18 ogledov

Kopy in Kralji spet letijo

Anže Kopitar v lghi NHL doživlja svoje sanje. Po lanski nekoliko slabši strelski Žurnal24 main
Anže Kopitar in Kralji iz Los Angelesa spet letijo. Po treh zaporednih porazih so hokejisti iz Kalifornije na gostujočem ledu ugnali Dallas s 4:1. Tretji gol je bil mojstrovina Kopitarja.

Hokejisti Los Angeles Kings se lahko pohvalijo s polovičnim izkupičkom iz serije šestih gostovanj, ko se vračajo domov s tremi zmagami in tremi porazi. Po neuspešnih gostovanjih pri New York Rangers, Detroit Red Wings in Columbus Blue Jackets je Los Angeles grenki niz porazov prekinil v Teksasu na tekmi proti tekmecem iz pacifiške skupine. V vrsti Kraljev se je znova izkazala sijajna naveza Smyth–Williams Kopitar.

Po začetku brez zadetkov je vodstvo domačim v 18. minuti zagotovil Jamie Benn (1:0), a je že v šesti minuti druge tretjine led prebil Ryan Smyth, ki je na najboljši možni način izkoristil premoč moža več, se kot prvi vpisal med strelce Kraljev za izenačenje (1:1) in dosegel svoj šesti gol v sezoni. Smyth se je spet izkazal v 14. minuti, ko je asistiral pri zadetku Justina Williamsa za vodstvo Kraljev 2:1 in nato le nekaj več kot dve minuti kasneje, ko je skupaj z Williamsom sodeloval pri zadetku Anžeta Kopitarja, edinega Slovenca v severnoameriški profesionalni hokejski ligi. Manj kot dve minuti pred koncem dvoboja je Wayne Simmonds zadel v prazen gol za končno vodstvo 4:1. Zahvala za odlično predstavo Kraljev gre tudi čuvaju mreže Jonathanu Quicku, ki je ubranil 29 strelov, "shutout" pa mu je v American Airlines Centru vzel novinec Benn v prvi tretjini.

Zmaga je edino pravo zdravilo, ki so ga Kralji potrebovali v tem trenutku, potem ko so hokejisti prejšnji teden tožili za simptomi, podobnimi gripi. "Potovanja so nas precej zdelala, kar se je videlo v prvih desetih minutah tekme, a smo potem že v drugi tretjini pokazali, iz kakšnega testa smo," je navdušeno razlagal glavni strateg Los Angelesa Terry Murray. V drugi tretjini so Kralji povsem prekašali Zvezde, kar kaže tudi statistika sproženih strelov na gol (18:4). "Najprej se je zdelo, da bomo na gostovanjih zabeležili boljši izkupiček, vendar se je nato vse postavilo na glavo. Zato smo za povrnitev samozavesti pravzaprav morali zmagati," je povedal Smyth, junak dvoboja v Dallasu. Los Angeles je na začetku poti premagal St. Louis Blues in New York Islanders.

V noči na torek so se na led podali tudi hokejisti San Jose Sharks, ki so v gosteh deklasirali New York Rangers s 7:3. Rangerji so bili neporaženi zadnjih sedem tekem. V Edmontonu v kanadski provinci Alberta pa je zmaga šla v roke domačih Oilersov, ki so v derbiju severozahodne skupine premagali Vancouver Canucks z 2:1. S sijajno statistiko 39 obramb se lahko pohvali čuvaj mreže Nikolaj Habibulin. Canucks v tej sezoni še niso okusili slasti zmage.