Slovenija
6954 ogledov

Predlog: Gledalci naj sami odločijo, ali želijo plačevati prispevek za RTV

Komentarjev 117
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar luckyss
    luckyss 13:41 27.junij 2022.

    Glejte, ovce in telički...Vse normalne evropske države imajo javno televizijo, ki pokrivajo tisto, kar se komercialnim ne splača, je pa nujno, da zarukan narod ne postane še bolj butast...To, da se z "samoprispevkom" uniči javna TV lahko pade na pamet ...prikaži več samo kretenom iz desnice, ki jim zadostuje župnikovo žlobudranje in "resnica" v stilu "kdo vam laže"... Je pa res, da bi se lahko javna RTV financirala direktno iz proračuna, saj tudi v tem primeru plačamo državljani..

    • eminenca 13:54 27.junij 2022.

      ja ti , ki si največja ovca, ki žališ vse povprek, boš zdaj govoru o ovah ... plačaj prispševek, pa ne tumbaj na široko in debelo .... "PLAČAJ!" IN SE JEBI

    • Ender3 14:41 27.junij 2022.

      eminenca ne razumem, oglašaš se, da drugim očitaš da žalijo. Ne vem ali sam ne veš kaj, drugim očitaš ali sproti pozabljaš in se ob tem še sprenevedaš

    • marija93 14:52 27.junij 2022.

      EMINENCA JE kopriva iz Trstenjakove, to že dolgo vemo in komentarji v stilu SSa

    • eminenca 14:52 27.junij 2022.

      povedal sem že, da je bilo tukaj več kot 99% komentarjev proti plačevanju rtv prispevka ... bil sem eden redkih, ki sem lepo razloži , da je je rtv velika organizacija ... bil sem pa zelo nežaljiv v primerjavi s ...prikaži več tvojim predhodnikom, ki je omenjal vse mogoče ... mene ne moti ta politični ekstremizem, ampak naj ga nekdo plača ... in to je vse , vsak naj nabija i n ljubi svoje, jaz pa opazujem in se čudim politični skrajnosti

    • eminenca 14:53 27.junij 2022.

      prosim, če mi nekdo razloži kaj je to kopriva, ker poznam koprivo kot raslino, ne razumem, pa kaj bi sam imel s tem

    • MK 14:55 27.junij 2022.

      Kaj imaš proti našemu župniku? Naredil je več dobrega za malega človeka, kot vse nevladne organizacije iz Metelkove, ki molzejo EU denar za "projekte", s katerimi filajo sami sebi žepe. Naš župnik je car. Hvala ti.

    • mina6 15:11 27.junij 2022.

      Ti tele luc, samo naša rtv je javna SAMO, KAR SE DENARJA TIČE!!! Zato, tele, si SAM PLAČUJ TAKO PRISTRANSKO IN DIREKT TROBILO LEVIH FAŠISTOV: KLAVCEV, ZAJEDALCEV, LAŽNIVCEV, ROPARJEV

    • MK 15:17 27.junij 2022.

      ne razumem zakaj minusi o zapis o našem super župniku????? vsako leto z animatorkami pelje 150 otrok na morje, dela z njimi oratorij, da niso otroci sami doma pred TV-jem 1 teden, fizičnim delom je obnovil hiško družini, ki je ...prikaži več ostala brez očeta, pomaga kjer lahko.... super župnik

    • eminenca 15:23 27.junij 2022.

      MK , pazi, se , da ga kdo ne bo obtožil, da je pedofil ... to vsekakor ni moje mnenje, ga ne poznam in ti verjamem, ampak vidiš kakšen je danes svet ... dobrota je sirota

    • MK 16:00 27.junij 2022.

      hvala. naš župnik je faca. vedno in povsod ima zraven animatorje in animatorke, imel je tudi super gosta, ki je na to temo spregovoril na predavanju. zanj me ni strah. PS: vsaj toliko pedofilov kot je med duhovniki jih je ...prikaži več med učitelji. pa so starši zaupljivi čez vsako mejo.

    • MK 16:01 27.junij 2022.

      še vedno pa ne razumem minusov....

    • munja 17:22 27.junij 2022.

