Slovenija
74752 ogledov

Imate računalnik ali mobilni telefon? Plačati boste morali RTV prispevek!

Komentarjev 192
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • andrej084 21:08 11.september 2019.

    Tole tvorbo, ki sliši na ime rtvslo je potrebno cim prej transformirati v d.o.o in naj se sami znajdejo na trgu, ne pa da g. Kadunc sanja sanje, kako pobrati denar , za slabe storitve.

    • Avatar Mark035
      Mark035 13:08 12.september 2019.

      @andrej084 - dobra ideja, čeprav totalno skregana z logiko, ker gre za "nacionalno" TV. Edina možnost je, da se RTV ukine, kar bi pomenilo totalno amerikanizacijo TV kanalov, in Američane bolj malo zanima širjenje slovenskega jezika in slovenske kulture.

    • fiston 18:46 12.september 2019.

      Ja gre za nacionalno TV, samo to je samooklicana nacionalna TV. Drugače pa je režimska, s cenzuro kot je še prej v komunizmu ni bilo.

    • cogocogo 20:07 12.september 2019.

      le kdo normalen gleda to tv in posluša njihov radio,,pa to je poden poneumljanja,,prav zaradi njih nimam televizije ,,so mi vsi ti tako ogabni da bi bruhal,,pa da gledam njihovo mišiko in pedra marjota ter politično lajanje nekih pokvarjencev ,,a ...prikaži več ste vi na tej tv res tako bogi,,to je hujše kot terorizem ,,in sedaj dokazuj da nimaš pametnega telefona,,res bi bilo lepo požgati to bajto

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 21:23 11.september 2019.

    Pa dajte no kdo pa še gleda RTV-Slovenijo?? Na kanalih RTV-ja pa res nimaš kaj videti!! Oni bi morali še nam plačati,da bi gledali!! Ne poznam nobene oddaje rtv-ja tega cenzuriranega dnevnika pa res nočem gledati!! Če si mislijo,da imajo ...prikaži več tako dober spored naj ga dajo na tržišče in ukinejo plačilo naročnine garantiram,da v treh mesecih PROPADEJO!!

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 23:39 11.september 2019.

      Točno tako!

    • tomaz 12:13 12.september 2019.

      Predlagam, da se programe nacionalke kodira in da naj RTV prispevek plača tisti, ki jih hoče gledati. Pri 18x ponovitvah Jokerja, da ne govorim o ostalih večkratnih ponovitvah in ob večurnih TV prodajah sploh nimaš kaj gledati. Pa v zadnjem ...prikaži večv zadnjem času še Rosvita odkrito v odmevih lobira le za eno stranko. Sam bi se že davno (če bi imel to možnost) odpovedal nacionalki.

    • cogocogo 20:11 12.september 2019.

      se strinjam ,,meni se je ravno zaradi njih zagravžala vsa tv mreža pri nas ,,prav alergičen sem na to ,,da me bombardirajo z lažmi in bednimi reklamami pa marjotom in misšo je pa res preveč bi pa rad povedal kaj ...prikaži večj temu direktorju v gobec ta idijot pokvarjeni naj plačuje potem tudi vse usluge ki so na trgu ker pač obstajajo tako kot oni nam računajo to česar ne želimo,,to je res prava diktatura

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 16:49 13.september 2019.

      Takoj si pustim preveriti ali sem v zadnjih 5. letih gledal vsaj 1 krat program RTV Slovenija!! Tega negledljivega sranja ne morem gledati tudi,ča mi ONI plačajo 5 evrov na uro!!

  • boogin1 20:13 11.september 2019.

    Komunajzarska lopovska RTV, katere lastnik je komunajzarska vlada RS. Nisem naročil vaših storitev, če ste omogočili spremljanje programa preko interneta, je to vaš problem, jaz tega nisem naročil, niti tega potrebujem niti hočem.

    • blayo 22:03 11.september 2019.

      Mater, Švica je torej še bolj komunajzerska... čez 300 EUR na leto plačujejo tam. Ko v Nemčiji prijaviš bivališče, je prva stvar ki jo dobiš na ta naslov položnica za RTV prispevek - plačaš v naprej za 3 mesece.

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 23:38 11.september 2019.

      Daj ne laži. 4 leta sem živel tam in nisem plačeval nič. Še cerkveni davek sem takoj odpovedal, ker so me najprej nap*** ko so me vprašali za veroizpoved brez, da bi povedali, da to za sabo potegne davek.

    • blayo 01:11 12.september 2019.

      Uff, jaz se ne bi hvalil s tem, da 4 leta v CH nisem plačeval RTV prispevka. In nič te niso nap** glede cerkvenega davka, raje priznaj da si šel tja brez da bi se prej pozanimal kam sploh greš. ...prikaži več Temu se na kratko reče funkcionalna nepismenost...

    • blayo 01:20 12.september 2019.

      Da se ne boš preveč pretegnil imaš tukaj link: https://www.bakom.admin.ch/bakom/en/homepage/electronic-media/radio-and-television-fee.html ...itak po moje sam ne bi našel...

    • Avatar ovca
      ovca 08:44 12.september 2019.

      blayo v Nemčiji si plačeval RTV???? Haloooooooooo

    • blayo 12:13 12.september 2019.

