5 ogledov

Kopitar za zmago Kraljev

Anze Kopitar 1 - Getty Images - main Žurnal24 main
Anže Kopitar čez lužo nadaljuje z uspešnim igranjem. Z golom v zadnji tretjini je poskrbel za izenačenje, nato pa zadel še odločilni gol iz kazenskih strelov za zmago Kraljev nad ekipo Minnesota Wild.

Na torkovi tekmi med ekipama Minnesota Wild in LA Kings je bil v dvorani Staples centra v ospredju znova slovenski zvezdnik Anže Kopitar. Po petih porazih so Kralji tekmo tokrat le končali uspešno – z zmago, h kateri je z golom prispeval tudi Kopitar.

Pri rezultatu 2:2 je Kopitar mojstrsko premagal Minnesotinega vratarja Niklasa Backstroma. Dvanajst minut pred koncem so gostujoči hokejisti spet izenačili. Podaljšek je nato minil brez zadetkov, pri kazenskih strelih pa so bili natančnejši hokejisti iz Kalifornije – zmagoviti gol za zmago nad doslej še neporaženimi Divjaki je dosegel prav Kopitar. Zmaga nad Minnesoto je za Kralje še toliko slajša, ker so za zdaj edini, ki so jih premagali Divjake. Ob Kopitarju se je z 28 obrambami izkazal tudi golman Kraljev, Jean-Sebastien Aubin, ki je sezono začel na klopi za poškodovane.