14 ogledov

Velenjčani zmagali

Velenjčani so doma osvojili pomembni dve točki. Žurnal24 main
Rokometaši Gorenja so v drugem krogu evropske lige prvakov v gosteh pri beloruskem Meškovu iz Bresta zmagali s 36 : 30.

Samo dva dni po hudem porazu s Szegedom so Velenjčani v Brestu popravili vtis. Tekmo, ki je odločala, katero moštvo bo še imelo možnosti za napredovanje v izločilne boje, so bolje začeli gostje, saj so že v šesti minuti povedli s 5 : 1, 13 obramb v prvem polčasu pa je zbral danski vratar Gorenja Lars Morten.

Slovenski podprvaki so tudi v drugem polčasu nadzorovali potek igre. V 38. minuti so po sedemmetrovki Draga Vukovića prvič prišli do prednosti šestih golov (25 : 19) – v 48. minuti je bila prednost po golu Branka Tamšeta že osem zadetkov – in se ob koncu veselili prve zmage v letošnji ligi prvakov. Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Jure Dobelšek z devetimi goli, Boštjan Kavaš jih je dal sedem ter Drago Vuković in Matjaž Mlakar po šest.

"Nismo pozabili igrati rokometa, kot so nekateri upali. Dokazali smo, da znamo še vedno odlično igrati. Vesel pa sem, ker sta oba vratarja tako dobro opravila svoj del naloge in tako omogočila vsem drugim, da smo bili boljši tako v napadu kot v obrambi," je po tekmi povedal Kavaš.

Naslednje srečanje v skupini H Gorenje čaka 13. oktobra, ko v Velenje pride sarajevska Bosna.