      S katerega drevesa si pa ti padel? Normalno se v Nemčiji plačuje nemški RTV prispevek, v Švici švicarskega in v Sloveniji slovenskega. Če ga nočeš plačevati, se moraš preseliti recimo v Srbijo ali na Madžarsko...

    • Avatar Mark035
      Mark035 13:02 12.september 2019.

      @boogin1 je res bogi, ker ima komunistično fobijo in si sploh ne znam predstavljati kakšno življenje ima ta bogi stvor. RTV nima veze s komunisti, temveč je predvsem problem, ker imajo preveč denarja, ki ga namenjajo plastični Miši Molk in ...prikaži več Evrosongu. Ukinejo naj te dve anomaliji in mogoče še kakšno "turško" serijo, pa bo RTV čisto normalen program.

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 17:26 12.september 2019.

      @blayo: jaz se nisem rabil za nič zanimat, ker sem tak strokovnjak, da mi je delodajalec plačal vse stroške, uredil delovno dovoljenje in stanovanje. Za te zadeve sem imel švicarsko tajnico in ona je vedela kako se temu streže, tudi ...prikaži več kako se izognit cerkvenemu davku. Temu se ne reče funkcionalna nepismenost ampak delegiranje. Res nimaš pojma kako stvari tečejo v tujini.

    • blayo 02:13 13.september 2019.

      Skratka priznal si da si funkcionalno nepismen strokovnjak. Pojma nisi imel da obstaja v Švici cerkveni davek (in kako se mu izogniti) pa RTV prispevek in še zdaj ne bi imel pojma, če ti ne bi prvega povedala tajnica drugega ...prikaži več pa jaz. A te je tajnica tudi za rokico držala in sta šla skupaj na Bürgeramt? In ti kao delegiraš, vmes se pa po forumih smešiš in ob enem buniš zaradi 13 EUR/mesec. Če si tak strokovnjak pa naj ti teh 13 EUR plačuje delodajalec (daj mu predlagaj), da ne boš bankrotiral...

    • Avatar ovca
      ovca 08:45 13.september 2019.

      blayo si pa trd u bučo k lešnik.....

    • blayo 18:27 13.september 2019.

      No, da se spustim na tvoj nivo... Ne, ti si trd v bučo k lešnik...

    • Avatar ovca
      ovca 16:59 26.september 2019.

      Ja blayo, mojga nivoja ne mores dosec,ker mozganov zal ne prodajajo. In podpivprecbe ovce boste se vedno samo ovce....

    • blayo 23:34 26.september 2019.

      Tvoj psevdonim pove vse....

    • Avatar ovca
      ovca 08:24 27.september 2019.

      za tvoj nivo, se strinjam...

  • max 23:08 11.september 2019.

    Dragi izsiljevalski RTV. Z parimi kliki lahko naredite gledanje programa na netu plačljivo, pa naj plača tisti, ki dejansko gleda vaše partijsko skropucalo, ki mu pravite program. Definitivno ne dam za to niti centa, ker vas ne gledam. Se vidimo ...prikaži več na sodišču, našem in evropskem.

    • blayo 23:27 11.september 2019.

      Ti kar sanjaj sodišče, mogoče ti rata. Samo kaj ko potem recimo šolanje ne bo več zastonj, ker ja, dajmo vse prfokse tudi na trg postavit, itak naših otrok nič ne naučijo...

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 23:47 11.september 2019.

      Šole se plačujejo iz davkov. Probaj povečat davčno osnovo ali procent davka in boš dobil isto reakcijo. Ne mešaj jabolk in hrušk.

    • blayo 00:55 12.september 2019.

      Kaj pa je RTV prispevek drugega kot davek?

    • cogocogo 20:18 12.september 2019.

      ja rtv je samo davek na budale ,,če nimaš televizije pa da to prisilni plačuješ je to ropanje ,,za to pa bi morali sekati parklje,,da bi vsaj kaj bilo gledljivo na teh televizijah ,,tako pa nas ti pedri posiljujejo z ...prikaži več reklamami in sranjem za poneumljanje množic,,naj si to sranje sami nekam zatlačijo,,in da ima ta hiša toliko zeposlenih je tudi nateg.plačujemo lenuhe ki so prisesani k temu koritu,,ogabno ,,

    • blayo 01:45 13.september 2019.

      Govoriš kako te drugi posiljujejo, sam bi pa parkle sekal al kaj? Skratka čisto nič nisi boljši od njih!

  • Najlo13 20:55 11.september 2019.

    Nimate pravice nebrete kar vsakim pošiljati račune si lastite internet al kaj jaz ne gledam vaših vsebin pa kaj če imam telefon TV radio kaj če bi vsi blogi tak zamislili si bi program ga dali na internet in potem ...prikaži več ljudem pošiljali račune ne gre tožil vas bom

    • blayo 22:05 11.september 2019.

      Koga boš tožil? A da boš na koncu sam sebi odškodnino plačal al kaj?

    • pesnik51 22:57 11.september 2019.

      madona, če bi ti vsaj kako vejico postavil, bi vse skupaj dobilo nek smisel ..

    • Avatar Mark035
      Mark035 13:12 12.september 2019.

