Slovenija /slovenija/crna-kronika
98 ogledov

Napad na zdravstveno ekipo

Komentarjev 49
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vzev 10:57 28.april 2015.

    Smešni ste, Ja imaš prav, da je 20 minut hudo prepozno, nasploh pri srčnih težavah. Toda za to si reševalca nista zaslužila biti pretepena. Kaj sta ona dva kriva, da država varčuje na vsem, in morajo biti zato na več ...prikaži več krajih krati. Ona dva se sigurno nista vmes ustavila, na kavi. Temveč sta prišla koliko hitro sta lahko. Spraviti, se je treba na direktorje, politike, ki so priskrbeli da bo vedno večkrat prihajalo do takšnih situacij.

  • puksicd 12:22 28.april 2015.

    Vojteh Višenhofer: Super, imaš svoje mnenje. Lepo. Moraš pa vedeti, da nekaj je komentar na temo, nekaj pa je mnenje, za katerega te ni nihče prosil. Kar tako trositi mnenja je bebavo, se ti ne zdi? Sicer tudi rad zasipavaš ...prikaži več ljudi s svojimi mnenji? Ker jih pač imaš? Ubožec. :-))))

  • c1305166 12:48 28.april 2015.

    Haha, kaj tvoj "komentar na temo" je pa dejstvo? Uboga je predvsem tovja logika in poznavanje slovenščine :)Jaz sem ti hotel samo povedati, da je pač neumno obtoževati reševalce za zamudo, če nimaš 100% dokazov, da so oni ...prikaži več krivi, to je tako, kot že bi pozival k fizičnemu obračunu s pilotom, ker je letalo zamudilo, avtobusarjem, ker ni bilo busa,... Tragično je, da je človek zaradi zamude umrl, ampak to ne pomeni avtomatično, da je kriv reševalec.

  • zdrej 09:53 29.april 2015.

    In res je še to, da teh 10 minut reševalci nasploh težko dosegajo. Realno. Ko se nekomu ustavi srce, ljudje rabijo vsaj kakšne pol minute da prav zreagirajo in pokličejo. Pogovor, če je hiter, porabi približno isto. Sicer lahko ...prikaži večo dispečer že prej pošlje ekipo. Vendar da se ekipa pripravi in odpelje na intevencijo traja nadaljne pol minute+(videl večkrat, da so rabili precej čez minuto, da so štartali). Potem sama pot. Rešilec sicer pelje hitreje kot ostali udeleženci, vendar, ker je po zakonu kriv, če povzroči nesrečo, so precej previdni. Ne vem če lahko krmilijo semaforje, samo, kar sem videl bližnji preteklosti so vozili čez rdečo. Torej predvidevam, da ni tega sistema. vtem primeru imamo razdaljo 19,2 km, ki jo po GM najhitreje lahko po omejitvah prevoziš v 23 minutah, recimo da je v idealnem primeru 40% hitrejši, kar da slabih 17 minut. Reševalci torej niso bili počasni in so po moje svoje delo naredili korektno. Tu je pa dokaz, da bi za boljšo pokritost rabili še kakše

  • puksicd 13:00 28.april 2015.

    Meni je popolnoma jasno vse. Tudi to, da tebi ni.

  • c1305166 13:29 28.april 2015.

    Hahahahaha. Hilarious. Fašisti, resno? :))))Pa si mi rekel budali, da mojih nebuloz ne bereš, kaj zdaj, še lažeš?Preberi si vse skupaj še enkrat, morda boš dojel, čeprav mislim, da ne boš.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 13:50 28.april 2015.

    "Nearly a million Europeans suffer from a cardiac arrest each year, and only 8% will survive. Once the heart stops beating, it takes about 4-6 minutes for the brain to die. Sadly, the average response time for ambulances is about ...prikaži več 10 minutes."http://www.iflscience.com/health-and-medicine/ambulance-drone-could-drastically-increase-heart-attack-survival20 min je vsaj 3x predolg za preživetje. V normalnih državah je 10 minut standard.

  • puksicd 19:23 28.april 2015.

    A če je "en" ravnal tako, kot je treba, misliš, da tako ravnajo vsi? Ahahaha! Zdravniki so v osnovi prepotentni gumpci, nekaj pa je res svetlih izjem. :-)))))

  • zdrej 09:53 29.april 2015.

    Tu je pa dokaz, da bi za boljšo pokritost rabili še kakšen urgentni center več, ne pa manj. Oz vsaj mesto, kjer se nahaja rešilec z minimalno posadko. Namreč pomurje samo v več kot polovici ne ustreza temu standardu 10 ...prikaži več minut. Ko smo rabili rešilca iz Ljutomera, smo ga čakali 15 minut za 7km. Nasrečo smo lahko sami razrešili situacijo. Po drugi strani pa je res tudi to, da so bili zdravniki zraven takih ljudi ob takih dogodkih, pa niso mogli narediti čisto nič. Tudi zato obsojam reakcijo prebivalcev. Če hočejo boljšo oskrbo, se naj malo bolj vključijo v družbo- socializirajo, poiščejo delo, plačajo davke. Po drugi strani pa naj država manj zapravlja za razne kredite in bolj finančno optimizira določena področja svojega delovanja (pogleda, kje ji po nepotrebnem odteka denar, kot recimo pri javnih razpisih, kjer kupujejo robo po 2-3x cenah). Ma saj so neki ekonomisteki tam. Upam da znajo računat, ker zaenkrat so se bolj slabo izkazali.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.