Med Evrovizijo je prišlo do incidenta, ki pa so ga kamere spretno skrile pred televizijskimi gledalci.
Kot poroča “ESC Kompakt”, so med izvedbo izraelske skladbe “New Day Will Rise”, ki jo je predstavila Yuvale Raphael (24), tri osebe poskušale priti na oder.
Po poročilih očividcev je dvema moškima in eni ženski v dvorano uspelo pretihotapili vrečke z rdečo barvo. Kako so prišli čez varnostne kontrole, ni znano ... Očitno naj bi barva simbolizirala kri.
Dva sta preskočila oviro, vendar nista dosegla odra. Sta pa z barvo zadela več gledalcev in zmotila šov. Trojico so aretirali.
Incident je del niza protestov proti udeležbi Izraela na Evroviziji zaradi vojne v Gazi. Evropska radiodifuzna zveza (EBU) vseskozi zavrača pozive k izključitvi Izraela, s čimer se mnogi ne strinjajo. Edi Estermann, vodja komunikacij pri EBU, je na vprašanje "ESC Kompakt" potrdil incident: "Na koncu izraelskega nastopa sta moški in ženska poskušala priti čez oviro na oder. Ustavili so ju. Eden od njih je vrgel barvo in zadel člana ekipe. Z njim je vse v redu, nihče ni bil poškodovan."
Izraelka, ki je preživela Hamasov napad na glasbeni festival leta oktobra 2023, je včeraj za las zgrešila prvo mesto. Več o razvrstitvi in zmagovalcu si lahko preberete TUKAJ.
Toliko točk pa je v polfinalu zbral Klemen Slakonja.
🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲
Za naslednje leto pričakujem tudi nastop Palestine!
Nekdo v zgodovini je imel popolnoma prav glede nekega naroda!