu med zavijanjem. Maksimalno lezenje v krizisce ob konici. Vse to steje. Problem je tudi, ker nekateri delajo izpit v krajih z enim semaforjem, enim zavijalcem in mogoče kriziscem. Vsi mi bi morali iti opraviti izpit v Trst. Od štarta ob zeleni naprej, kjer pri nas eni še pospravljajo spalke 3 do 4s zelenega vala. Pozornost in osredotočenost na vožnjo. In solidarnost. Nekaterim se morda mudi, ker morajo od enega konca do drugega zaradi dela recimo itd.

  • Avatar Leon
    Leon 10:45 13.februar 2016.

    Devet od desetih voznikov se ne zna razvrstiti v križišču..............in o tem nas obveščajo avto šole in tisti organi ,ki bi morali izobraževat vozniike . Moje mnenje ,večkrat poudarjeno je pomanjkanje kulture voznikov ! Začne se pri parkiranju ! V ...prikaži večV Švici nisem nikjer zasledil, da bi kdo parkiral na P za invalide ali pločniku pred trgovino in lokalom !? Spomnim se ,da sem neko nedeljo pred blokom odprl haubo in preveril stanje olja v motorju . Prišel je sosed in me prijateljsko opomnil,naj ne počnem tega ,ker bo v pol urah prišel okoljski inšpektor. Tam deluje pravna država.

  • Avatar Leon
    Leon 10:47 13.februar 2016.

    Pomoje smernika ne morejo nakazati ,ker imajo premalo rok ! V eni roki telefon ,drugi šminka ,cigaret.........................

  • JackD 11:41 13.februar 2016.

    Sicer pa zadnje čase opažam, da gre slovenska vozna kultura iz leta v leto slabša. Vedno več je objestnosti, izsiljevanja prednosti, za žmigavce 3/4 ljudi tako ali tako slišalo ni, tumena je nova zelena, zimske gume, kaj je že to ...prikaži več (no, je pa res, da dosti ljudi nima denarja za zimske gume, ker so pač ves denar porabili za nakup čisto novega BMWja. Potem pa človeku pač zmanjka za pnevmatike. Pa saj so letne tudi vozne...)

  • BorutK 12:09 13.februar 2016.

    Alo rodilnik? Kr boli me glava k to berem! "...nivoja olja", "...pokrova motorja..."

  • vzev 13:21 13.februar 2016.

    Kaj imajo pa s tem zveze zimske gume? Jaz jih letos na en avto še vedno nisem dal, ker enostavno ni bilo potrebe, ker snega tako ni bilo. Na avto žene pa sem jih montiral konec decembra, ko je bilo ...prikaži več napovedano sneženje. Zakaj si bi uničeval gume pri 15 stopinjah, če se pa lahko vozim z letnimi. Jaz rabim imeti dobre zimske gume, ko bo na cestah sneg, ne pa ko so kopne.

  • vzev 15:40 13.februar 2016.

    Ja, zakaj pa potem nisem nesreče povzročil do sedaj. Čisto vsako zimo naredim enako. Ko je sneg napovedan menjam gume. Delam ogromno kilometrov in bi si zimske gume pri 15 stopinjah skuril, ko pa bi zapadel sneg pa se bi ...prikaži več vozil z uničenimi gumami. Zato pa si rajši namestim gume, ko vem da bo sneg in imam takrat na avtomobilu odlične gume z veliko profila.

  • Avatar Leon
    Leon 15:58 13.februar 2016.

    Zakon o obvezni namestitvi zimskih gum je tipično balkanski ? Primorcem ni potrebno namestiti gum ,če se vozijo ob obali tudii ,če pade pol metra snega ?

  • JackD 18:11 13.februar 2016.

    Bravo. Ker še nisi povzročil nesreče, to sigurno pomeni da delaš prav. Ker če bi imel napačne gume bi povzročil nesrečo na prvem ovinku! Logika in pol! Pač je nisi. Mogoče je tudi ne boš. Ampak so pa zimske gume ...prikaži več narejene iz takih materialov, da se pač pri nižjih temperaturah bolje oprijemajo cestišč. Pa ne rabi biti za to pol metra snega. Lahko je cesta povsem suha. Tvoja logika je nekje na nivoju tistega idiota, ki se vsak petek in soboto iz gostilne pelje pijan kot krava, pa pravi da še ni povzročil nesreče. Saj on je itsk boljši šofer kot Schumacher. Ampak a to pomeni da dela prav? Ne! Je egoist, ki mu je povsem vseeno za življenja drugih. Dokler nekoga ne zbije do smrti. Potem pa jok in obžalovanje. Ampak taka je pač kultura v naši republiki Banani, kjer morajo biti vsi glavni na vasi. Če so že drugodv življenju zgube, so pa vsaj najboljši vozniki v tej deželi na sončni strani Alp.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.