4 ogledov

Vsi Slovenci do zmage

Primož Brezec Žurnal24 main
V košarkarski ligi NBA je bilo odigranih trinajst tekem. Na treh so igrali tudi slovenski legionarji Rašo Nesterovič, Primož Brezec in Saša Vujačič. Vsi so dosegli zmago. Boston Celtics še naprej brez poraza.

Seattle : Utah 101:103

Ekipa Los Angeles Lakers je s 107:93 premagala moštvo Minnesota Timberwolves . Slovenec Saša Vujačič je igral šest minut in v tem času dosegel 4 točke, skok in asistenco. Kobeju Bryantu , najzaslužnejšemu igralcu za zmago Jezernikov na Volkovi (107:93), so do trojnega dvojčka zmanjkali trije skoki in tri podaje (30 točk, 7 skov, 7 podaj). Ekipa iz Kalifornije zaseda tretje mesto v pacifiški diviziji, kjer nastopa tudi moštvo Bena Udriha Sacramento Kings. Slovenski branilec pri porazu svojega moštva proti Clevelandu (91:93) tudi tokrat ni sodeloval.

Občasni slovenski reprezentant Primož Brezec je zopet začel v prvi peterki ekipe Charlotte Bobcats , ki je ugnala Indiano Pacers (96:87). "Breza“ je bil tokrat deležen nekoliko zajetnejše minutaže, ki pa je ni izkoristil najbolje. V 18 minutah je dosegel 2 točki in 2 skoka. K zmagi Charlotta sta največ prispevala Wallace z 28 in Okafour s 25 točkami, na nasprotni strani pa je blestel Jermaine O'Neal z 18 točkami in osmimi skoki. Radoslav Nesterovič je bil tokrat strelsko neučinkovit. V 12 minutah tekme med Torontom in Philadelphio se namreč ni vpisal med strelce. Zato pa je bil bolj uspešen v borbi pod koši, saj je 8-krat skočil za žogo ter enkrat podal. Bilanca zmag in porazov Toronta je s petkovo zmago nad Philadelphio (96:87) poravnana na tri, kar moštvo uvršča na tretje mesto atlantske divizije.

Trojec Allen-Garnett-Pierce © Reuters

Na pota stare slave se še napraj uspešno vrača ekipa Boston Celtics , ki v letošnji sezoni edina še ne pozna poraza. Tokrat se je trojec Garnett-Pierce-Allen - skupaj je dosegel je več kot polovico točk Bostona, in sicer 64 – znesel nad Atlanto Hawks (106:86). Boston je s štirimi zaporednimi zmagami poskrbel za najboljši začetek sezone po dvajsetih letih. In kaj je ključ do njihovega uspeha? "Naša napadalna usmerjenost je očitna, vendar veliko truda vložimo tudi v obrambne naloge. Med tekmo se veliko dogovarjamo, kar se nedvomno odrazi tudi v naši uspešni igri. Kljub temu se zavedamo, da nismo popolni,“ je povedal vodja ekipe Kevin Garnett.