19 ogledov

Riquelme nad Čilenci

Juan Roman Riquelme je dosegel oba zadetka za zmago Argentine na Čilom. Žurnal24 main
Začele so se južnoameriške nogometne kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2010. V soboto so bile že štiri tekme, najzanimiveje je bilo v Argentini, kjer je J. R. Riquelme sam potopil Čilence.

V Južni Ameriki so se začele kvalifikacije za nastop na svetovnem nogometnem prvenstvu leta 2010 v Južnoafriški republiki. V soboto so bile na sporedu štiri tekme, najbolj zanimiva je bila v Buenos Airesu, kjer sta moči merili Argentina in Čile. Domači niso blesteli, a so dvoboj vendarle dobili z 2:0, oba zadetka je v prvem polčasu s prostega strela dosegel Juan Roman Riquelme. "Za nas je najbolj pomembno, da smo kvalifikacije začeli z zmago. Tudi igra ni bila slaba, kar daje upanje, da bomo nadaljevali z zmagami," je bil ponosen Riquelme, igralec Villareala. Tudi Čile, ki Argentino do zdaj še nikoli ni premagal, je imel svoje priložnosti, upanje na presenečenje pa se je dokončno razblinilo, ko je na začetku drugega dela Cristian Alvarez v dveh minutah dobil dva rumena kartona in moral zapustiti igrišče.

Urugvaj pričakovano
Pričakovano je točke vknjižil tudi Urugvaj. A ne samo to, mrežo Bolivije je tudi dobro napolnil, saj je dosegel pet golov. Strelci so bili Luis Suarez, Diego Forlan, Sebastian Abreu, Vicente Sanchez in Carlos Buenos. Dvoboj med Perujem in Ekvadorjem je bil podoben tekmi med Slovenijo in Albanijo. Po pobudi vsakemu moštvu pripadel po en polčas, golov pa gledalci niso videli. S tem so bili bolj nezadovoljni gostitelji, ki so pričakovali zmago. Tri točke bi jim veliko pomenile v boju za uvrstitev na prvenstvo, na katerem niso igrali že od leta 1982. Edino zmago v gosteh je zabeležila Venezuela, ki je v Quitu z golom Joseja Manuela Reya v 77. minuti premagala udeleženca zadnjih dveh svetovnih prvenstev Ekvador. Slednji je imel več priložnosti, toda obramba gostov je zdržala vse napade