      @pesnik51: Osebe, ki so pol-pismene se zavzemajo za ukinitev RTVSlo, ki je še edina TV, ki vsaj delno opravlja svojo dolžnost širjenja slovenske kulture.

    • cogocogo 20:20 12.september 2019.

      dej marko ne pametuj si pa res izprijeno naduto ,pokvarjeno ,bedno bitje ,,upam da te kdo res malo popravi ,,si potreben remonta tako zunanjega kot notranjega,,le kaj ti ješ ,da si tako bogi,,res se mi taki osebki gabite ,,

    • blayo 01:43 13.september 2019.

      cogocogo, tisti ki se ne strinja s tabo je pokvarjen in nadut, ti si pa svetnik...

  • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 23:12 11.september 2019.

    [ Zavezanci so zelo verjetno spregledali obvezo, ki izhaja iz omogočanja sprejemanja TV signalov preko računalnikov in drugih naprav, ki omogočajo ogled preko spleta. ] Snovalci te RTVSLO programske svinjarije pa so spregledali, da se z lahkoto blokira brezplačen ogled ...prikaži več njihovih programov preko interneta, ki jih prisilno, s podporo vseh posrancev parlamenta te vukojebine, financiramo davkoplačevalci.

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 23:13 11.september 2019.

      ... Seveda ni odveč omeniti, da financiramo pravtako več kot 2000 preveč zaposlenih, ki skrbijo da nas motijo med ogledom reklam z plehkimi kmetauzarskimi oddajami.

    • blayo 23:29 11.september 2019.

      Hočeš reči, da nam bo brez javne RTV bolje?

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 23:40 11.september 2019.

      Prav nobene škode ne bo, če se ukine.

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 23:45 11.september 2019.

      Če je ne gledamo, potem je vsekakor ne bomo pogrešali...

    • blayo 01:03 12.september 2019.

      Namen nacionalne RTV ni v tem da ugaja. Saj vojske tudi ne nucamo. Ampak ko pridejo ljudje z vzhoda, bi jo pa nekateri vseeno imeli...

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 07:21 12.september 2019.

      [ @blayo Namen nacionalne RTV ni v tem da ugaja. ] Se popolnoma strinjam.

    • Avatar ovca
      ovca 08:49 12.september 2019.

      Sej so pred leti hotl blokirat kanale, pa so dojel (očitno raziskava), da potem lahko samo zaprejo RTV :)

    • kapibara1 09:51 12.september 2019.

      @ blajo- ...Hočeš reči, da nam bo brez javne RTV bolje?.. - Zadostuje že, da nam bo bolje, ko ukinejo to vsiljeno plačevanje, dodatnega davka rtv-ju..

    • blayo 11:50 12.september 2019.

      Se strinjam, lahko bi imeli samo en davek, ki se mu reče dohodnina, brez vseh ostalih anomalij in en dohodek brez vseh ostalih anomalij kot so regres, potni stroški, malica in podobno...

    • matermila 14:19 12.september 2019.

      blayo,namen nacionalne RTV ni v tem da ugaja. Saj vojske tudi ne nucamo. ....S prvo trditvijo se strinjam,moraš pa razumet ljudi,ki nekaj kar jim ni všeč,nočejo gledati,še manj plačevati.DRUGA TRDITEV JE PA TOTALNO ZGREŠENA.Vojsko še kako rabimo,problem je samo v ...prikaži več tem,da je "naši" majmuni nočejo uporabiti v namene za katere je bila ustanovljena.Sicer pa,ko berem tvoje komentarje,te imam na sumu,da si eden izmed priklopljenih na jasli,ki jih polnimo,pa čeprav jih sami ne uporabljamo.

    • blayo 14:34 12.september 2019.

      To ali vojsko rabimo ali ne sploh ni bistvo moje ironične trditve... bistvo je da folk razmišlja češ kaj nucamo vojsko, ko pa zagusti pa isti folk benti kje je zdaj vojska. Na drugi strani pa imaš folk ki pravi ...prikaži več da vojsko nucamo, nakar jo hočejo uporabiti v nasprotju s tem za kar je bila ustanovljena. V bistvu te imam na sumi, da pripadaš tej drugi skupini.

  • kapibara1 21:35 11.september 2019.

    Poleg vsega, si pa še božičnico- 13 plačo talajo...

    • blayo 22:15 11.september 2019.

      Kolikor jaz vem ne.

    • kapibara1 09:47 12.september 2019.

      @ blajo- Ne trdim, da nič ne veš, trdim pa , da tega ne veš.. Lepa zgodba je z prodajo"satelit signal".. kupili z našim denarjem, čez nekaj let odprodali, TO kupnino prikazali kot dobiček in pognali za 13 plačo. ali ...prikaži več božičnico.. kakor ti je ljubše.. Podpbno je s SŽ... država daje porok, za najem kredita, za izplačilo božičnice..

    • blayo 12:09 12.september 2019.

      V javnem zavodu se lahko izplača "božičnica" oziroma "delovna uspešnost", če se le ta ukvarja tudi s tržno dejavnostjo. Vendar samo iz tržnega dela. Ampak vse to nima nobene zveze s plačevanjem prispevka. SŽ je druga zgodba... tam je sindikat "bok i batina"...

  • Avatar vec
    vec 20:33 11.september 2019.

    Ne bomo, mislim da bomo odjavili celo RTV in basta.

