Slovenija
14663 ogledov

Mesojedci se zaradi te vladne poteze počutijo zelo ogrožene

Komentarjev 90
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • pravičnik77 07:25 23.december 2022.

    kaj bom imel na krožniku zagotovo ne bom poslušal politikov in njihovoh upognjevcev, tako kot jih nisem poslušal za t.i. Covid19. Hrvaško imam blizu, če se v Sloveniji ne dalo kupit mesa, poleg tega so tukaj kmetje, ki so bolj ...prikaži več pametni od vseh naštetih v članku

  • Avatar luckyss
    luckyss 07:15 23.december 2022.

    Kot vegan bi moral ob tem ploskati..Vendar mi ni všeč ne način izvajanja, ne poreklo teh novih smernic..Vse to prihaja iz vrha EU in spada med ukrepe za popolno kontrolo nad ljudmi...

    • robi2107 07:59 23.december 2022.

      Drug način je dvig cen kadavrov na realno višino. Dejstvo je, da je meso prepoceni, ker to omogočajo subvencije. Pri čemer okoljska škoda živinoreje sploh ni upoštevana. Za začetek je treba ukiniti subvencije, da se bo cena vsaj malo približala ...prikaži veča realni. Potem pa ko voli, nek izvoli. To je pa način od spodaj.

    • mph2 12:14 23.december 2022.

      Pri mesu je zaslužek recimo do 20%, pri prehrambenih smeteh pa tudi do 1200%. Preprosto dejstvo je, da je meso najbolj zdrava hrana za človeka, vse ostalo je veganska religija (mnogo veganov niti ne ve, da izvira njihovo gibanje iz ...prikaži več prave pravcate religije, Adventistov sedmega dne) in industrija prehrambenih smeti in big pharma. Glede na eksplozijo srčnih bolezni, diabetesa, ... v zadnjih 50 letih kar so začeli silit "zdrave" žitarice na vsakem koraku, ... bi moralo ljudem nekaj kapnit.

    • robi2107 12:56 23.december 2022.

      Tvoje "preprosto dejstvo" je larifari. Rastlinska hrana je veliko bolj zdrava in je v preteklosti predstavljala veliko večino prehrane. Glede zaslužka bi se strinjal. O veganstvu nisem govoril. Sam sem vegetarijanec. Dobrih 25 let. Zdrav, brez kroničnih bolezni in tablet. ...prikaži več Glede "zdravih žitaric" se delno strinjam.

    • robi2107 12:56 23.december 2022.

      V osnovi so žita čisto ok, če so res to. Žita. To, kar se prodaja, pa je overprocesirano in s polno cukra. To seveda ni zdravo. Če ješ plain otrobe z jogurtom, žita v zrnu... je pa to čisto druga zgodba.

  • becar 07:18 23.december 2022.

    Satanistični plani globalistov. Kuhajo nas počasi, da ne bi bilo upora. Potem bo prepozno.

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 07:40 23.december 2022.

    Kot vedno,nikogar ne bom spraševal kaj lahko jem.

  • Plavi-mil 08:04 23.december 2022.

    Saj nismo vsi ptiči, da bi sme trave jedli.

  • Fredi34 09:42 23.december 2022.

    In vsi ki sanjate, da boste zdravi ker ne boste jedli mesa. Ubijajo nas herbicidi, pesticidi, predelana hrana, transmaščobe, sladkorji, tisoče E-jev v hrani, kajenje, onesnažena voda z zgoraj imenjenimi kemikalijami, onesnažen zrak in na koncu še alkohol. Tako da ...prikaži več vegani, v strosti med 60 in 80tim letom se bomo vsi srečali na onkologiji, nič bat.

  • Fredi34 09:32 23.december 2022.

    Malo zavajajoči naslov. Namesto mesojedci bi bilo treba napisat vsejedci. Ker normalni ljudje jemo vse, tako zelenjavo, kot meso. Mesojedci so npr. zveri, psi opd.

  • Stajerc 09:45 23.december 2022.

