11 ogledov

Dva podaljška za Portland

Jarret Jack je Portland pripeljal do 15 zmage na 16 tekmah. Žurnal24 main
V četrtek zvečer je slovenske košarkarje v severnoameriški košarkarski ligi čakal prost večer. Odigrane so bile le tri tekme, najbolj napeto je bilo v Chicagu.

Liga NBA

Chicago : Portland 109:115*
Denver : San Antonio 80:77
Phoenix
: Seattle 104:96
* po podaljških

Medtem ko je večino košarkarjev v četrtek zvečer čakal prost večer, pa se je na parketu v ligi NBA potilo šest ekip. Najbolj tesno in napeto je bilo v Chicagu, kjer je pri domačih Bikih gostoval Portland. Tekma je bila v korist gostov odločena šele po dveh podaljških, uspešno pa jo je zaključil gostujoči Jarret Jack, ki je v zadnjih minutah prispeval pomembne točke za 15 zmago Portlanda na 16 tekmah. Sicer pa je bil najboljši strelec gostov Brandon Roy s 25 točkami, pri gostiteljih pa sta se izkazala Ben Gordon z 32 in veteran Joe Smith z 31. Prav slednja pa sta bila tudi najbolj "kriva" za nov poraz Bikov. Junak gostov Jack je namreč Gordonu pri izenačenju ob koncu drugega podaljška ukradel žogo in na drugi strani zadel za dve točki ter izkoristil še dodatni prosti met ob osebni napaki nad njim. Portland je tako popeljal do vodstva, ki so ga zadržali do zadnjega sodniškega piska.

Izenačeno je bilo tudi v Denverju, kjer so gostovali košarkarji San Antonia, tesne zmage pa so se veselili domači košarkarji. 45 sekund pred koncem tekme so je namreč domači Anthony Carter ukradel žogo Timu Duncanu, Kenyon Martin pa je poskrbel za vodstvo s tremi točkami. Michael Finley je nato skušal zadeti trojko za izenačenje, a je bil nenatančen. Neverjetno pa je uspelo košarkarjem Phoenixa, ki so nadoknadili zaostanek 20 točk iz prve četrtine in se na koncu veselilli še četrte zaporedne zmage, sicer pa 23. letos - tokrat nad Seattleom s 104:96. K preobratu je s 34 točkami in 11 skoki pomembno prispeval Amare Stoudmire, pri gostih pa se je izkazal novinec Kevin Durant z 28 točkami.