    • blayo 12:17 12.september 2019.

      Kaj ne bomo? Saj ga že. A ti ga do zdaj nisi?

    • Avatar vec
      vec 12:53 12.september 2019.

      sem seveda in ga še, ampak bolj z muko, zdej pa da jim plačujem za vsak PC ki jih v bajti ni malo in za vsak pametni telefon ter tablice, prenosnike ajd ohladi se naj tale bradač malo.

    • blayo 14:12 12.september 2019.

      O čem govoriš? Plačeval boš isto kot do zdaj, nič več. Nikjer nihče ni trdil da boš moral plačevati 10-kratnik prispevka zato, ker imaš laptop pa tri telefon, dve tablici in stacionarni računalnik v bajti. Kje si to pobral?

  • Avatar praufo
    praufo 21:38 11.september 2019.

    skoraj 30 let imamo svojo državo, za katero so nekateri tepci govorili in obljubljali, da bo druga švica ... in kaj imamo danes? mizerijo, in v teh letih nobena politika ni bila sposobna urediti in sesuti rtv štalo ... vem, ...prikaži več da je nekaj državno nacionalni pomen, ampak komercialni program ne more biti pod kritjem državnega interesa, ki ga mi plačujemo ... kdo je tukaj budala? največji smo mi, ki plačujemo to sranje!

    • blayo 22:16 11.september 2019.

      V Švici imajo RTV prispevka čez 300 EUR letno...

    • Jambor 22:39 11.september 2019.

      Ti pa si zaposlen na RTV Slovenija...

    • Avatar vec
      vec 23:08 11.september 2019.

      blayo dej ti kakšen link da preverimo tvojo trditev, in tud če imajo 1000 frankov letno, nima veze, ker imajo malo višji standard recimo od 2500 frankov dalje plače, pa verjetno ni par 1000 zaposlenih na njihovi javni televiziji, + ...prikaži več bog ve kolk honorarno. Poljaki imajo nacijonalno TV kot naša RTV, samo 200 zaposlenih za kolk je že Poljakov ?

    • blayo 23:17 11.september 2019.

      Daj malo v Google vpiši, ni težko pa še presenečen boš. In seveda zdaj se boš pa raje primerjal s Poljaki, ker ti v tem kontekstu primerjava z AT, DE, CH ne ugaja...

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 23:55 11.september 2019.

      Kot bivši "gastarbajter" vem iz prve roke, da v Švici ni nobenega prispevka. Sploh pa so tam plače od 5000 EUR neto naprej in to 13x na leto.

    • Avatar vec
      vec 23:57 11.september 2019.

      goovorim kolk je poljakov več kot nas, pa imajo samo 200 folka zaposlenega na njihovi RTV, pa malo googlaj še ti, in najdi primerljivo državo naši in tam preveri kolk je na njihovi RTV zaposlenih in kake plače imajo ter ...prikaži več kolk narod za to plačuje ter če je obvezno plačat. Pa lep pozdrav

    • blayo 00:49 12.september 2019.

      bugmenot bivši, slabo spremljaš. Okrog 315 EUR je trenutno. Pa 2000+ CHF za stanovanje...

    • blayo 00:52 12.september 2019.

      vec, hočeš rečt ker jih ima PL 200, jih imamo mi lahko kvecjemu 10?

    • kapibara1 09:49 12.september 2019.

      @ bla- pa od teh 10 , bi bilo 7 preveč.. gledano % na sedanjo populacijo zaposlenih na RTV..

    • Avatar vec
      vec 10:19 12.september 2019.

      Blayo zakaj se delaš budalo ? poljaki imajo 200 zaposlenih na njihovi nacionalki, po podatkih iz weba pa je V letu 2017 je imela RTV Slovenija 2144 redno zaposlenih in nekaj sto pogodbenih sodelavcev.

    • blayo 11:45 12.september 2019.

      Zakaj hočeš imeti kar naenkrat poljski "sistem" in ne švicarskega?

    • Avatar praufo
      praufo 12:22 12.september 2019.

      nisem proti nacionalni tv, ampak treba je stavi pošlihat, eno je interes države, drugo je pa komerciala, ki nikakor ne sme biti plačljiva ... nobene revije ali časopisa mi ni treba kupit, pa povsod je polno reklam, pa naj bodo, ...prikaži več ampak ne more biti nekaj z zakonom prisiljeno plačat ... pa kje živimo? prisila je bila v fašizmu, nacizmu ali komunizmo, evo pa izberite

    • blayo 12:49 12.september 2019.

      Kaj predlagaš?

    • Avatar vec
      vec 12:57 12.september 2019.

      @blajo ti si tipičen enostavčnik, nekaj prdneš kao kontriraš, a nič nisi povedal oz celo zavajaš, kdo je reku da hočem imet kakšen sistem, govorimo o akoraj 2200 ljudi ki hapa dobre plače dela praktično nič, mi pa smo to ...prikaži več celo PRISILJENI PLAČEVAT, zdej bi pa oni radi ŠE VEČ eurov.

