2 ogledov

Odločitev bo padla v Linzu

1/44
Hokejisti Jesenic so pred domačimi navijači z bleščečo igro v zadnji tretjini premagali Linz z 4:1 in izsilili peto tekmo. Odločitev o polfinalistu lige Ebel bo tako padla v nedeljo v Linzu.

Liga Ebel, četrtfinale, 4. tekma

Jesenice : Linz 4:1 (2:2 v zmagah)

* igra se na tri zmage

Slab uvod v tekmo je napovedoval že obisk navijačev, ki niso napolnili dvorane Podmežakla. Karta več se pred dvorano ni iskala. Pomembnost srečanja je Jeseničanom spodrezala krila. Prvih dvajset minut so delovali nepovezano, raztrgano in predvsem nervozno. Linz je že v drugi minuti, ob številčni premoči igralca več na ledu, iz prve prave priložnosti z zadetkom v vodstvo popeljal Gregor Baumgartner . Sledil je festival izključitev. V naslednjih štirih minutah je na klop za izključitve sedlo pet igralcev Linza in trije Jeseničani. Gostitelji kljub prednosti dveh igralcev več na ledu niso sestavili resnejše akcije, nekaj strelov je zletelo mimo vrat Jürgena Penkerja . Na drugi strani je imel Linz aktiven rezultat, ki jim je zagotavljal napredek v polfinale. Prednost bi lahko povišali v 19. minuti, ko je Mark Szücs preigral dva Jeseniška igralca, a je bil vratar Robert Kristan iz oči v oči prevelika ovira.

Hokejisti Jesenic bodo polfinale z Olimpijo lovili na peti tekmi. © SPS

Druga tretjina
Pred drugim delom je Dejan Varl prejel nagrado domačih navijačev, ki so ga izbrali za najboljšega Jeseniškega hokejista v letošnji sezoni. Varla to ni vzpodbudilo, že po nekaj trenutkih je moral na klop za izključene igralce, a gostje darila kljub obleganju Jeseniških vrat niso izkoristili. Pred vrati železarjev je bilo spet vroče v 26. minuti. Philipp Lukas je iz lepe priložnosti zadel le vratnico. Jeseničani so do konca drugega dela nadaljevali z jalovimi napadi, tako, kot že skozi celotno sezono so slabo napadali z igralcem več. Kar dvakrat si ob izključitvi Linza niso pripravili niti enega strela na gol Penkerja, veliko težav pa so imeli tudi z obvladovanjem ploščka. Najlepšo priložnost so zamudili v 39. minuti, ko je Aleš Kranjc z modre črte sprožil projektil, ki je za las zletel mimo gostujočih vrat.

Jeseničani so si zmago priigrali v zadnji tretjini. © SPS

Tretja tretjina in potop Črnih kril
Zadnja tretjina se je začela enako kot prvi dve, s hitro izključitvijo domačih hokejistov. Nič ni kazalo na preobrat, vse do 47. minute. Takrat je švedska naveza Henrik Malmström-Conny Strömberg končno izpeljala lepo akcijo. Strömberg je z desne strani močno streljal in počistil pajčevino v levem zgornjem kotu vratarja Linza. Prebudilo se je tudi 4.000 gledalcev, ki so do konca srečanja gledali potop Črnih kril iz Linza. Švedska naveza je drugič udarila tri minute pred koncem, ko je Strömberg dolgo vlekel plošček po tretjini Linza, nato pa streljal. Plošček se je od vratarja Penkerja odbil v gol. Trenerju gostov Jimu Boniju je zmanjkovalo časa, zato je po minuti odmora iz vrat potegnil vratarja, kar se je kasneje izkazalo za samomor. Četa Kima Collinsa je dvakrat zatresla prazno mrežo. Med strelce sta se za končno zmago vpisala Derek Bekar in Jurij Goličič . Odločilna peta tekma bo v nedeljo v Linzu. Romanje v Linz bo, sodeč po odzivu gledalcev, ki so že seštevali cene vinjete, goriva in piva, veliko!

Po tekmi so za zurnal24.si povedali:
Conny Strömberg, napadalec: "Rad dosegam zadetke, pred tako čudovito publiko pa je to še lepše. Rad jih imam. Danes nisem imel toliko moči, saj sem bil v zadnjih dneh bolan. Upam, da bom tudi v nedeljo razpoložen in da bomo zmagali. Igrali bomo tako kot doslej, poudarek pa bo na obrambi."

Robert Kristan, vratar: "Vedeli smo, da imajo zaključno žogo, zato pa smo bili na začetku precej nervozni. Skozi tekmo nismo prihajali do odprtih strelov, vendar smo vztrajali vseh 60 minut in to se nam je naposled tudi obrestovalo. Trdo delo je bilo poplačano s Strömbergovima zadetkoma. Sedaj smo v manjši psihični prednosti. Tekmeci vedo, da jih v Linzu čaka težka tekma. Verjamem v fante in našo zmago."