    Ja zraven dobrega mesa paše tudi krompir in solata

    • mph2 12:17 23.december 2022.

      V bistvu ti uničujejo zdravilnost mesa.

  • alen04 07:40 23.december 2022.

    Mi smo vsejedci doma. Res pa je, da smo se odločili, da imamo vsaki drugi dan mesni. Ne opazimo pomanjkanja mesa, res ne.

    • mph2 12:15 23.december 2022.

      Ga pa vaša telesa sčasoma, poglej malo statistike, kakor jim je uspelo demonizirat živalske maščobe tako je prišlo do apokalipse srčnih bolezni, diabetesa in podobno. S tem, da so zelo priročno bremenili meso za posledice norega širnjenja kajenja 100 let ...prikaži večt nazaj in srčnih infarktov.

    • alen04 12:43 23.december 2022.

      mph, ne skrbi, ne bomo preverijali.

  • sandi76 09:18 23.december 2022.

    Obstaja prehranska piramida ki ji verjamejo tisti, ki zaupajo znanosti. Vse, kar poskuša ta vlada , je prisila nad ljudmi. Čemu ne uvajajo npr takšne prisile, ki bi ljudi silila k hoji, teku, zdravemu razmišljanju itd. ? Je to naslednji korak ?

    • robi2107 10:32 23.december 2022.

      Sandi, ta piramida se je v zadnjem času postavila na glavo. Glede prehrane je bilo veliko zmotnih prepričanj in tudi propagande lobijev.

  • Toma 07:29 23.december 2022.

    Svoboda je šla u KURAC!

    • Avatar Leon
      Leon 09:23 23.december 2022.

      V kolikor je tvoja svoboda samo polna RIT in prazna GLAVA .

    • Toma 09:29 23.december 2022.

      Zgleda da sem jaz vsaj obdržal glavo, tvoja je že globoko v golobji RITI!

    • Avatar Leon
      Leon 09:54 23.december 2022.

      Izgleda ,da ne ločiš pojmov ; https://fran.si/iskanje?View=1&Query=izgled

    • Grof 11:10 23.december 2022.

      Leon, tvoj čas se izteka, s prasca boš šel na mešano silažo

    • Toma 12:09 23.december 2022.

      Po takšnih, ne tako pomembnih stvareh, se družboslovec razlikuje od naravoslovca. Prvi rad meša meglo, drugi pa mora nekaj ustvariti, da oba preživita! BTW: sem pravilno postavil vejice?

    • Avatar Leon
      Leon 12:21 23.december 2022.

      Vejica ni pojem ampak stavčno nekončno ločilo .

    • Toma 12:28 23.december 2022.

      Pojem? Nimaš pojma ;-)

  • h4ck3r 09:15 23.december 2022.

    Ideja sicer ni slaba, upam samo da bodo izbrali tudi pravilen pristop...s predstavljanem pozitivnih stvari omejene porabe mesa. Ker v nasprotnem primeru, z bolj agresivnim pristopom, ne bodo dosegli nič drugega kot odpor. Smo v veliki večini mesojedci in in ...prikaži več bo potrebno še kar nekaj generacij in pravilnih pristopov, da bi/se bo to spremenilo. Sam pa pravim, zmerna in uravnotežena prehrana, tako sadje, zelenjava kot meso so najboljši pristop. Vsepovsod skrajni odmiki ne prinesejo nič dobrega.

    • mph2 12:16 23.december 2022.

      Ne obstajajo nobene pozitivne strani manjšanja porabe mesa, same negativne, za zdravje in za okolje. Seveda pa je potrebno kriminalno intenzivno živinorejo z basanjem soje in žit živalim strogo prepovedat.

    • Avatar Leon
      Leon 12:24 23.december 2022.

      Beri knjige ,da ne boš umrl kot bebec.

    • h4ck3r 13:21 23.december 2022.

      mph2...no to je ravno prva pozitivna stran zmanjšane porabe mesa, manj intenzivna živinoreja in s tem manjša poraba uvoženih krmil, boljši pogoji za živali in seveda kvalitetnejše meso. Leon...to je letelo sedaj na mph2, predvidevam?