    • Avatar praufo
      praufo 13:04 12.september 2019.

      blayo, ne vem če si mene kaj vprašal, ampak mam občutek, da me zajebavaš ... to je sicer tudi tvoja pravica, ampak povem ti, da mi to ne paše ... človek že leta piše in predlaga rešitve, tudi s politiko ...prikaži več v lj sem že govoril, pa nič ... ti pa "kaj predlagaš?" ... predlagam, da gremo na pir

    • Avatar Mark035
      Mark035 13:20 12.september 2019.

      @bugmenot - 1. ali si lažnivec in nisi nikoli bil prijavljen v Švici, 2. ali nisi imel nobenega prijatelja Švicarja, ki bi ti povedal za prispevek in 3. boljše, da se ne hvalš s tem, da si na šverc gledal ...prikaži večl švicarski RTV, ker s tem samo širiš balkansko kulturo.

    • blayo 13:49 12.september 2019.

      pravfo, evo to je dober predlog... ki sicer ne bo rešil nič bo pa definitivno pomagal pri tem da se folk ne bo za brez veze razburjal, zaradi enega članka, ki govori o temi kjer se nič ni spremenilo že ...prikaži več od 2014 dalje, vse ostaja enako in nobene spremembe na slabše ni na vidiku.

    • Gandolf 16:22 12.september 2019.

      30 let imajo državo samo nekateri.Nikakor pa ne midva drugorazredna državljana.

    • Avatar praufo
      praufo 19:42 12.september 2019.

      ne vem blayo, s tabo se ukvarjat je zguba časa, nekateri želimo bit malo konstruktivni, ti se pa hecaš in se ti vse bolj ali manj sladko je*BE ... ni problem en članek, problem je politika te države, kar je ...prikaži več nedopustno in tak način paše v čase boljševizma ali podobnega enopartijskega enoumja, kjer je pač nekaj obvezno treba plačat ... imaš mobitel in s tem tudi internet in s tem si obvezen plačat rtv prispevek ... pa kje mi živimo

    • cogocogo 20:35 12.september 2019.

      predlagam da tale blayo neha srati po spleetu ,,če si nek rtv uradnik pač veš da dobiš izredno lepo plačo za nedelo ,,in če kritiziramo tvojo firmo si sedj malo podkurjen,,le kdo je spustil v švico bedaka kot si ti ...prikaži več ,,si pa res primeren za tole državno tv,,tam ste samo kreteni ,lopovi lenuhi,saboterji in lažnivci,,pa na bruganje mi greste samo ob misli da obstajate,,kaj šele d avas gledam ali poslušam

    • blayo 01:36 13.september 2019.

      Predlagam, da nehate jamrat za brez veze, ker se od leta 2005 ni nič spremenilo na slabše. Saj lahko še naprej izbegavaš tako kot do zdaj... napišeš da nimaš ne pametnega telefona ne televizije ne radia ne računalnika priklopljenega na ...prikaži več internet in je stvar rešena. V čem je problem?

  • Avatar ovca
    ovca 08:41 12.september 2019.

    Zahtevam, da RTV SLO zablokira svoje programe. Kdor hoče gledat, naj plačuje. Tisti pa, ki NE GLEDAMO, nas pa mirne duše brišete iz evidence. In, tudi radia ne poslušam na vaših frekvencah! Torej, vam že sedaj šenkujem denar! MARŠ!

    • blayo 15:48 12.september 2019.

      Hmm, zanimivo razmišljanje... a to, da pri registraciji avtomobila plačaš uporabo cest po katerih se verjetno nikoli ne boš vozil, to ti je pa OK?

    • cogocogo 20:37 12.september 2019.

      ja blajo le kdo si ti ,ali bolje kdo te je takega skup spackal..

    • Avatar ovca
      ovca 08:41 13.september 2019.

      blayo ne vozim se po vseh cestah, večino pa jih uporabljam. Očitno še vedno NE štekaš razlike. Kar se pa RTV-ja tiče, ga pa mirno lahko ukinejo, ker NIČ od njih ne gledam in ne poslušam. Razsvetljen?

    • blayo 18:29 13.september 2019.

      Preseli se na Madžarsko, ti ne bo treba več gunđat glede tega. Pretežko zate? Bi sploh našel do tja?

    • blayo 18:32 13.september 2019.

      In ne, zaradi tebe in parih ostalih ovc tukaj ga ne morejo mirno ukiniti pa če se na glavo postavite.

    • Avatar ovca
      ovca 16:57 26.september 2019.

      Blayo, zal ne stekas. Leta nazaj so naredili anketo za kodiranje rtv,pa so ugotovili,da se jim NE BI izplacalo,ker jih gleda velika manjsina. V cem je zate problem? Placas,pa ti ga odblokirajo. Zanimivo,kajne?

    • blayo 23:39 26.september 2019.

      Preberi zakon najprej preden trabunjaš. Potem pa vloži pobudo za amandma tistih delov, ki ti niso všeč. Zakon je BTW nespremenjen praktično od leta 2005.

  • Avatar Leon
    Leon 08:04 12.september 2019.

    Kadunc ko bodo plačali vsi državljani potem bom tudi jaz! Pri tem mislim vse tiste ,ki živijo v nelegalno zgrajenih objektih in ne plačujejo elektrike in ne komunalnih prispevkov ....skratka v romskih naseljih .

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 08:59 12.september 2019.

