7 ogledov

Tim po tisoči tekmi: "Težil bom trenerju"

Tim Duncan
1/7
Duncan je odigral svojo tisočo tekmo rednega dela in s Spurs s 95:78 premagal Blazers. Knicks so s 129:125 odpravili Nuggets. Anthony je imel točko več od Stoudemireja. Bosta kmalu soigralca?

Najboljša ekipa prve četrtine sezone lige NBA (20 zmag in le trije porazi) je ob tisoči tekmi svojega veterana Tima Duncana na kolena spravila še Portland Trail Blazers. Za zmago 95:78 je bilo dovolj le osem točk in 13 skokov košarkarja iz Ameriških deviških otokov. Zanimivo, da preizkušeni center v zadnji četrtini na zadnjih tekmah skorajda ne igra. "Očitno je filozofija trenerja Popovicha, da v zadnjih četrtinah ne igram, pa četudi izgubljamo. Morda misli, da je naša ekipa boljša brez mene. SKušal mu bom dokazati, da temu ni tako," je po peti zmagi zapored dejal Duncan. 34-letniku je minutaža padla na 28,8 minute na tekmo, kar je najmanj v njegovi karieri. "Če mi bodo minute še naprej padale in ne bom igral v četrti četrtini, bom postal neznosen na klopi. Težil bom trenerju, da me da v igro. To je moj cilj," je malo za hec, malo zares dejal Duncan. Resnica je, da tudi Tony Parker in Manuel Ginobili ne igrata veliko več. Trener Gregg Popovich je očitno dojel, da je za uspehe treba imeti daljšo klop in to letos končno izkorišča.

Los Angeles Lakers so za 17. zmago v sezoni z 99:92 premagali New Jersey Nets. Saša Vujačić je igral več kot na prejšnjih tekmah – skoraj celo minuto.

Če kam, v New York!
Kot piše ESPN, je Carmelo Anthony svojemu sedanjemu klubu Denver Nuggetsom dejal, da če ga bodo poslali v drug klub, bo odšel le k New York Knicksom. Ker vedno znova zavrača podaljšanje pogodbe, je kupčija neizbežna, a klub bi ga raje poslal k New Jersey Netsom. Ampak ali Knicks sploh potrebujejo še enega zvezdnika? Pred sezono je bil odgovor da, zdaj pa ... Kratkohlačniki so v noči na ponedeljek prvič po 16 letih prišli do osme zmage zapored. In to prav proti Nuggetsom. Amare Stoudemire je nezaustavljiv. Za zmago 129:25 je dal 30 točk (20 v drugem polčasu) oziroma eno manj kot Anthony. Razmerje zmag 16-9 je njihov najboljši začetek sezone po 13 letih. "Nebo je naš limit. Lahko smo le še boljši," je dejal Stoudemire. Wilson Chandler je dal 27 točk, novinec Landry Fields 18, Raymond Felton 19 (17 podaj), Danilo Gallinari 16. A pravi preizkus jih čaka v sredo, ko igrajo z najboljšo obrambno ekipo, Boston Celtics. Se bo njihov niz končal? Za tisto tekmo bi bil Anthony prava okrepitev.