  • jakec42 09:00 23.december 2022.

    Zdaj nam zapovedujejo kaj moramo jesti,jutri koliko smo lahko na soncu in koliko zraka lahko podihamo,ti politiki so res izgubili kompas,z pravimi problemi pa se le z težavo spoprijemljejo.

    • Avatar Leon
      Leon 09:18 23.december 2022.

      Kaj pa prepoved zbiranja na ulicah ,uporaba vodnega topa , pretepanje kolesarjev ...si pozabil na leto nazaj . Imaš kratko pamet sinko .

  • Kmodri 10:55 23.december 2022.

    Kaj kdo je, je zasebna zadeva. Veganstvo niti najmanj najmanj ni zdrava prehrana. Zdrava prehrana je mešana. Malo mesa, več zelenjave.

  • jakec1575 09:11 23.december 2022.

    To, da se folk nazira z mesom vsak dan je netrajnostno. Poleg tega jih je urgenca polna. Pa ukc. Ze ce bi vsi jedli zrezek na teden bi resili svetovno tezavo

    • Fredi34 09:37 23.december 2022.

      Zrezek na krožniku ima 100 do max 150g. Nato je še zraven krompir, skledica solate, sladica, predjed še juha. Za zajtrk kruh z medom ali kosmiči, za večerjo pravtako, gris, šmoren bilokaj... in ti tukaj o nažiranju z mesom. Meso ...prikaži več je na koncu še vedno v manjšini, o kakem nažiranju bluziš?

  • AnzeSmolej 09:01 23.december 2022.

    Steak a day keeps the doctor away! Ni ga čez dobro hranjeno kravo, iz eko kmetije. Krvav steak mmm. Vegani pa ste novodobni kristjani in vsem vsiljujete svojo vero!

  • lojs 08:50 23.december 2022.

    vegetarijanstvo sploh pa veganstvo si lahko privošjo ta bogati, elita, pa dobro lahko tudi kakšni presranci ... taka hrana, če si želimo kvalitete, je draga, vse kar je pa intenzivna pridelava ima pa premalo mineralov, ker raste na izčrpani zemlji ...prikaži več ... in zato tak folk konzumira še razno razne prehranske dodatke, ki so pa sploh dragi ... mi smo vsejeda bitja in zato so takše ristrikcije s strani oblasti zelo fašistična poteza

    • robi2107 09:05 23.december 2022.

      Lojze, če meso ne bi bilo hudo hudo subvencionirano, bi bilo bistveno dražje. Če bi upošteval se okoljsko škodo, pa sploh. In intenzivnost pridelave je posledica dejstva, da se velik del (morda celo večina) rastlinske hrane (soja, koruza..) pridela za ...prikaži veča živalsko krmo. Izplen pa je bistveno manjši, kot če bi se ta hrana uporabila za ljudi. Hrana, ki jo poje en pujs, iz katerega na koncu dobiš xy kil mesa, ima bistveno večjo kalorično vrednost od teh xy kil mesa. Da vode in co2 niti ne omenjam.

    • mph2 12:10 23.december 2022.

      @robi2107, dajat sojo in žita živini je kriminal svetovnih razsežnosti, krave so imele evolucijo izključno na travi. To je za njih zdravo, vse ostalo je mučenje, uničevanje mišic, jeter, ... enako kot pri ljudeh. Meso je pač nabolj zdrava hrana ...prikaži več na za človeka. No, je bila do pred cca. 50 leti dokler ni veganska religija in industrija prehrambenih smeti to obrnila na glavo. Nič na tem planetu pa ne dela toliko škode okolju kot kmetijstvo. Naravna živinoreja, pašna reja, pa je najbolj eko.

    • mph2 12:11 23.december 2022.

      In še ta, proizvodnja soje in tudi žit je možna samo zaradi grozljivih subvencij, ki jih še posebaj v Ameriki namenjajo države, sicer bi že zdavnaj po ekonomski računici zaprli vrata.