      Aplikacija RTV 4D je na voljo v spletnih trgovinah brezplačno za vse članice EU. Enotni trg EU omogoča gledanje multimedijskih vsebin tudi čez mejo držav, zato me prav zanima kako bodo pobirali naročnino od tujcev, ki so lastnikov ostalih naprav ...prikaži več (tablic, mobilnih telefonov ...). Skrajni čas je, da se očisti greznico RTVSLO.

    • blayo 12:34 12.september 2019.

      Peterokraka ne bluzi no, raje si preberi 31. člen zakona o RTV, da ne boš v tri krasne klobasal...

    • blayo 12:37 12.september 2019.

      Leon, kako boš pa to dosegel? Lahko si recimo odrežeš obe roki in si miren ;)

    • Avatar Leon
      Leon 13:26 12.september 2019.

      To lahko reši samo revolucija . Žal .

    • Avatar Leon
      Leon 13:27 12.september 2019.

      Potrebno je odstraniti golazen , ki uničuje demokracijo in pravno državo .

    • blayo 13:40 12.september 2019.

      Ampak to vse je del demokracije... povsod po svetu. A pa si ti pripravljen na revolucijo ki bo trajala recimo par let in potem na naslednjih 10 let anarhije? Se upaš v to spustit?

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 16:11 12.september 2019.

      @blayo Če kdo bluzi, si to ti. Priporočam pa tebi, da si prebereš 31. člen, točko 4., ki ti pove o odjemalcu (plačniku) električne energije. Torej lahko ugotoviš, da tudi druge naprave (točka 1) za delovanje potrebujejo električni priključek in ...prikaži več ne pomjie. Res pa ne vem kaj ima veze ta člen s enotnim trgom EU, kjer si lahko tujec namesti brezplačno aplikacijo RTV 4D in brezplačno spremlja program, nenazadnje sofinanciran s strani EU.

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 16:12 12.september 2019.

      Popravek ... nenazadnje App je sofinanciran s strani EU.

    • blayo 16:22 12.september 2019.

      Pa kaj zdaj toplo vodo odkrivaš? To je jasno že od leta 2005! Če imaš prebivališče v Sloveniji in je položnica za štrom na tem naslovu pisana nate in imaš v stanovanju/bajti kakršnokoli napravo, ki ti omogoča sprejem RTV programa, ...prikaži več si zavezan k plačilu RTV prispevka. Razen seveda če si socialno ogrožen ali 100% invalid...

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 16:34 12.september 2019.

      @blayo rahlo si že težak z nabijanjem v zagovor, vsaj zame, podna od televizije, zato se ne nameravam več odzivati.

    • blayo 16:53 12.september 2019.

      Jaz nič ne zagovarjam, samo pravim da se nič ni spremenilo že od 2005, eni pa od objave tega članka skačete v luft, kot da se bo jutri svet podrl. Kje ste bili prej, pred objavo tega članka?

    • Avatar Leon
      Leon 18:06 12.september 2019.

      Blayo...če nič ne rečeš in ničesar ne storiš pomeni da se strinjaš z obstoječim stanjem. Predvsem mladi bi se morali upreti vsemu ,kar deluje zoper njihova načela . Jaz sem to storil leta 1991.

    • cogocogo 20:29 12.september 2019.

      blayo ,,nehaj pametovati ke rsi res ogaben,,le kaj ti ješ da si tako prepotenten,,ubogi tvoji če koga imaš ,,pa naj ti kdo njih malo skrajša pokvarjeni prepotentni rilec,,

    • blayo 01:40 13.september 2019.

      cogocogo, v čem je tvoj problem? A da za inat nočeš plačevati prispevka, ker si se tako odločil? A DDV plačuješ? Jaz ga, čeprav se ravno ne strinjam da je le ta 22%.

    • blayo 01:42 13.september 2019.

      Prispevek je prispevek in v zakonu je točno določeno za kaj je ta prispevek namenjen in kako se ga porablja. Če se pa nekdo okoristi na račun prispevka so pa tu drugi zakoni ki bi morali to sankcionirati, RTV zakon s tem nima nič!

  • Naklonsky 07:20 12.september 2019.

    Po tej logiki: Vsak, ki ima avto, ki lahko presega hitrost 130 km/h mora plačati kazen, če zapelje na avtocesto!

  • Skipi 08:35 12.september 2019.

    Če imam do nečesa dostop to še ne pomeni da bom to sanje tudi gledal.

    • blayo 15:44 12.september 2019.

      Kanalščino plačuješ, pa tudi če vedo v službi serješ. Priklopno moč za štrom plačuješ, tudi če nič štroma ne ponucaš. Odvoz smeti plačuješ pa tudi če vse sam zrecikliraš. Vzdrževanje lifta v bloku plačuješ pa tudi če vedno po štengah hodiš...

    • fiston 17:46 12.september 2019.

      To je res, samo to ni naročnina ampak prispevek oziroma po domače davek. No če bi se TV potem financirala iz proračuna, potem bi tudi plačal če ne bi gledal, pa davke plačuješ, pa marsikaj ne koristiš. Recimo plačajo iz ...prikaži več davkov da urejajo nasipe ob rekah pa če tudi ne teče mimo tebe, pa otroški dodatek gre iz davkov, pa plačaš davek tudi če nimaš otrok. No problem je, da imajo s tem politiki zastonj reklamo, ti pa plačaš da si informiran..., saj imajo cel kanal zase, 1/3 bi morali oni plačat.

