14 ogledov

Šport v svetu v 2009, 2. del

portret_usain_bolt2_reuters
1/38
V letu 2009 ni manjkalo smeha, kot tudi ne solz (sreče ali žalosti). V zadnjem delu velikega Žurnalovega fotopregleda športa na tujem v iztekajočem se letu izpostavljamo vrhunce od julija do decembra.
Poglejte še!
Ste spregledali junake prve polovice leta? Kliknite tukaj. Za zgodbe slovenskih športnikov v 2009 pa tukaj in tukaj. Objavili smo tudi galerijo najbolj norih fotografij leta iz formule 1, MotoGP in relija. Poglejte tukaj!

Nihče ni imel v letu 2009 večjega nasmeška kot Usain Bolt, ko je osvojil tri zlate kolajne na športnem dogodku leta – atletskem svetovnem prvenstvu. Jokal pa je veliki Hermann Maier, ko je oznanil konec kariere. V drugi polovici leta 2009 res ni manjkalo športnih junakov: eni so bili radostni, spet drugi so jokali. Spomnimo se jih v dodani galeriji.

Julija je na turnirju v Wimbledonu tretjič zmagala Serena Williams, Roger Federer pa je slavil šestič oziroma 15. na turnirjih za grand slam, kar doslej ni uspelo še nikomur. Alberto Contador je drugič po letu 2007 zmagal na Dirki po Franciji, Michael Schumacher pa je napovedal vrnitev v formulo 1, a si nato zaradi slabe telesne pripravljenosti premislil. Dogodek leta je bil svetovno atletsko prvenstvo, njegov veliki junak pa Usain Bolt. Sredi avgusta je v Berlinu izboljšal lasten svetovni rekord na 100 metrov, nato je bil rekorden še na 200. Osvojil je tri zlate kolajne. Po prvenstvu je bil(a) v središču pozornosti Caster Semenya. Za vrnitev leta je poskrbela Kim Clijsters, ki je septembra osvojila četrti teniški turnir za grand slam. Pri moških je zmagal Juan Martin Del Potro. Alejandro Valverde je zmagoval na kolesarski dirki po Španiji, MOK pa je na zasedanju v Köbenhavnu organizacijo XXXI. olimpijskih iger 2016 zaupal brazilskemu Riu de Janeiru. Pred začetkom nove sezone zimskih športov je Hermann Maier oznanil konec kariere. To je bil tudi čas, ko so bili kronani novi svetovni prvaki v avtomotošportu: Jenson Button v formuli 1, med motociklisti Valentino Rossi in v reliju Sebastien Loeb. Konec leta je Lionel Messi dobil zlato žogo in Fifino nagrado za nogometaša leta, njegova Barcelona pa je na klubskem svetovnem prvenstvu osvojila še šesti naslov v iztekajočem se letu. Solz ni manjkalo, ko je kariero končal Marat Safin. Božično darilo ljubiteljem formule 1 je bil podpis pogodbe Michaela Schumacherja z Mercedesom o njegovi vrnitvi na dirkališča. To je bilo leto, ki ga ne bomo hitro pozabili.