176 ogledov

Kopitar prekinil strelski post

Anže Kopitar Profimedia
Gol slovenskega zvezdnika ni bil dovolj za vsaj točko.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je znova našel prave občutke na ledeni ploskvi ter je prekinil strelsko sušo. Vendar pa ima odlična predstava Hrušičana napako, njegovi Kralji so izgubili v gosteh proti pacifiškim tekmecem iz Vancouvra z 2:3.

Prva dva gola na tekmi sta padla v prvi tretjini, ko sta domače navijače razveselila Jake Virtanen in Tyler Motte. Kopitar je v Rogers Areni v olimpijskem Vancouvru na tihomorski obali Kanade v drugi in tretji tretjini tlakoval vrnitev Kraljev po zaostanku dveh golov. Zadel je za 1:2 v 32. minuti obračuna, ko je pospravil v mrežo odbitek. Nato pa je asistiral Tylerju Toffoliju tudi pri drugem zadetku Kraljev za izenačenje 2:2 v 47. minuti.

A so domači po zaslugi švedskega napadalca Eliasa Petterssona le 19 sekund kasneje vzeli točki, Kraljem pa je ostala ničla. Kralji so vršili napad za napadom, a je bil pred domačimi vrati zanesljiv Jacob Markstrom, ki je odigral tekmo kariere, saj je ubranil kar 49 strelov gostov iz Kalifornije, kar je njegov osebni rekord v ligi NHL.

Hokejisti Vancouver Canucks so tako prišli do četrte zaporedne zmage, po nizu štirih porazov na prejšnjih petih tekmah.

Kopitar je z golom in podajo popravil svojo statistiko sezone, na odigranih 41 tekmah je dosegel 15 golov, 20 podaj za 35 točk. Vratar LA Kings Jonathan Quick je imel na svojem računu ob koncu tekme 23 obramb.

S 327. kariernim golom se je Kopitar na četrtem mestu najboljših strelcev franšize iz Los Angelesa izenačil z Berniejem Nichollsom. Na vrhu je Luc Robitaille s 557 goli.

V pacifiški skupini, ki je del zahodne konference lige NHL, si ekipa LA Kings s 36 točkami deli zadnje mesto z Anaheim Ducks. Vancouver je skupaj z Edmontonom četrti s 44 točkami. Las Vegas, ki je ponoči s 4:1 ugnal Arizono, vodi z 48 točkami.

Lindsey Vonn P.K. Subban Komaj čaka Šport Nenavadna poteza Lindsey Vonn: "Ker si moški to zaslužijo!"

NHL, izidi:

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 3:2
Anže Kopitar: gol in podaja za LA Kings.

Dallas Stars - Colorado Avalanche          3:2 (kazenski streli)
Toronto Maple Leafs - New York Rangers     4:5 (podaljšek)

4. Winnipeg      21  14    3  117:112   45
5. Minnesota     19  15    5  124:130   43
6. Nashville     18  14    6  132:127   42
7. Chicago       16  17    6  110:127   38