      MK minuse ponavadi dajejo tisti, ki komentarja sploh ne preberejo, ga ne razumejo ali pa mislijo, da so pametni, če dajo nekomu minus. Ne sekiraj se zaradi tega, ni vredno.

    • MK 18:10 27.junij 2022.

      Hvala

    • lily2 19:34 27.junij 2022.

      Vidim luckyss ,da te spremljaš odajo kdo vam laže in ti je trn v peti, te je dosti v hlačah, da bi šel v njegovo odajo ,pa, da bi povedal,da leže, mislim,da ne?

  • Avatar Antikrist1
    Antikrist1 13:28 27.junij 2022.

    Sem strogo proti, da sem prisiljen plačevati janšistično greznico od RTV!

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 13:34 27.junij 2022.

      Tudi sam sem proti,če niso sposobni preživeti z delom naj propadejo!!

    • eminenca 14:00 27.junij 2022.

      a je janša še vedno na oblasti? po mojeme ne .. če pa golobček ne more pospravit greznice, je pa njegov in vaš problem, ki ste ga volili ... sedaj je svoboda, ampak golobček dopustuje s hčerkami v bruslu ... ...prikaži več na državni račun ... itak

    • Ender3 14:51 27.junij 2022.

      eminencs spet nabijaš z Golobom in otroki v Bruslju. Če nimaš kaj, drugega očitat se raje nekam ugrizni. Greznica bo popucana saj so, komaj mesec dni na oblasti.

    • eminenca 14:54 27.junij 2022.

      do takrat pa ne jamrate, če ne morete popucat, revčki

    • mina6 15:13 27.junij 2022.

      Si pa res zadet, vsaj dva meseca za treznimi

  • Jernej65 13:38 27.junij 2022.

    SDS je vladala 2 leti in glej ga zlomka, takrat niso imeli takšnega predloga. Sedaj, ko vidijo da ne bodo mogli RTV ja več dolgo obvladovati, pa pridejo s takšnim predlogom. Se pa strinjam, da bi bilo treba RTV korenito ...prikaži več racionalizirati in število zaposlenih zmanjšati vsaj za polovico. V drugih panogah so veliko bolj potrebni.

    • eminenca 13:58 27.junij 2022.

      bla, bla, bla ... stare znane resnice, dejstva, ... trdnjava levičarjev se ruši

    • eminenca 14:31 27.junij 2022.

      pred sds so vladali še drugi vladarji, pa se ni nič spremenilo ... kako je to možno?

    • Ender3 14:46 27.junij 2022.

      eminenca vam se je, po volitvah svet zrušil in sedaj ne veste kaj, bi počeli sami s sabo in iz opozicije poiskušate na vsak način nagajati koaliciji. Ne bo učinka, elegantno boste preglasovani skupaj s predlogi.

    • eminenca 14:59 27.junij 2022.

      "nagajati" ... le keje sem že to slišal ... zakonodajo razumem kot izredno zapleten organizem enih predpisov in zakonov, kar se je v 30 tih letih nabralo, zaradi nesposobnosti upravljanja z državo ... solate je toliko, da vsega še pravniki ...prikaži več ne morejo prebrat ... to je naš slovenistan in potem si nagajamo, ja le kaj vse piše v teh aktih ... to je gora predpisov ... kdo bo to spucal? nihče

    • viljem 17:34 27.junij 2022.

      Naložiti davke RKC, pa bo denarja še preveč za RTV. Sicer pa bo Šds, ker ni na oblasti, predlagala ukinitev vseh davkov.

    • eminenca 17:41 27.junij 2022.

      rkc je nevladna organizacija

  • PaPajapopi 13:58 27.junij 2022.

    Izmed vseh 100 in več programov bi morali gledalci imeti izbiro recimo 4 - 10 programov, katere bi plačevali minimalno, približno 1 - 2 € za program. Če sem bolj točen. Izbereš 5 programov in za njih plačuješ največ 8 ...prikaži več € in niti centa več. To bi lahko gledalec spreminjal na eno leto, kot zdr. zav. na primer. Potem pa se naj televizije tepejo med sabo za gledalce. Sedaj gledaš recimo reklame z filmom in ne film z reklamami. Potem teh reklam ne bi bilo več toliko, ker izbereš program brez reklam.

