18 ogledov

Lekcija Hrvatom v grški režiji

Grška reprezentanca je porazila Hrvate. Žurnal24 main
Hrvaška reprezentanca je doživela bridek poraz proti Grčiji. Domača reprezentanca Poljske je presenetila Litvo, Nemčija pa je ugnala evropske prvake Ruse.

V skupini A so Grki odčitali pravo lekcijo Hrvatom (76:68), ki so šele v zadnjih minutah nekoliko omilili poraz. Blestel je robustni Bourosis (19 točk, 8 skokov), medtem ko je bil na drugi strani najbolj razpoložen Roko Leni Ukić s 15 točkami. V isti skupini so Makedonci, ki so prvi dan doživeli katastrofo proti Grkom, presenetili Izrael (82:79) in prišli do zlata vredne zmage v boju za drugi del tekmovanja. Pred izpadom pa so Izraelci, ki danes za zmago proti Grkom potrebujejo čudež.

Med večja presenečenja zagotovo spada zmaga domačinov Poljakov (86:75) nad Litvo v skupini D. Poljaki, ki imajo že dve zmagi, so do odločilne prednosti prišli že v drugi četrtini, ki so jo dobili s 17:9. Blestel je visoki Marcin Gortat, ki je 15 točkam dodal kar 17 skokov. Njegov kolega pod obročem Maciej Lampe je prispeval 22 točk in 10 skokov, naturalizirani David Logan pa je tekmo končal pri 19 točkah. Preveč za Litovce, ki bodo prvo zmago in s tem uvrstitev v drugi del tekmovanja (skupina D se križa s slovensko skupino C) iskali danes proti Bolgarom.

Tudi brez Dirka Nowitzkega gre. Nemci so solidno predstavo iz uvodnega dvoboja s Francijo ponovili tudi na tekmi z Rusi v skupini B in prišli do prve zmage (76:73). Rusi so ob polčasu zaostajali že za 14 točk, še nekaj več v nadaljevanju, na koncu pa jim je zmanjkalo časa za preobrat. Z 19 točkami in 11 skoki je bil najboljši posameznik tekme Jan Hendrik Jagla.