8 ogledov

PSG položil orožje v Bordeauxu

gourcuff Žurnal24 main
Nogometaši Lyona so v 20. kolu Ligue 1 le remizirali z Lorientom (1:1). Marseille je na gostovanju premagal Auxerre z 2:0. Derbi kola se je končal z visoko zmago Bordeuaxa.

Valenciennes : Caen

Nedeljski derbi kola je minil v znamenju nogometašev Bordeauxa , ki so povedli že v deseti minuti, ko je po podaji s prostega strela z glavo zadel Souleymane Diawara . Varovanci Laurenta Blanca so vodstvo podvojili v 35. minuti, ko je po težki podaji Mathiea Chalmeja iz neposredne bližine uspešno zaključil akcijo Fernando Cavenaghi .  V drugem polčasu je v 71. minuti z najlepšo akcijo sezone v Ligue 1 zablestel Yoann Gourcuff . Francoski reprezentant, ki je sicer član Milana, je sprejel žogo s hrbtom obrnjen proti vratom, se orbil, preigral dva branilca  PSG-ja , nato pa zaključil s prefinjenim strelom.  22-letnik je bil po izjemni akciji zamenjan, gledalci pa so ga nagradili s stoječimi ovacijami. Tri točke gostiteljev je iz bližine tri minute pred koncem potrdil Fernando. Po tekmi je trener Blanc dejal: "Z videnim sem zelo zadovoljen. Preštudirali smo igro nasprotnika in mu dovolili malo prostora." Branilec PSG-ja Sammy Traore pa je povedal: "Prišli smo po točko, a doživeli boleč poraz. Še naprej ostajamo zelo ambiciozni, a se zavedamo, da nas čaka še veliko dela."

Karim Benzema je pomagal do zadetka Edersonu. © Reuters

Sobotno srečanje na Gerlandu so bolje začeli nogometaši Lyona , ki so povedli v deveti minuti, ko je po strelu Karima Benzemaja in odboju žoge iz neposredne bližine zadel Ederson . Lorient je odgovoril pred odmorom, ko je po nizki podaji Marame Vahirue s peto zadel Fabrice Abriel . V drugem polčasu sta bila najbližje zadetku gostujoča nogometaša Kevin Gameiro and Gabriel Obertan , a se je v vratih udeležencev osmine finala Lige prvakov izkazal Hugo Lloris . Sedemkratnim prvakom poleg Bordeauxa na lestvici za ovratnik diha vse boljši Rennes, ki je tokrat z zadetkom Moussa Sowa pred domačimi gledalci odpravil Grenoble. Gostitelji so tako ostali neporaženi že kar na 18 zaporednih tekmah v francoskem prvenstvu. Ob zmagi Marseilla sta na vročem gostovanju pri Auxerru izkazala napadalec Mamadou Samasa in vezist Mathieu Valbuena . Omenimo še zmago Sochauxa pred domačimi gledalci proti St. Etiennu . Za varovance Francoisa Gillota je edini zadetek v osrednjem delu drugega polčasa po podaji Michela Isabeya s kota zabil Damien Perquis . Bojan Jokič je odigral celotno srečanje,  Valter Birsa  pa je obsedel na klopi. Tri tekme so bile zaradi pomrznjenega igrišča preložene.