9 ogledov

Dwight in soigralci spet našli čarovnijo

Dwight Howard je najboljši obrambni igralec v ligi NBA. © Reuters Žurnal24 main
Finale lige NBA je še daleč od odločenega. Na tretji tekmi so Orlando Magic našli svojo čarovnijo in z odličnim metom Los Angeles Lakerse premagali s 108:104.

Še nobena ekipa po zaostaku z 0:3 ni uspela osvojiti lige NBA in tako si Orlando Magic na sinočnji tretji finalni tekmi letošnje sezone proti Los Angeles Lakersom niso smeli privoščiti tretjega poraza. In si ga tudi niso. Zmagali so s 108:104 in izid v zmagah znižali na 1:2. Sicer so zadeli zanje skromnih pet trojk, a je bil njihov met iz igre kar 63-odstoten (v prvem polčasu celo 75-odstoten). Po dveh skromnih predstavah pa je svoj pravi obraz pokazal tudi Dwight Howard, ki je srečanje sklenil z 21 točkami in 14 skoki. 21 točk je dodal tudi Rashard Lewis, prebudila pa sta se tudi Rafer Alston (20 točk) in Mickael Pietrus (18 točk). Pri gostih sta bila znova najbolj uspešna Kobe Bryant (31 točk) in Pau Gasol (23), Slovenec v dresu ekipe iz Los Angelesa, Saša Vujačič, pa je znova dobil le tri minute in v tem času zgrešil edini met iz igre.

Kadar tako agresivno igramo napad, nas je zelo težko braniti.

Dwight Howard

"Torej, tokrat nam je le šlo vse v koš. Tako se vselej da zmagati. Takšna formula 1 pač deluje," je ključ za zmago pojasnil trener Orlanda Stan Van Gundy . "Nasprotnik je res neugoden. Dobro so vodeni, dobro mečejo. Morali bomo omejiti njihov uspešen met," je sklenil Kobe Bryant, ki igra že za 15. naslov Lakersov. "Tako moramo igrati tudi na naslednjih tekmah. Kadar tako agresivno igramo napad, nas je zelo težko braniti," pa je po prvi zmagi v tem finalu povedal Dwight Howard. Finalna serija se bo nadaljevala z vsaj še dneva tekmama, in sicer bosta obe v Amway Areni v Orlandu (v noči iz četrtka na petek in v noči iz nedelje na ponedeljek). "Zdaj smo vsi bolj samozavestni in verjamemo v preobrat," je sklenil Rafer Alston.

Poglejmo si vrhunce tretje tekme finala med Magici in Lakersi.