Slovenija
968 ogledov

Toliko že plačujete za televizijske programe

Komentarjev 53
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar praufo
    praufo 11:11 13.januar 2017.

    lepo si napisal, ... lahko, da je pomembna institucija, ampak če živimo v svobodi, moramo imeti možnost svobodne odločitve kaj bomo gledali in kaj ne, ter to tudi plačali, ker rtv še vedno živi v nekih starih časih socializma, ko ...prikaži več smo imeli dva programa in nič drugega ... časi so se spremenili, spoštovani bedanc, tebi je tole všeč, nekomu pa ni, pa oba morata plačat, se ti zdi to pošteno? ... kot sem že enkrat napisal, plačujejo naj se oddajniki, vsa produkcija programov pa naj gre na trg, ali naj pa to država plačuje, če že toliko pomembna za narod

  • Avatar praufo
    praufo 12:23 13.januar 2017.

    namenoma jih niso uvedli, ker tako stanje kot je, jim paše, spremembe bodo prinesle manj prihodkov in posledično manj zaposlenih, narod bo pa bolj zadovoljen

  • Klemen Šuligoj 12:58 13.januar 2017.

    Telemach ponuja tudi pakete brez TV naročnine http://telemach.si/internet/internet-paketi

  • 35affbb0ac5d7a7c598cd9cd2a388735b099c274 13:15 13.januar 2017.

    Ja, sem šel gledat v uradni list Zakon o RTV Slovenija, vendar nisem našel tvojih navedb. V 31. členu prvo odstavek piše, kopiram:"(1) Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov ...prikaži več (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija, mora RTV Sloveniji plačevati prispevek za opravljanje radijske in televizijske dejavnosti."Torej nikjer nista omenjena antena oziroma sprejemnik. Sta pa omenjena za območje, kjer ni pokritosti zemeljskega signala. Si doma na takem območju?

  • Klemen Šuligoj 15:08 14.januar 2017.

    ne mislim prepričevati nikogar. Jaz na ta sistem delujem že 12 let, odkar sem se vselil v hišo. 2x so mi prišli pogledat kontrolorji in obakrat so ugotovili, da nimam možnosti sprejema njihovih programov. So mi sicer vsiljevali, da mi ...prikaži več po znižani ceni montirajo satelitski krožnik, a sem odklonil, ker ga ne potrebuje. Pika in amen. Zakon je pa takšen.

  • Klemen Šuligoj 13:01 13.januar 2017.

    Telemach ponuja tudi samo internetne paketehttp://telemach.si/internet/internet-paketi

  • KOJAK 13:18 13.januar 2017.

    Meni je moj operater zatrdil da zaenkrat ne bo podražitev. Vseeno jim na dnevni bazi težim, da želim imeti izbiro, torej da imam opcijo ali želim izbirat PROPLUS programe, ker vem da bodo čez kakšne pol leta vse skupaj podražili, ...prikaži več Vi prosim storite enako, ker zdaj ste vsi samo glasni po internetu in jokate storote pa nič.

  • tomaz 13:49 13.januar 2017.

    @klemen tu ne boš uspel...čeprav imaš delom prav, samo v sodnem postopku je to odvisno samo od sposobnosti advokata, sodna praksa je pa tako znana. Nebi bil ne prvi ne zadnji, ki bi pogorel. Dejstvo je že ta, da s ...prikaži večta, da s prehodom na multipleks v bistvu brez dodatne opreme signala TVSLO ni bilo mogoče spremljati, če pa spremljaš preko operaterja, pa njemu plačuješ in bi morala zakonodaja to urediti, da operater nosi stroške prenašanja tv signala.

  • Klemen Šuligoj 12:54 13.januar 2017.

    Glede plačevanja RTV davka je tako: najprej moraš imeti napravo, ki ti omogoča sprejemanje radijskih oz. televizijskih programov (in monitor oz. računalnik ne sodi med te naprave), nato (če že TV sprejemnik imaš) pa ti morajo biti zagotovljeni tudi tehnični ...prikaži več pogoji (npr. amntena, sprejemnik,...) . Za to zadnje pa mora pšoskrbeti ponudnik, ne pa uporabnik. Torej Zavezanec za plačevanje RTV davka postaneš šele, če ti ponudnik nudi npr. najem ali nabavo TV sprejemnika in antene. Zakon je glede tega jasen. Zaradi tega tudi sam ne plačujem RTV davka.Druga stvar, ki je vredna ustavne presoje je ta, ali tisti, ki plačujete ponudnikom distribucijo npr. televizijskih programov (ti ponudniki tako ali tako že plačujejo tudi RTV davek) morate to še posebej plačevati RTV samemu. Dvojno obdavčevanje je namreč kaznjivo dejanje. Razmislite o tem!!!!In tretja stvar je svoboda odločanja, katere televizijske programe kdo želi gledati, in katere ne. Če pač Pop TV-ja ne želim gledati

  • Klemen Šuligoj 13:31 13.januar 2017.

    Ja, lepo. Pravi člen si prilepil. Le še preberi ga - od besede do besede, kot to počno pravniki. Videl boš, da sem natanko to zgoraj zapisal....ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov.. (kot sem že navedel monitor oz. ...prikaži več računalnik, tablica, mobilni telefon ne sodijo v to kategorijo)...kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija... če nimaš televizorja in/oziroma ustrezne antene ali sprejemnika ti NISO zagotovljeni tehnični pogoji.

  • Avatar praufo
    praufo 13:57 13.januar 2017.

    klemen,praviš da mora za tehnične pogoje poskrbet ponudnik, pa saj to je operater ... kako bo tisti, ki uporablja samo internet dokazal rtv-ju, da ne gleda televizije in da nima nikjer v stanovanju tv sprejemnika, je pogodba oz. račun ...prikaži več dovolj da ti bodo verjeli? kar se pa tiče ustavne presoje, bo pa najbrž tako, da bo vsak sam moral na sodišče, pa bo mogoče celo zmagal, medtem ko bomo ostali še vedno moral plačevat

  • Avatar mike1968
    mike1968 14:08 13.januar 2017.

    Ne morem reči, da je program na PROPLUSOVIH programih slab. Včasih se kaj pametnega najde, drugače je pa veliko ponavljan nekih filmov, ki smo jih lahko videli že več kot 10 x.Zame so večji problem REKLAME. To kar ...prikaži več se dogaja na POP TV in na A kanalu ni več ničemur podobno.REKLAME NA REKLAME NA REKLAME NA REKLAME......

  • 35affbb0ac5d7a7c598cd9cd2a388735b099c274 14:16 13.januar 2017.

    Aja. Torej te ne moti, da lažejo in manipulirajo z informacijami. Moti pa te nekaj minutni reklamni blok. Saj za take kot si ti bo sedaj boljše, boš plačal tistih 60 evrov na leto, pa bo v redu. Reklam bo ...prikaži več pa na teh tv sigurno manj, ker bo manj gledalcev, in tudi manj interesa pri naročnikih reklam.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.