Slovenija
204 ogledov

Upokojenka, samozaposlena in študent ob 1. maju

Komentarjev 26
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Civa 11:27 01.maj 2016.

    LOL mph. Si ti po župi priplaval? Pejd vprašat Semoliča pa Štrukla kolk imata denarja nagrebenega. Vprašaj oba kje sta bila ko so delavke Mure stavkale. Vprašaj ju, kje sta bila ko je MIP crknil, kje sta bila ko se ...prikaži več je zgodil Vegrad ko so delavce iz bosne tako grdo nategnili. No daj, vprašaj ju. Potem ko ti bosta povedala da sta se skrivala, pa ju povprašaj zakaj gresta takoj na ulice ko je treba pa šolstvo malo prevetrit. Ali pa recimo ko se je vlada odločila vsem dati enako dohodninsko stopnjo. Trenutno bi jaz dobival kar lepšo plačo če bi bila ta stopnja sprejeta. Namesto da sem zda obdavčen 41% bi bil samo 20%... No, takrat sta se pa drla na ves glas. In to nej bosta zastopnika delavcev? Pljunem jima v ksiht. Samo za svoj žep se onadva grebeta. za čisto nič drugega.

  • mph 22:48 01.maj 2016.

    Pozanimaj se raje katera država (oz. skupek držav) ima enega največjih dolgov, pa so zibelka kapitalizma in so sproducirali vse svetovne krize do sedaj. Yu se ni prav nič zadolževala kar ne bi vračala, zadolžitev je bila več kot 25x ...prikaži več nižja kot sedaj, pa nimam občutka, da bi 25x bolje živel, slabše pa prav gotovo.

  • Rozman 10:32 01.maj 2016.

    Ja, če imaš kolikor toliko soli v glavi, se odločaš na podlagi argumentov, tudi na podlagi izkušenj starejših ljudi. Če si pa zakompleksan idiot, potem pač v ničemer ne vidiš nič dobrega in samo tolčeš proti nekem navideznem sovražniku iz ...prikaži več preteklosti. Izkušnje deset tisoč let nazaj nas delajo to, kar smo in samo idioti apriori zavračajo vse, ne da bi ločevali kaj je dobrega in kaj slabega iz vsakega obdobja. Idiot, osel gre večkrat na led, ker se ne nauči ničesar iz izkušenj. Svojih ali babičinih. Verjetno Franci12 in Fronc hodita v dobro plačano službo, ki sta jo dobila po vezah in zanju skrbijo sindikalni zaupniki, ki so ostali na tisti slabi strani izkušenj. Vsak sistem se je dal izkoriščat, le da vidva izkoriščata današnjega in sta mnenja, da so bili prejšnji sistemi preslabi, ker jih nista skušala izkoriščat. Torej iz strahu pred nečim, česar tako kot tale študent ne poznata. Ampak povsem iz druge smeri - sebično izkoriščevalske.

  • mph 10:32 01.maj 2016.

    Jaz bom kmalu 60 let na planetu pa vem iz prve roke, kako super je bilo, vsaj seveda za normalen delavni narod, pa smo bili sami delavci od zmeraj v družini, nobenih vodilnih, pa smo vsi imeli dobro za jest, ...prikaži več za oblečt, šolstvo in zdravstvo zastonj, vsi streho nad glavo, malo nič kriminala in drugega, .... res svinčeni časi, kaj ne. In mimogrede, poznam pa jih par starih kot jaz ali malo manj, ki na vse pretege lajajo čez prejšnji sistem, iz katerega so si ohranili vile, ogromna stanovanja, ... vse zgrajeno v tistih "svinčenih" časih.

  • jakec1575 11:22 01.maj 2016.

    V Franciji 19letniki vsak dan prefukavajo policijo zaradi delavske reforme, pri nas pa se jokajo in v tisini skrivajo za maminim krilom? Pa valjda vas bomo podprli delovni ljudje, sam zaceti pa morajo brezposelni 20letniki. Gre za vaso prihodnost! Jaz ...prikaži več ze imam svoj posel. Drugače pa, po srcu sem verjetno bolj na levi kot na desni, ampak to, kar se danes grejo vodje sindikatov, ki so prodane duše. Štrukelj skupno vlece vsak mesec 7200 bruto, za Semolica pa ne vem, oba sredstva za delavce, ki jih vlagajo delavci, vlagata v plemenitenje (vezave, nepremicnine itd.). ko delavec rabi, pa polno procedur in izgovorov. Ovladi se pisal v prejsnjem prispevku. Ljudje si bojo morali priznati, da vse niti trenutno spet držijo v rokah lopovi, tatovi, državna mafija z lepim nasmehom. V tej državi se točno ve, kaj je treba narediti, ampak ni nobenega, ki bi to storil. Predsednik vlade je le še senca karikature svojih pisanj.

  • Avatar Leon
    Leon 12:53 01.maj 2016.

    Zlati časiZlati časi, kam hititese gotovo spremenite.Star sem dvajset let,pa moram it po svet,domovina hoče me imet.Mamca moja, kaj rečete,ko vam sinko to izreče?Bodi mamca ti,brez vseh skrbi,ko ...prikaži več moram jaz (oh, jaz) odhajati.Mamca milo zajokala,vsa v solzah je dejala:Bodi Bog s tebojin angel varuh tvoj,oh, adijo -dijo sinko moj.Lepa naša domovina,onkraj Drave je planina,tam je hišica, hišca iz lesa,tam je tekla moja zibelka.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.