    • fiston 21:54 12.september 2019.

      Jaz zastopim, kar je za zastopit. Samo, ko mi bodo poslali položnico bom šel zakon brati. Ni nujno, da ga s tem pofukanim direktorčkom, ki samo plačo vleče enako tolmačiva. No ne vem, kaj sem jaz spregledal, nisem nikoli bral ...prikaži več zakona o RTV, verjetno ga ni nobeden, kam bi pa prišli, če bi moral vse zakone prebrat, pa novele..., to še odvetniki ne preberejo. Naj spremenijo zakon, pa izločijo ono, če nimaš TV sprejemnika. Srbi se mi zdi, da plačajo prispevek kar na računu za elektriko.

    • fiston 21:58 12.september 2019.

      No meni so z RTV poslali ono izjavo, pa so spraševali, če imam TV sprejemnik ali radio, pa sem napisal, da nimam. Niso vprašali, če imam napravo, s katero je možno gledati RTV Slovenija. Sicer takrat se mi zdi, da ...prikaži več še niso imeli HD 720p. Sicer ne vem kaj zdaj vse računajo, ampak s tem imaš tudi recimo TV na vikendu, pa avtoradio, pa naj uvedejo zdaj še avtotelevizijo, ker imaš pač mobilca vedno s sabo. Zdaj če je to to, pa potem spremenijo zakon, boš pa 10xplačal naročnino.

    • blayo 01:31 13.september 2019.

      Zakon se od leta 2005 praktično ni spreminjal in še vedno določa da se prispevek plača na gospodinjstvo in sicer ga plača tisti v gospodinjstvu, na katerega je naslovljen račun za elektriko, in sicer če je v tem gospodinjstvu možno ...prikaži več na kakršen koli način predvajati RTV program... se pravi če ima to gospodinjstvo vsaj TV ali radio ali avto radio ali računalnik povezan v internet ali pametni telefon/tablico z dostopom do interneta ali vse od naštetega...

  • Lynx46 07:02 12.september 2019.

    Naj se zaletijo nekam s tem RTV... Nisem jim dal canta in ne bom jim dal centa pa če bom spet šaltal nazaj na 3310 nokio... V avtu ne poslušam radia ko je tak več reklam ko pa muske, TV ...prikaži več imam HBO on demand brez reklam in vseh jajc ko jih sučejo zram... Enostavno ne dam jim pa se lahk po trepalncah mečejo. Raj dam za policijski pihalni orkester ko pa tale cirkus s parlamentarno podporo.

    • fiston 17:30 12.september 2019.

      Če jim ne boš dal, potem tudi HBO na demand ne boš imel. Samo mi to njihovo tolmačenje ni jasno. Zdaj pravijo, če imaš napravo povezano z internetom (verjetno to rabiš tudi za HBO), včasih jih ni brigalo, če bi ...prikaži več imel televizijo za gledanje preko videorekorderja, važno da je bila televizija, ni bilo važno ali si imel anteno ali ne, ali pa kabelski priključek. No saj RTV ima tudi svoj orkester...

  • stromar 09:51 12.september 2019.

    vi pa ste munjeni, na GSM-u in tablici in računalniku res gledam samo RTV SLO, to pa res, vi pa res prosite da vas nekdo v rit nabrca

  • Avatar praufo
    praufo 20:44 11.september 2019.

    slovenistan ima nacionalno televizijo, ki je distribuira komercialni program, to je tako kot bi plačevali trgovske reklame ... že zdavnaj sem napisal, pa bom še enkrat ... infrastruktura in oddajniki naj se ločijo od komercialnega program, ki naj gre na ...prikaži več trg ... obljubim, da bom volil tistega, ki bo razbil in ukinil rtv naročnino, do takrat pa mojega glasu, gnide politične nimate, žal ... in upam da bo volilna udeležba čim manjša, poserjem se na to državo, slovenistan

    • blayo 22:09 11.september 2019.

      Od kod pobiraš te neumnosti? Če bodo ukinili prispevek, bo treba pa od drugod vzet...

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 23:41 11.september 2019.

      Če RTV zniža stroške na znesek, ki ga dobijo od reklam, potem ne bo treba od nikoder vzet.

    • blayo 01:05 12.september 2019.

      O, glej ga ekonomista, vse si preračunal? Potem pa kar, ustanovi civilno iniciativo in predlagajte nov, boljši zakon...

    • Avatar praufo
      praufo 12:27 12.september 2019.

      sem razočaran, ker pišete komentarje, ne da bi prej prebrali vsebino posta, ker se vam očitno ne ljubi in meni se ne ljubi za bebce še enkrat tipkat, ker je že vse napisano in branja naj bi se kao naučili ...prikaži več že v osnovni šoli, če ste pa nekateri še to prešprical, pa ... kapo dol

    • blayo 12:46 12.september 2019.

      Komercialni del programa je na trgu. Ni financiran iz prispevkov. Se pa strinjam, da ni ravno neke transparentnosti, kar se tega tiče. Kaj predlagaš? Ves komercialni program na en ali dva posebna TV SLO kanala?

