77 ogledov

Belakova na šestem mestu

Teja Belak Bern 2016 EPA
Najboljša slovenska telovadka Teja Belak je na evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v Bernu na preskoku osvojila šesto mesto.

Dvaindvajsetletna Ljubljančanka Teja Belak, tudi potnica na avgustovske olimpijske igre v Rio de Janeiro, je v današnjem finalu najboljše osmerice dobila oceno 14,483. Evropski naslov je osvojila domačinka Giulia Steingruber.

Giulia Steingruber je osvojila tretje zlato odličje na preskoku na EP, prva je bila tudi v Moskvi 2013 in Sofiji 2014, v Montepellierju je bila lani srebrna. Na omenjenem orodju ima še bron iz Bruslja 2012. Evropski naslov pred domačimi gledalci je osvojila z oceno 14,983.

Srebro je osvojila Britanka Elissa Downie (14,933), bron pa Rusinja Ksenija Afanaseva (14,699).
Belakova je nastopila v tretjem finalu na prvenstvih stare celine. Lani je bila v Franciji osma, v Rusiji pred tremi leti pa je osvojila četrto mesto.

Kysselefova deveta, Šajnova 81.

V Bernu sta v članski konkurenci nastopili še dve Slovenki. Tjaša Kysselef je bila na preskoku deveta, Adela Šajn pa na gredi 81.

Slovenska gimnastična reprezentanca je v Švici nastopila v dveh finalih. Pred tednom dni je Sašo Bertoncelj na konju z ročaji končal na sedmem mestu.