    • Ender3 14:53 27.junij 2022.

      PaPajapopi👍dober predlog, podpiram in ✍

    • munja 15:38 27.junij 2022.

      Papaja, se popolnoma strinjam, samo zelo težko bo najti programe brez reklam.

    • Avatar Leon
      Leon 15:38 27.junij 2022.

      Nacionalna RTV se predvaja povečini v demokratičnih družbah saj predstavlja neodvisno novinarstvo in poročila . Vse ostale so namenjene določenemu krogu ljudi ,ki jih plačujejo . Janša je želel podjarmiti RTVS po Orbanovem nasvetu vendar mu to NIKOLI ne bo ...prikaži več uspelo . Toliko smo pa Slovenci vedno skupaj .

  • Avatar Leon
    Leon 14:49 27.junij 2022.

    O načinu sofinanciranja nacionalne RTVS je že odločeno tako ,da je referendum nepotreben . Vse spremembe so v rokah DZ .

    • eminenca 16:00 27.junij 2022.

      referendum je vedno možen, to je volja ljudstva, razen če nismo demokratična država

    • Avatar Leon
      Leon 17:07 27.junij 2022.

      V Nemčiji namesto naročnine po novem obvezni RTV-prispevek Naročnina tudi za slepe in gospodinjstva brez sprejemnikov | 2. januar 2013 ob 19:47 Berlin - MMC RTV SLO

    • eminenca 17:09 27.junij 2022.

      koliko znaša, kaj zajema, kaj nudi, kakšna je vsebina ... nisem se s tem ukvarjal, pa mi ti povej

    • Avatar Leon
      Leon 17:46 27.junij 2022.

      Nepismene ubija nevednost .

    • eminenca 17:54 27.junij 2022.

      to je zame zelo žaljiv odgovor, ker če vse tako veš, povej kaj plačujejo, lahko se sam pozanima, če bi se mi dalo, ampak vem pa da niso nikoli živeli v komunizmu, kjer je treba vse mogoče plačat ... lahko ...prikaži več nekaj klobasaš, brez informacij in kar tako na pamet

    • eminenca 18:05 27.junij 2022.

      18€ na mesec za ard in zdf ... "RTV servisov so zapisana v zakonih vsake od 16 nemških zveznih dežel" ... "Osnove delovanja javnih RTV servisov določa krovna državna pogodba o radioteleviziji" ... to so samo splošni podatki, za začetek ...prikaži več lahko pa pogledamo kaj vse imajo pod okriljem in kaj vse še dobiš za ta denar, verjamem, da precej več kot pri nas ... prevsem še marsikaj brezplačnega po zraku, kar pri nas ni več, čeprav imamo novo digitalno omrežje

    • eminenca 18:13 27.junij 2022.

      ampak če je tako v nemčiji, še ne pomeni, da mora biti pri nas isto ... daleč od tega ... nemčija spada v eu, ki je tehnološko najbolj zaostala za ostalim svetom, torej vodilne države, ,nemčina, francija, italijo ... to ...prikaži več so fosili, malo poglejte kaj se dogaja v aziji, ki nas prehiteva za 100 let ... ard, pa zdf, ... jajca kot rtv, pa kdo to gleda, stare mame?

  • Avatar jezeran
    jezeran 18:22 27.junij 2022.

    Zaradi mene če ukinejo RTVS, POPtv, PlanetTV in vse ostalo, uporabljam internet in tam je polno filmov in stvari ki jih gledam, tudi šport

    • eminenca 18:31 27.junij 2022.

      operater brez tv , hofer zagotovo, lahko pa še a1, ne vem ... ostali majo pa kartelni dogovor tv obvezno, tudi če rabiš samo net ... telemach, telekom, t2 ... isto sranje drugo pakovanje, plačaj kar ne rabiš

  • Avatar Leon
    Leon 15:42 27.junij 2022.

    Spremljam komentatorje kateri imajo VEDNO MINUS ? Kaj je s temi pacienti ?

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 15:59 27.junij 2022.

    Vsaj razpolovit na pol to rtv položnico

  • MK 14:49 27.junij 2022.

    naj RTV plačuje kdor ga gleda

    • viljem 17:30 27.junij 2022.

