305 ogledov

Dallas slavil pred 85.630 gledalci

Dallas Stars Nashville Predators zimska klasika Profimedia
Hokejsko moštvo Dallas Stars je zmagovalec 12. po vrsti zimske novoletne hokejske klasike, ki jo v NHL igrajo na stadionih na prostem na novega leta dan.

Dallas je v leto 2020 vstopil z zmago s 4:2 proti gostujoči ekipi Nashville Predators. Tekmo na stadionu Cotton Bowl si je s tribun ogledalo kar 85.630 ljubiteljev hokeja.

Gostje iz prestolnice country glasbe so povedli že v šesti minuti, ko je v polno zadel Matt Duchene. Manj kot dve minuti kasneje je bilo že 2:0 za Nashville, ko se je izkazal Dante Fabbro. A so domači pripravili veliko vrnitev.

Prvi zadetek za domačo zasedbo je padel šele v 39. minuti po zaslugi Blaka Comeauja. Nato je sledila nora tretja tretjina, ko je domača zasedba v osmih minutah zabila še tri gole. Med strelce so se vpisali Mattias Janmark (41.), Aleksander Radulov (46.) in Andrej Sekera (47.), dve točki pa sta ostali doma.

Hokejska tekma je bila odigrana na prizorišču, ki gosti veliki teksaški živinorejski sejem. Temperature, ki so dosegle 13 stopinj Celzija nad ničlo, kar so povsem običajne januarske temperature za ta del Teksasa, so bile bolj spomladanske kot zimske.

anže kopitar Zmaga Kraljev Šport Kopitar z dvema točkama preskočil še eno legendo

Število gledalcev, ki so si ogledali zimsko klasiko, je drugo najvišje v zgodovini lige NHL. Leta 2014 si je zimsko klasiko na stadionu Michigan, na katerem sta se pomerili zasedbi Detroit Red Wings in Toronto Maple Leafs (2:3), ogledalo 105.491 ljubiteljev hokeja.

4. Winnipeg      22  15    3  125:120   47
5. Minnesota     19  17    5  126:137   43
6. Nashville     18  15    6  134:131   42
7. Chicago       18  17    6  118:132   42