14 ogledov

Rekordni Dragić

Goran Dragić je k zmagi Sonc prispeval devet točk. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Za slovenskim košarkarjem Goranom Dragićem je v ligi NBA rekorden večer, a je kljub njegovim 15 točkam Phoenix prvič letos klonil. Orlando je pred domačimi navijači zmagal s 122:100.

Po zmagi Orlanda nad Phoenixom v ligi NBA tako ostajata brez poraza le še ekipi Bostona in Denverja.

Goran Dragić je za Sonca tekmo začel s klopi, nato pa dobil rekordne pol ure na parketu. V tem času je zbral 15 točk in bil tretji strelec svojega moštva za Amarom Stoudemirom (25 točk) in rezervistom Jaredom Dudleyjem (17). Dragić je v statistiko vpisal še štiri skoke, šest podaj in dve izgubljeni žogi. Magici so v zadnjih 15 dvobojih proti Sunsom zmagali šele četrtič, Dragić in soigralci pa so prekinili niz sedmih zaporednih zmag, ki je segal še v preteklo sezono.

Le na točko se je Dragićevemu dosežku približal prebujeni Beno Udrih, ki letos pri Kraljih tekme začenja na klopi. Udrih je za Sacramento v 24 minutah zbral 14 točk, eno podajo, en skok in eno izgubljeno žogo, a to ni bilo dovolj za domačo zmago proti Atlanti. Kralji kljub dejstvu, da v zadnjih dveh tekmah Udrih spet igra dobro, ostajajo le pri eni zmagi v petih tekmah. Atlanta je bila boljša s 113:105.

Lakers so slavili zmago v Houstonu. Mož odločitve je bil spet Kobe Bryant, ki je kar 16 od 41 točk za zmago s 103:102 dosegel v zadnji četrtini in podaljšku. Pri peti zaporedni zmagi Jezernikov v sezoni je Phil Jackson Saši Vujačiću namenil zgolj dobre tri minute, kar je bilo dovolj za en skok.

Četrti klub slovenskega predstavnika, ki je imel ponoči tekmo, je Toronto Raša Nesteroviča, ki je proti Detroitu dosegel drugo zmago v sezoni. Bilo je 110:99. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance ni igral.