1 ogledov

Lakovič mož odločitve

Jaka_Lakovic_okej_AFP Žurnal24 main
V četrtek so v petem kolu Evrolige zaigrali trije slovenski košarkarji. Jaka Lakovič je bil najzaslužnejši za zmago Barcelone nad tekmeci iz Madrida. Bečirovičev Panathinaikos pa je še edini neporažen.
Barcelona je Realu iz Madrida zadejala prvi letošnji euroligaški poraz. Doma je za svojo tretjo zmago slavila s 73:62. Po prvem polčasu so imeli košarkarji iz katalonske prestolnice prednost 19 točk, ki so jo v tretji četrtini zapravili. V zadnji sta tekmo odločila Jaka Lakovič in Alex Acker, dosegla sta večino točk pri delnem izidu 15:0. Jaka Lakovič je v 33 minutah na parketu v statistiko vpisal štirinajst točk, deset skokov in sedem podaj. 13 točk je dodal Gianluca Basile. Prvi strelec srečanja je bil s 16 točkami center Reala Felipe Reyes.

Slovenci v Euroligi, peto kolo

Olimpija : Tau 78:92
CSKA : Žalgiris 78:70 (Smodiš: ni igral; Jurak: 3 točke)
Fenerbahče : Bamberg 79:77 (Vidmar: 4 točke, Preldžič: 4 točke)
Barcelona : Real Madrid 73:62 (Lakovič: 14 točk)
Partizan : Lottomatica 91:86 (Lorbek: 14 točk )
Chorale : Panathinaikos 83:123
(Bečirović: 7 točk)

V skupini C je bilo odigrano še srečanje med Fenerbahčejem in Bambergom. Po treh četrtinah so za štiri vodili Nemci, a v zadnji je turška ekipa le upravičila vlogo favorita in slavila z 79:77. Za tretjo zaporedno zmago Fenerbahčeja je največ, 21 točk in osem podaj, prispeval Willie Soloman. Gašper Vidmar je za zmagovalce v desetih minutah dal štiri točke in dosegel prav toliko podaj. Štiri točke je po osmih minutah igre dosegel tudi drugi slovenski član Fenerbahčeja Emir Preldžič.

V skupini C so po petih kolih moštva s slovenskimi košarkarji v prvi četverici: prvi je, edini v euroligi brez poraza, Panathinaikos Sanija Bečiroviča; drugi Real, tretja Lakovičeva Barcelona ter četrti Fenerbače Vidmarja in Preldžiča. V skupini B sta po petih odigranih tekmah s štiri zmagami in enim porazom najuspešnejša Unicaja iz Malage in Lietuvous Rytas, prvi so v sredo premagali Le Mans (74:83), drugi so v torek izgubili proti Efes Pilsnu (70:77). V skupini Uniona Olimpije (A) sta na vrhu Tau Ceramica in CSKA Moskva, vsak s po štirimi zmagami, Olimpija pa je šesta. Arvydas Macijauskas, član Olympiakosa, je bil izbran za igralca (MVP) 5. kola eurolige.