    • Avatar praufo
      praufo 13:10 12.september 2019.

      vidim, da si še večji bebo, kot sem si mislu, ... "komercialni program je na trgu", kakšnem trgu, katerem trgu? zakaj ima rtv toliko zaposlenih in od česa dobijo plačo, če ne od prispevka? pojma nimaš

    • blayo 14:08 12.september 2019.

      To da ni financiran iz prispevkov pomeni, da je na trgu, ker se ga trži...

    • Avatar praufo
      praufo 19:49 12.september 2019.

      spet bom žaljiv, ker ne morem drugače ... blayo, lahko si res hud bebo, al se pa samo delaš ... rtv ni na nobenem trgu, ker je obvezno plačljiv, trg pomeni trgovina, v kateri nekaj kupiš ali pa ne ... ...prikaži več lahko prehodiš celo trgovino, pa na koncu nič ne kupiš in nihče te ne sili, da bi kaj kupil ... rtv prispevek je pa "prisilno" oz. obvezno treba plačat ... a to je zate trg? a moram bit še malo žaljiv?

    • blayo 01:52 13.september 2019.

      RTV je javni zavod ki se ukvarja tudi s tržno dejavnostjo. To mu omogoča da kupuje in prodaja na trgu. Prodaja svoj "oglasni prostor" in za to kupuje razne neumnosti. Kako se porablja prispevke je pa tudi določeno. Če pa ...prikaži več si prepričan da se prispevek ne porablja skladno z zakonom in pravilnikom, potem imaš na voljo vse vzvode, da to prijaviš organom pregona.

  • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 23:35 11.september 2019.

    Primer (brezplačne) reklame za naše poslance, k … da bodo razumeli kašne zakone potrjujejo v parlamentu: "Ste se že odločili za nakup iPhon-a, iPhad-a, novega iMac-a ! Pogoj ob nakupu drugih naprav, ki omogočajo multimedijsko podporo je predhodno plačilo za ...prikaži veča ogled RTVSLO programov."

  • Avatar praufo
    praufo 21:09 11.september 2019.

    rtv je pred leti hotela izstaviti račun vsakomur, ki ima elektro priključek, danes bi vsakomur, ki ima davčno številko ... pa dejte že nehat s tem komunizmom ... a mora bit ta država še boj gnila kot je ... cel ...prikaži več svet se otepa komunizma, ki je naredil neznansko škodo, pri nas pa še vedno trajbamo komunajzersko gnilobo, ker očitno drugače ne gre ... komunizem iz revščine naredi še večjo bedo, pa čeprav nas bašejo kako napredujemo, v resnici pa folk životari

    • blayo 22:18 11.september 2019.

      A si ti že kje drugje živel kot v Sloveniji?

    • Avatar ovca
      ovca 08:46 12.september 2019.

      Poba, to ni kumunizem, ampak kraja z vednostjo države!

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 10:46 12.september 2019.

      Komunizem je vsi za enega, eden za vse. Tole kar je v Sloveniji pa je vsi za enega, eden zase.

    • Gandolf 16:18 12.september 2019.

      V kapitalizmu si najprej davkoplačevalec!

    • Avatar praufo
      praufo 19:45 12.september 2019.

      komunizem v praksi nima veze s komunizmom v teoriji ... lahko pa rečemo da je tole boljševizem ali pa fašizem, kjer je vse pod neko prisilo ... kako boš drugače definiral prisilno plačevanje nečesa kar ne uporabljaš? v kater družbeni sistem to spada?

    • blayo 02:01 13.september 2019.

      OK, a če ti jutri ukinejo RTV prispevek in ti namesto njega nabijejo recimo prispevek za šolanje, a ti bo to bolje? Verjetno boš spet gunđal češ saj se ne šolaš več.

    • Avatar ovca
      ovca 08:43 13.september 2019.

      blayo, prispevek za šolanje pa v davkih.... Aleluja, s kere banane si prletu?

    • Avatar praufo
      praufo 12:11 13.september 2019.

      ja, očitno plačujemo prenizke davke, ali pa življenje brez davkom, pa milijon naročnin, kdo se bo s tem ukvarjal ... davki so pri nas tako visoki, da bi lahko pokrili osnovne potrebe v državnem interesu kar se tiče rtv, produkcija ...prikaži več bi pa morala na trg, kar bi pa pomenilo morje ljudi na cesti, zato je boljša boljševbiška varianta

    • blayo 18:16 13.september 2019.

      ovca, nazaj v svojo čredo!

    • blayo 18:25 13.september 2019.

      praufo, ne, definitivno jeceneje, če vse odpustiš in vsem plačuješ nadomestilo za brezposelnost. Vprašanje je, če res ne potrebujemo javne RTV službe. Jaz sem mnenja da jo. Lahko pa se nasprotniki javne RTV povežete, zberete podpise za referendum o tem ...prikaži več in se potem odloča. Nism pa zihr, če bi ustavno sodišče dovolilo tak referendum...

  • jakec42 09:08 12.september 2019.

    Kaj si bodo še zmislili ti paraziti naj kodirajo svoje programe in kdor jih hoče gledat naj plača,kdor noče ne plača!

  • Avatar tupatam
    tupatam 23:28 11.september 2019.

    Ne gledam tega s...od tv tudi plačam ne!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.