Mundial 2018
270 ogledov

In kdaj igra vaša reprezentanca?

navijači Profimedia
Spored svetovnega prvenstva 2018.

Ljubitelji nogometa bodo mesec dni prikovani pred televizijske zaslone, boj za najprestižnejšo lovoriko v nogometnem svetu se bo končal 15. julija z vrhuncem v Moskvi. Naslov izpred štirih let branijo Nemci, ki so v finalu po podaljšku premagali Argentino, pred začetkom svetovnega prvenstva pa so poleg elfa strokovnjaki v boju za najvišja mesta videli še Brazilijo, Francijo, Belgijo in Španijo. Ta je sicer le dan pred prvim sodnikovim žvižgom na mundialu ostala brez selektorja Julena Lopeteguija, ki jo je vodil na 20 tekmah in pri tem ni doživel poraza.

Ponujamo vam pregled tekem na tokratnem SP, da boste vedeli, kdaj igra vaša reprezentanca.

Spored (po dnevih):

  • četrtek, 14. 6. 2018:

17.00 skupina A: Rusija - Savdska Arabija, Moskva

  • petek, 15. 6. 2018:

14.00 skupina A: Egipt - Urugvaj, Jekaterinburg
17.00 skupina B: Maroko - Iran, St. Peterburg
20.00 skupina B: Portugalska - Španija, Soči

  • sobota, 16. 6. 2018:

12.00 skupina C: Francija - Avstralija, Kazan
18.00 skupina C: Peru - Danska, Saransk
15.00 skupina D: Argentina - Islandija, Moskva
21.00 skupina D: Hrvaška - Nigerija, Kaliningrad

  • nedelja, 17. 6. 2018:

14.00 skupina E: Kostarika - Srbija, Samara
20.00 skupina E: Brazilija - Švica, Rostov na Donu
17.00 skupina F: Nemčija - Mehika, Moskva

  • ponedeljek, 18. 6. 2018:

14.00 skupina F: Švedska - Južna Koreja, Nižnji Novgorod
17.00 skupina G: Belgija - Panama, Soči
20.00 skupina G: Tunizija - Anglija, Volgograd

  • torek, 19. 6. 2018:

20.00 skupina A: Rusija - Egipt, St. Peterburg
14.00 skupina H: Kolumbija - Japonska, Saransk
17.00 skupina H: Poljska - Senegal, Moskva

  • sreda, 20. 6. 2018:

17.00 skupina A: Urugvaj - Savdska Arabija Rostov na Donu
14.00 skupina B: Portugalska - Maroko, Moskva
20.00 skupina B: Iran - Španija, Kazan

  • četrtek, 21. 6. 2018:

14.00 skupina C: Danska - Avstralija, Samara
17.00 skupina C: Francija - Peru, Jekaterinburg
20.00 skupina D: Argentina - Hrvaška, Nižnji Novgorod

  • petek, 22. 6. 2018:

17.00 skupina D: Nigerija - Islandija, Volgograd
14.00 skupina E: Brazilija - Kostarika, St. Peterburg
20.00 skupina E: Srbija - Švica, Kaliningrad

neymar philippe coutinho | Avtor: EPA EPA

  • sobota, 23. 6. 2018:

17.00 skupina F: Južna Koreja - Mehika, Rostov na Donu
20.00 skupina F: Nemčija - Švedska, Soči
14.00 skupina G: Belgija - Tunizija, Moskva

  • nedelja, 24. 6. 2018:

14.00 skupina G: Anglija - Panama, Nižnji Novgorod
17.00 skupina H: Japonska - Senegal, Jekaterinburg
20.00 skupina H: Poljska - Kolumbija, Kazan

  • ponedeljek, 25. 6. 2018:

16.00 skupina A: Urugvaj - Rusija, Samara
16.00 skupina A: Savdska Arabija - Egipt, Volgograd
20.00 skupina B: Španija - Maroko, Kaliningrad
20.00 skupina B: Iran - Portugalska, Saransk

  • torek 26. 6. 2018:

16.00 skupina C: Danska - Francija, Moskva
16.00 skupina C: Avstralija - Peru, Soči
20.00 skupina D: Islandija - Hrvaška, Rostov na Donu
20.00 skupina D: Nigerija - Argentina, St. Peterburg

  • sreda, 27. 6. 2018:

16.00 skupina F: Mehika - Švedska, Jekaterinburg
16.00 skupina F: Južna Koreja - Nemčija, Kazan
20.00 skupina E: Srbija - Brazilija, Moskva
20.00 skupina E: Švica - Kostarika, Nižnji Novgorod

  • četrtek, 28. 6. 2018:

16.00 skupina H: Senegal - Kolumbija, Samara
16.00 skupina H: Japonska - Poljska, Volgograd
20.00 skupina G: Anglija - Belgija, Kaliningrad
20.00 skupina G: Panama - Tunizija, Saransk

Francija, Olivier Giroud | Avtor: EPA EPA

  • sobota, 30. 6. 2018: osmina finala

16.00 1. skupina C - 2. skupina D, Kazan
20.00 1. skupina A - 2. skupina B, Soči

  • nedelja, 1. 7. 2018: osmina finala:

16.00 1. skupina B - 2. skupina A, Moskva
20.00 1. skupina D - 2. skupina C, Nižnji Novgorod

  • ponedeljek, 2. 7. 2018: osmina finala:

16.00 1. skupina E - 2. skupina F, Samara
20.00 1. skupina G - 2. skupina H, Rostov na Donu

  • torek, 3. 7. 2018: osmina finala:

16.00 1. skupina F - 2. skupina E, St. Peterburg
20.00 1. skupina H - 2. skupina G, Moskva

Po tržni vrednosti svojih nogometašev je prva Francija, njeni igralci so skupno vredni 1,41 milijarde evrov. Sledita Anglija (1,36) in Brazilija (1,27), ki sta prav tako prekoračili milijardo, nato pa se zvrstijo Španija (956 milijonov), Argentina (952), Nemčija (895), Belgija (835), Portugalska (656) in Urugvaj (529).

  • petek, 6. 7. 2018: četrtfinale:

16.00 zmagovalec A1/B2 - zmagovalec C1/D2, Nižnji Novgorod
20.00 zmagovalec E1/F2 - zmagovalec G1/H2, Kazan

  • sobota, 7. 7. 2018: četrtfinale:

16.00 zmagovalec F1/E2 - zmagovalec H1/G2, Samara
20.00 zmagovalec B1/A2 - zmagovalec D1/C2, Soči

nemčija pokal konfederacij | Avtor: EPA EPA

  • torek, 10. 7. 2018: polfinale:

20.00 zmagovalec četrtfinala 1 - zmagovalec četrtfinala 2, St. Peterburg

  • sreda, 11. 7. 2018: polfinale:

20.00 zmagovalec četrtfinala 3 - zmagovalec četrtfinala 4, Moskva

  • sobota, 14. 7. 2018:

16.00 tekma za 3. mesto, St. Peterburg

  • nedelja, 15. 7. 2018:

17.00 finale, Moskva

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.