    • robi2107 13:00 23.december 2022.

      Se strinjam z napisanim z izjemo, da je meso najbolj zdrava hrana. Rastlinska je bolj zdrava in je v preteklosti tudi prevladovala. Še pred vojno so meso jedli enkrat na teden, sicer pa so natepavai krompir, repo, zelje, fižol ipd. ...prikaži več Mesa je bilo za vzorec.

    • lojs 09:13 24.december 2022.

      imata veliko prav, ampak zdaj je tako kot je in nikjer nista argumentirala, da vegi hrana ni dražja ... pa še navadit se jo morš

    • robi2107 12:11 24.december 2022.

      Lojze, odvisno, kaj smatras za vegi hrano. Če mislis razne vegi delikatese in umotvore, ti so relativno dragi. Kot vse delikatese. Jaz govorim o osnovnih živilih, ki niso meso. Stročnice, zelje, zelenjava, semena, oreški, mlečni izdelki, jajca. Večina teh stvari ...prikaži več je poceni, oreski in siri niso. Ampak to bi morala biti hrana za vsakogar, ne samo za vegije. Če so ene od teh stvari dražje, pač so.

    • robi2107 12:11 24.december 2022.

      Edina res vegi zadeva v moji prehrani, ki je omnivorji najbrž ne jedo, sta tofu in sojina beljakovina (v drobljencu ali v kosih). Slednjo uporabljam za raguje ali v kakšnem segedinu. Če sem telesno zelo aktiven, si naredim tudi šejk ...prikaži več iz sojinih ali sirotkinih proteinov, ker sicer ne dobim dovolj proteinov. Ampak to isto konzumirajo tudi omnivorji, ker imajo isti problem.

    • robi2107 12:11 24.december 2022.

      Ja, to je dokaj drago, ampak ena pakunga zadostuje za ohoho dolgo. Sicer pa "vegi" hrana ni nič dražja od normalne hrane, ker to JE normalna hrana, le da ne vključuje mesa.

    • robi2107 12:22 24.december 2022.

      P.S. Tofu in soja flajš sta poceni. S telesno aktivnostjo mislim šport s porabo cca. 1000 do 2000 kcal, kar ustreza eni uri eliptika, ali cca. 100 km bicikla na cesti.

  • crniovcar 09:02 23.december 2022.

    Samo da spomnim vegane.... Iz raja so nas vrgli zaradi jabolka. ne zaradi odojka..!!!!

  • sandi76 09:15 23.december 2022.

    Travojedci v vsej svoji veličini navijajo !

  • optimist11 07:59 23.december 2022.

    Saj se to ne bo zgodilo čez noč. Sigurno bo pa manj mesa na jedilniku pripomoglo k boljšemu zdravju ljudi. Je pa res, da je to hrana ki se pripravi najbolj hitro in je enostavna za pripravo in kot taka ...prikaži več priročna za zaposlene ljudi.

    • robi2107 08:09 23.december 2022.

      Še veliko hitrejše so čorbe, ki jih skuhaš večjo količino in lahko tudi zamrzneš. Ričeti, jote, čorbe iz stročnic.... Vsameš iz zmrzovalnika, ko greš na šiht in ko prideš s šihta, samo zavreš. V mv je pa še hitreje. Ceneje, ...prikaži več bolj zdravo, okolju prijazno.

    • robi2107 08:44 23.december 2022.

      P.S. Je pa res, da priprava, samo seckanje zelenjave in kuharija vzameta več časa. Pa malo smisla za kuharijo je treba imet, čeprav so vsi recepti na netu. Ampak ko je enkrat kuhano, pa samo šibaš iz zmrzovalnika. Pa tudi ...prikaži več kakšne solate so hitro narejene in se isto naješ. Odvisno od sestavin je tudi to lahko polnovreden obrok. Veganstvo je malo bolj komplicirano, če človek črta samo meso in jé ostalo (jajca mlečne izdelke) pa res ni noben problem. Malo je pač treba vedeti o prehrani in gre.

