8 ogledov

Atletico se je pobral iz prepada

David Villa Žurnal24 main
V nedeljskih tekmah osmega kola Primere Division je Villarreal po festivalu zadetkov remiziral z Atleticom iz Madrida (4:4). Valencia je pri Recreativu (1:1) prišla do točke, Real je ugnal Athletic B. s 3:2.

Real M. : Athletic B. 3:2

Srečanje na Madrigalu so bolje pričeli nogometaši Atletica iz Madrida, ki so po zadetkih Simaa Sambrose in Diega Forlana v uvodnih 30 minutah srečanja zagospodarili na igrišču. A vse se je spremenilo z izključitvijo Everja Banega v 38. minuti tekme. Po odmoru je namreč Villarreal zagospodaril in do 67. minute so Marcos Senna, Joseba Llorente, Gonzalo Rodriguez  in Giuseppe Rossi poskrbeli za popoln preobrat. Ko je že vse kazalo na četrti zaporedni poraz rojo-blancosov, pa sta Simao z drugim zadetkom in Raul Garcia v zadnjih sedmih minutah poskrbela za delitev točk. Garcia je bil za končnih 4:4 natančen s strelom z glavo. Poleg festivala zadetkov ob gostovanju varovancev Javierja Aguirreja pri rumeni podmornici je bil v nedeljo v ospredju ljubiteljev španske lige remi vodilne Valencie na gostovanju pri Recreativu . Gostitelje je v vodstvo popeljal Javier Camunas , ki je zaključil hiter proti napad v uvodnih minutah drugega polčasa. Netopirjem pa je točko v 62. minuti prinesel David Villa , ki je deveti gol v sezoni La Lige zadel s strelom na drugi vratnici.

Wesley Sneijder je zadel na Santiagu Bernabeu. © Reuters

V nedeljskem večernem srečanju je Real začel odločno in povedel v 13. minuti, ko je po podaji Gabriela Heinzeja z nizkim strelom zadel Wesley Sneijder. Beli balet je vodstvo podvojil v 27. minuti, ko je po ekipni akciji natančno zaključil Gonzalo Higuain. Po visokem zaostanku se je Athletic zbral in Joseba Etxeberria je po akciji Francisca Yesteja s strelom v daljši kot vrat Ikerja Casillasa znižal zaostanek s 100. zadetkom za baskovski klub. Gostje s severa so do izenačenja prišli tik pred odmorom, ko je bil z 11-metrovke zanesljiv Andoni Iraola. V nadaljevanju so bili devetkratni evropski prvaki nevarnejši, za nove tri točke je v 58. minuti po podaji Fernanda Gaga poskrbel Higuain. Od ostalih nedeljskih tekem omenimo presenteljivo slavje Malage na gostovanju pri Sevilli (0:1). Za slavje gostov na andaluzijskem derbiju je na Sanchez Pizjuanu že v uvodnem delu srečanja zadel Adrian Lopez. Malaga je dosegla četrto zaporedno zmago. Aritz Aduriz je z dvema zadetkoma na Balearih pripomogel s suvereni zmagi Mallorce nad Espanyolom (3:0). V severnem derbiju je Sporting iz Gijona na Riazorju zlahka preskočil (3:0) zdesetkani Deportivo. Numancia, ki je v prvem kolu premagala Barcelono, pa je z zadetkom Dominga Cisme v peti minuti sodnikovega podaljška zlomila odpor Racinga iz Santanderja.

Xavi je bil v veliko pomoč Samuelu Eto'oju pri doseganju zadetkov. © Reuters

Sobotno srečanje na Camp Nou se je začelo po željah nogometašev Barcelone, ki so povedli v peti minuti, ko je Samuel Eto'o zadel iz voleja po slabem posredovanju obrambe Almerie. Osem minut kasneje je Lionel Messi sijajno našel Thierrya Henrya in na semaforju je pisalo že 2:0. Srečanje je nato že po polovici prvega polčasa s še dvema zadetkoma odločil Eto'o. Najprej je zaključil hitro kombinacijo Andresa Inieste in Xavija, nato pa je deveti zadetek v sezoni La Lige zabil s peto. Za še slabše razpoloženje gostov je v 30. minuti poskrbel sodnik, ki je po prekršku Alvara Negreda nad Rafaelom Marquezom napadalca Almerie izključil z rdečim kartonom. V 37. minuti je strelske vaje Blaugrane v prvem polčasu z močnim udarcem s prostega strela zaključil Dani Alves . V drugem delu se izid nato ni spremenil in varovanci Pepa Guardiole so tako dosegli že deveto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih (šesto v La Ligi).

V drugi sobotni tekmi je Betis na gostovanju pri Osasuni slavil z 2:0. Mehmet Aurelio je zelene iz Seville popeljal v vodstvo po odmoru, ko je zadel s prostega strela skozi živi zid. Zmago soigralcav slovenskega reprezentanta Branka Iliča , ki tokrat ni bil v postavi, je potrdil Mariano Pavone . Nogometaši iz Pamplone tako še naprej ostajajo brez zmage v sezoni, drugi zaporedni poraz na klopi pa je doživel Jose Antonio Camacho , ki je nasledil Joseja Angela Zigando .