      Naj država naloži davek RKC, pa bo denar za RTV.

    • MK 18:10 27.junij 2022.

      RKC od vseh dejavnosti razen daril vernikov že placuje davek. Potem naj ga se gasilci s svojim koledarjem

    • Avatar pantani
      pantani 07:28 28.junij 2022.

      MK,ko boš nujno potreboval gasilca,ga prosim ne kliči, IDIOT zarukan!!!

    • MK 08:21 28.junij 2022.

      klical bom profesionalno brigado. vaških pijančkov in fehtarjev za koledarjev pa ne bom. vaški beboti tudi ne rabijo hodit. nažgani kot mambe, živijo le za veselice. PS: govora je o plačevanju davkov. koliko davka plačajo gasilci od koledarja in koliko ...prikaži večo od veselic, kjer se pivo toči brez računa?

  • kapibara1 15:44 27.junij 2022.

    Zelo Zelo podobna zgodba s podeljevanjem državnih skrapucal pohval- titul- nagrad- diplom-plaket.. e tecera.. katere za sabo potegnejo državno penzijo, ki NI zajamčenih 650€..potlej pa vlada joka stoka in veka, da je pokojninski sistem nevzdržen, ker mora vplačevat v pokojninsko ...prikaži več blagajno ! VSA izplačila SAMO na podlagi vplačil- ZA VSE !

    • radovednica 08:07 28.junij 2022.

      In? kakšna je povezava RTV oziroma plačevanje ali neplačevanje naročnine? Boljmalo ali nič. Malo si zabluzila draga kapibara1

  • igorgeus 17:31 27.junij 2022.

    V tem primeru bi bilo prav, da tudi operaterji ne plačujejo programov, ki jih ne gledamo. Da naročimo in plačamo samo posamezne programe, pakete pa se ukine. V nasprotnem primeru bi šlo za diskriminacijo. Zakaj bi se lahko samo za ...prikaži več en program odločili, mora potem veljati za vse enako.

    • eminenca 17:51 27.junij 2022.

      ja bravo, hvala da si to omenil, s tem sem se že sam ukvarjal pred leti tudi preko DZ, pa se žal nikomur ne da ukvarjat s tem problemom, ker imajo pač previsoke plače ... ti operaterji so pa ratal ...prikaži več veliki gospodje, kartelni dogovor in služijo bajne prihodke, na račun koga že ? ... preveč imajo podkuplljeno zakonodajo zato je lahko bogat proplus, planet in še kdo ... tv je pri nas primarni medij informacij, oglaševanje in ostalih nebuloz, prvi je pa rtv

  • radovednica 07:58 28.junij 2022.

    Je pa res dober predlog. Predlagam, da se uvede neplačevanje povsod, vzameš kar potrebuješ in greš. NORCI SDS, kot vedno. Sicer lahko res ukinejo celoten RTV, vendar prej z ustavo prepovedati razne janševsko klerikalne TV, kot Nova 24 TV in ...prikaži več tiste alkoholizirane voditelje. Seveda pa bi bilo dobro ne plačevati kakršen RTV prispevek.

  • rd2dmk2 07:52 28.junij 2022.

    jest predlagam nasldnje namesto 3 kanala in politike naj se ta kanal ukine in se tam predvajajo izključno reklame. prvi in drugi brez reklam. po drugi strani pa bi nekaj tukaj privleke na dan. SAZAS in njihove zahtevke. kdo dobi ...prikaži več denar od televizije ki šila v lokalu pa predvaja šport ? in RTV ni samo tv je tudi radio intrapsto je da bi plačujemo prispevek za to da poslušamo musko ti muskontarji pa kasirajo. ergo kogito sum. torej dragi slovenci mi plačujemo to da poslušamo in gledamo reklame.

  • mirror 19:01 27.junij 2022.

    Kar zakodirajte RTV Slo, POP TV in A-Kanal. Ne bomo vas plačevali v paketu. POP-TV in A-Kanal sta itak zasebna in ju je treba zabrisati ven iz sheme.

    • radovednica 08:00 28.junij 2022.

      Vsi programi, razen RTV SLO, so zasebni, v zasebni lasti, v kolikor ti ni znano!