    • h4ck3r 08:59 23.december 2022.

      robi2107...vegetarijanstvo, da...veganstvo? Hmmmm koliko dodatkov moraš zraven vzeti? Oz. da se tudi brez, pa mi povej koliko časa ti je vzelo, da si naštudiral kako in kaj? Meso da, vendar prav tako v omejenih količinah. Ne ena in ne druga ...prikaži več skrajnost nista dobri.

    • robi2107 09:13 23.december 2022.

      Heker, saj sem napisal, da je veganstvo bolj komplicirano. Sam ga ne prakticiram (čeprav bi želel), glede vegetarianstva pa ti povem, da res ni problem. Ja, naštudiral sem, pa ne zato, ker bi bil vegi, pač pa zato, ker sem ...prikaži več bil krepko overweight in sem moral shujšati. Ker sem moral začeti šteti kalorije, o tem pa je treba nekaj vedeti. Izhajam iz tega, da kot fično aktiven rabim 1.5 do 2g beljakovin na kilo telesne teže in da mi preveč OH dviga cuker, zato iz tega vira dobim cca. 30% energije,

    • robi2107 09:18 23.december 2022.

      pri čemer se izogibam sladkorju in enostavnim hidratom. Konzumiram žita v zrnju, OH v stročnicah, sadju... Ostalo so maščobe (mleko, jajca, olja, oreški, semena). Krvna slika cakum pakum, pritisk tudi, ne jem nobenih tablet, pa sem 50+. In ja, telesno ...prikaži več sem aktiven vsak dan, vozim kolo, zmorem do 250 km v enem dnevu.

    • h4ck3r 09:22 23.december 2022.

      robi2107...se opravijučem, sem narobe prebral...ja se strinjam, vegetarianstvo bi bilo tudi za mene sprejemljivo in je dokaj "enostavno". Sam sicer jem meso, ampak v omejenih količinah, pa še to v večini pusto oz. nemastno. Nekako imamo doma uravnotežen jedilnik, tako ...prikaži več brezmesnih, ribjih kot mesnih jedi. Vsak se pa naj odloči komu kaj paše.

    • h4ck3r 09:25 23.december 2022.

      Je pa tvoj zadnji del bistvo zdravega življenja...telesna aktivnost, dokler se tega redno držimo, pa naj bo to samo pol urni sprehod na dan ali podobna aktivnost, bo dovolj da bo telo zdravo. Če ni tega, ti tudi nobena pravilna ...prikaži več prehrana ne pomaga biti in ostati zdrav.

    • robi2107 09:27 23.december 2022.

      P.S. Študiral sem šele, ko sem začel hujšati. Pa tudi ne prav veliko. Saj ni težko. Treba je določiti primerno razmerje makrohranil (recimo 30 oh, 30 fat, 40 proteini) in jesti kvalitetno hrano (osnovna, čim manj procesirana živila) v količinah, ...prikaži več ki ne presegajo porabe (ker greš sicer narazen). Za neaktivno osebo je to okoli 2000 kcal dnevno. Kar je prekleto hitro preseženo, če ne pazis. Zato je toliko ljudi predebelih.

    • robi2107 09:27 23.december 2022.

      Heker, takoj podpišem tvoj zadnji komentar.

    • robi2107 09:42 23.december 2022.

      @Heker Še to: "hrana", ki jo danes prodajajo v trgovinah, je v bistvu ena velika packarija. Smeti. Če gledaš deklaracije, ugotoviš, da je notri vse živo, razen živil. OK, karikiram, ampak veliko je vseh živih dodatkov. Slabe maščobe (palmova mast) ...prikaži več in cuker (fruktozno-glukozni sirup). Pa razni škrobi, zgoščevalci, barve in ojačevalci okusov. Sama poceni svinjarija.

    • robi2107 09:42 23.december 2022.

      Kako boš ob taki hrani zdrav? Po drugi strani pa osnovna živila niso draga in so veliko bolj zdrava. Ampak ljudje tega nočejo jesti. To težko razumem.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.