8 ogledov

Čehi poteptali tulipane

Češka EPA
Prvo kolo kvalifikacij za evropsko prvenstvo se je zaključilo z nekaj presenetljivimi rezultati. Z 2:1 sta izgubili Bosna in Hercegovina ter Nizozemska, prva celo doma proti Cipru.

Z zadnjimi osmimi tekmami se je končal prvi krog kvalifikacij za nogometno evropsko prvenstvo leta 2016, ki bo v Franciji. V skupini A sta se na prvi tekmi dneva Kazahstan in Latvija razšla brez zadetkov, Islandija pa je visoko s 3:0 ugnala Turčijo, ki je v 59. minuti ostala z igralcem manj, kar so Islandci znali izkoristiti in so dvakrat zadeli. Spodrsljaj si je na uvodu kvalifikacij privoščila Nizozemska, ki je z 1:2 izgubila na Češkem. Odločilni zadetek je v 91. minuti prispeval Vaclav Pilar.

V skupini B sta bila na sporedu dve srečanji. Andora je na domači zelenici dolgo časa mučila Wales, končni rezultat 2:1 pa je v 81. minuti postavil prvi zvezdnik tekme Gareth Bale. BiH je proti Cipru celo klonila, bilo je 1:2. Junak tekme je bil Demetris Christofi, ki je zabil v 73. minuti.

Bolgarija je z 2:1 v gosteh ugnala Azerbajdžan. Na drugi tekmi skupine H je Hrvaška z igralcem več z 2:0 premagala Malto, gola sta dosegla Luka Modrić in Andrej Kramarić. Italijani so brez težav premagali Norveško. Za zmago azzurrov sta zadela Simone Zaza in Leandro Bonucci.