  • eminenca 17:13 27.junij 2022.

    če boste nasedli predlogu poslanca Halo Jonas, boste plačevali dvakra toliko (tako on predlaga), upam, da ga še kakšen idiot voli, ker sploh nima pojma o pojmu ... če ukinejo vse reklame na rtv in radiu, bo prispevek 25€ še ...prikaži več vedno premalo za vso produkcijo ... bi bil pa res absurd plačat 25€ za rtv poleg kabelske, pa ta tip nima zveze z realnostjo

    • viljem 17:32 27.junij 2022.

      Sds bo zahtevala tudi ukinitev vseh davkov, ker pač ni na oblasti.

    • eminenca 17:42 27.junij 2022.

      jaz sem pisal o tem kar je predlagal poslanec jonas, ne pa sds

    • radovednica 08:05 28.junij 2022.

      Res je idiotarija, da takšen nori debil, kot Jonas je, sploh nastopi v javnosti. Razčisti pa pojme. RTV je enako (predvidevam, da imaš TV po "kablu") kabelski dovod, razen, če imaš satelitsko. Torej vsi sprejemi ali skoraj vsi so po ...prikaži več kablu (stari bakreni kabel ali novejši optični kabel). Pojem kabelska kot poseben sistem, kar smo poznali še ne tako dolgo nazaj, skoraj ni v uporabi nikjer več. Ali se motim?

    • eminenca 08:19 28.junij 2022.

      ne spoznaš se preveč na tehniko, ker ne vem kaj hočeš povedat, pa nič narobe ... rtv je drugače tudi v "zraku", se pravim sprejem je možen preko antene, medtem ko so operaterji res šli vsi na kabel ... optični, ...prikaži več koaks, whatever ... se pravi govorimo o rtv in operaterjih, kabli so pa kabli

  • eminenca 16:10 27.junij 2022.

    mislim, da je rtv s svojo stavko marsikaj predstavila narodu ... žal pa tukaj ni bila predtsavljena finančana in organizacijska struktura delovanj tega glomaznega sistema, ki se mora prej ali slej "razgradit" in postavit na nove temelje... številke so visoke, ...prikaži več in koliko še država financira, ampak sistem je prevelik in preglomazen, folk pa jasno vidi samo tv programe, niti ne radio in tujina, da ne govorimo o tem koliko so investiral v digitalizacijo oddajnikov, ki jih nihče ne uporablja razen oni

  • Toma 16:52 27.junij 2022.

    Ne gledam,ne bi plačal. Poštenje velja!

  • marko345 15:04 27.junij 2022.

    Financiranje RTV bi se moralo posodobit. Vse kar je namenjeno javnosti, zamejcem, mladinski programi, za tujce ipd, bi moralo biti plačano iz proračuna v višini, ki bi jo predhodno odobril parlament, izvajala pa vlada. Vse ostale programe, šport,filmi ipd pa ...prikaži veča bi bilo potrebno zaskremblirat, kar pomeni, da bi bilo to plačljivo. Tako bi odpadla naročnina. Torej država naj predpiše obvezne vsbine in jih plača, vse ostalo se pa gledalcem in poslušalcem zaračuna.

  • eminenca 15:47 27.junij 2022.

    produkcija tv program, da ne govorimo še radio in še kaj, zelo, zelo draga zadeva, ne gre samo za opremo, ampak za kader, usposobljen in šefe , ki naredijo program, res je to drago, dan je dolg, ne morš samo ...prikaži več nekaj ponavljat, javna rtv bi moral obstajat, ampak nikakor ne takšna kot je pa vlada gor ali dol, katerakoli, potreben je celovit premislek in postaviti rtv na povsem nove temelje, infrastruktura, distribucija, založništvo, film ... itd, to je vse preveč za eno firmo in zato da bi vsi moral

  • Naklonsky 13:18 27.junij 2022.

    Ok, recimo da se bo slovenski narod vsaj tu spametoval. Sicer pa odličen predlog!

    • Ender3 14:55 27.junij 2022.

      Naklonsky, kaj misliš,da se bo spametovala večina, namesto manjšine luzerjev zadnjih volitev. Malo jutri !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.